YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
pa nisam znao vidim da svi imate stravu od obrtaja na traktorima.a jedan majstor kod nas kaže (mislio je u tom trenutku na europard jer ga je radio)kineski traktori su ti kao i kineske patike raspanu se čim ih malo nagaziš
 
Imaš i Kineske patike koje su kvaliteta kao i original NIKE samo što se ta roba ne prodaje kod nas jer je cena jaka.Nisu Kinezi slepci nego mi.
 
nisam ja ni rekao da kinezi ne znaju da naprave nešto kvalitetno ali i njihova kvaliteta košta a pošto yto kao i mtz nisu u nekoj visokoj cijenovnoj klasi normalno je da je i kvaliteta upitna
 
Od petka sam i ja, konacno, u YTO familiji. :)
Pored dva ruska traktora (92-ka i vladimirac) kupio sam YTO 454 i ne izlazim iz njega i kez mi ne silazi sa lica. :D Malo je reci da sam odusevljen traktorom. Jedino sto sam po malo razocaran sastavljanjem jer su pajseri iz Agrovojvodine zaboravili da stegnu selnu na crevu koje vodi u mali hladnjak i par srafova nije bilo dotegnuto do kraja, kao i par gumenih kedera sto ne leze najbolje, ali tu je crni silikon vec resio problem. A sto se tice brzine, juce sam sa 454 isao da sejem grasak secerac i cale ga je vozio dok sam ja vitlao rusa i mogu vam reci da sam morao do kraja da stisnem rusa da bih poceo da stizem kineza. Sve u svemu vec sam napravio 10rs i zadovoljan sam i kako pali, i kako vuce, radi, ide. Po meni je to trenutno na nasem trzistu najbolji odnos cene i kvaliteta a i moja potreba za prskanjem lesnika me je naterala da uzmem nov traktor. Kabina je prilicno udobna, tiha, veoma brzo se zagreje, hidraulik mi sasvim odgovara kako reaguje i to je to, jedino sto mi fali je brzinomer. Sada sam na onu YTO mapu dodao i moje selo. :) Bice i koja slika sutra.
 
Eee lepo lepo! Nek te dobro sluzi i zaradi jos boljeg! Nego spominjes yto mapu... Sta je to? Eee a slike obavezno! Sto vise tim bolje!
 
Hvala! :) Za sada nemam potrebu za necim boljim jer mi radi posao, a za teske poslove tu je rus. Pa crvenim tackicama na mapi su obelezena mesta gde se nalaze YTO traktori po Srbiji. Bice sutra dosta slika.
 
Napokon sam uspeo da sredim slike.
Prikopčao sam crevo na rupu između filtera motornog ulja i kabine.
20pee6c.jpg

I naravno napravljen držač za sat i spojena struja.
2nl9rx3.jpg

154yhpc.jpg
 
@diklofen Zasto nisi nosac ofarbao u crveno? :)
Ja sam Teleoptikov merac pritiska dobio ugradjen a onaj fabricki mi je iskopcan.

Cini mi se da merac goriva laze, jer kada sam ga sipao punog on nije pokazao do kraja a sada kada je na pola rezervoara pokazuje da je pri kraju. Desava li se to jos nekome? Za sada pisem sve pa kada dodju na prvi servis onda cu im sve reci da pogledaju.

@sinisa Nema na internetu, to je mapa u Agrovojvodini.
 
@tokio

Cini mi se da merac goriva laze, jer kada sam ga sipao punog on nije pokazao do kraja a sada kada je na pola rezervoara pokazuje da je pri kraju. Desava li se to jos nekome? Za sada pisem sve pa kada dodju na prvi servis onda cu im sve reci da pogledaju.

Najverovatnije je do plovka koji se zakaci kad je nivo nafte manji ili suprotno. To se bar meni desilo na Zetoru 5011.
 
Nazad
Vrh