YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Nije mi jasno onda zasto jedan moj kolega svo vreme kaze da njegov Europard 804 ima 3000 obrtaja. Ili su satovi razliciti ili on zeza stvar.
Koliko sam shvatio dakle i na Yto i na Europard sat oznacava da ima 2700 obrtaja?? Ili sta?
 
A zasto bi bili isti obrtaji? Mozda onaj stvarno vrti na 3000... Ja sam naseg dva puta na kratko zazario pun gas. Pustio sam mtz 82.1 da me obidje jer znam da je brzi al sam i zeleo da vidim koliko je brzi! Pun gas on(znam vozaca) pun ja,i mozda je brzi za 1km/h ali mozda. S tim da je meni yto vrtio na ~2600 a njemu mtz.... Ne znam. MIslim na 2000. Tako da kapa dole mtz-u sto se tice brzine i obrtaja motora.
 
na yto traktorima bi trebala fabrika da prepravi ulazni snop zupcanika kao sto ima casejx95 koji ide 30 i 40km,
@bubu ima i kod nas jedan 533 koji ide do 50km, mislim da je snop zupcanika stavljen od imt 555 ili 558 ne znam koji odnos nek me ispravi neko da ne lupam, znas da je bilo i 558 sa sporim i brzim menjacem
ja na mom ytou uopste ne koristim onaj 1 rang, pa zbog toga mislim da bi se to mozda moglo nekako ubrzati menjac
 
po meni je yto spor ove godine kad sam predavao kukuruz jedan imt542 cini mi se je krenuo nekih 50tak metara pre mene i isli smo asvaltom nekih 4km nisam mu se priblizio terao sam ga u 2200 obrtaja,probao sam jednom gas do kraja dosta ubrza ali ga neteram preko 2200
 
Za budzenje IMT-a si u pravu Miroslave ali eto moj je fabrikant.
Nisam siguran kako je kod Case-a za 30 i 40km/h menjace ali recimo kod mene na Claas-u u verziji 30km/h menjac jednostavno ne moze da se ubaci u 5. brzohodnu.
 
Nazad
Vrh