YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Uf cekaj ne znam,nisam gledao. Znam samo da ima dva manja burenceta sa unutrasnje strane zadnjih tockova. Pogledacu pa javljam.
 
Kod mene u kutiji je bilo i filtera za ulje i rezervnih kaiseva i kljucevi,ne mogu da se setim svega sta je bilo.I kod mene se raspao taj ventil i ja sam ubacio jedan sraf umesto njega i sad stalno ispusta vazduh ne ubacuje u boce nikako.
 
Na nasem se bure tj dva nalazi pozadi i izgleda ovako





I mislim da je ono pri vrhu sigurnosni ventil ali verujem da moze bez njega. Tu je ris ventil-kijavac pa nek radi svoj posao.
 
Poslednja izmena od urednika:
bolje nediraj taj sigurnosni, mom prijatelju eksplodirala boca na 90 ki.popucala stakla na kabini a on zamalo dozivio infarkt.
 
bolje nediraj taj sigurnosni, mom prijatelju eksplodirala boca na 90 ki.popucala stakla na kabini a on zamalo dozivio infarkt.

:haha: E svašta sam čuo, al ovo još nisam. E sunce ti neljubim i kinezima, pa to moraš i šljem nosit na glavi dok radiš sa YTO-om. :haha: Šalu na stranu, al to je zicer bio neugodan osjećaj. Meni je na malom NH u vožnji grunila prednja šajaba, a ja napola spavam u vožnji. E kad me nije šlog strefio, što ti kažeš, i neće.
 
nikome pa ni serviserima nije bilo jasno kako nije popustilo neko crevo ili bilo sta drugo nego boca koja bi trebala da je najjaca u sistemu.inace oni kazu da je atestirana na 15bara:sta:
 
Pa zašto vam smeta kijavac:haha:.Ako vam smeta i ako je ventil popustio i bojite se da neokine,jednostavno odvrnete na dnu boce ventil i sav vazduh ide napolje a kijavac:haha:se nečuje ujedno.pozdrav:ppozdrav:
 
Mi smo promenili na 50 pa na 270. (trebalo je na 250) Bison ulje i ne izgleda lose ni posle 220 sati eksploatacije. (mogu slikati sacuvao sam ga) Dobro bilo je tu i prevoza ali i poslova u njivi. Mislim da cemo i dalje nastaviti sa Bison uljem ali mozda malo ranije ga menjati. Serviseri kazu da nema potrebe jer je to ulje navodno testirano na 300sati i tek je onda onako. Za zamenu.... Nek je ono malo ranije zamenjeno,neka njega. Naravno ako nalupa ~200sati u njivi.
 
mi smo menjali tj serviseri na 50 onda 200 sati, pa posle sam ja na 350 i na 500, ulje je Bizon 20,50, 90% sati su napravljeni teskim poslovima, dosta puno uzme iz džepa servis jer ide preko 20 litri ulja, inace od menjanja do menjanja vidi se na šipci da potrosi nesto ulja, kakav je slučaj kod vas? (kažu da motor koji troši ulje da će da više traje)
 
Dobro i ja sam napisao da smo mi menjali ali je ustvari servis.... Meni vise nece uzimati,istice garancija u januaru a do tad i ako napravi 200sati,a nece,promenicu sam. Inace ide 26-27litara ulja u motor kod x1204. Ne znam koliko kod manjih ide ali verovatno i tamo otprilike toliko. Sto se tice potrosnje ulja mislim da nas ne trosi apsolutno nista. Nisam primetio. Pocece sigurno samo je pitanje kad.
 
I mi smo prije dva dana primjetili da nam fali ulja u 1304X,nije još traktor za mijenjanje ulja,dosuli smo neke3-4 litre INA SUPER 5,trenutno ima oko 400 sati rada
 
Nazad
Vrh