YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Cek malo nije mi jasno... Nisi hteo klimu a doplatio si klimu? Nisu imali mladji model bez klime? A jel si se pokajo sto si je uzeo?
nisu imali mladji model bez klime pa sam uzeo noviji sa klimom,pa sta znam u pocetku me je zezala cureo je freon 2 puta su dolazili i namestili su je gumica neka je bila pukla,klima dosta znaci kad je toplo napolju zatvoris sva vrata i prozorcice i mozes da radis nema da ti ulazi prasina u traktor to je po meni najveca prednost
 
Ukoliko uzmem nov YTO904 kako ide to sa servisom i ostali u vezi toga.Hoće li biti problema ukoliko uzmem traktor ,a da mi se račun izda za mesec dana što se servisera tiče?
 
Prvi servis na 50rh a drugi na 250rh,a ti ako njima platis traktor,bas njih briga hoces ih zvati za servis na 50 i 250rh. A opet ako ih zoves sigurno moras platiti. Kad ces dobiti racun i dal ces dobiti racun to servisere apsolutno ne zanima.
 
Pa firma njima plati traktor u celosti ,a ja sa njom dogovaram oko računa i načina isplate.Znači da ta dva servisa ipak treba oni da odrade kako bi garancija važila?
 
Diklofen ne govoris nam sve,pa moram povezati pricu.... Znaci uzimas preko nekoga (neke firme) traktor. To i jeste dobro i nije. Pdv ide firmi a i na njihovom imenu ce se voditi traktor 5 godina jer ga oni ne mogu pre ''prodati'' tebi. Bar pretpostavljam da ce tako biti. A garanciju na traktor imas 1000rh ili godinu dana pa sta pre istekne,pod uslovom da ga oni servisiraju u tom garantnom roku. Prvi servis ti je cirka 15000 a drugi 50000. Cisto da znas.
 
Idem preko drugarovog imena zbog PDV-a a traktor kupujem kod Ćorića u Bašaidu.Bio sam danas da ih vidim.Razlika između 904 iz 2010 i 2011 je dosta velika.Na ovom iz 2011 ima dva spoljna klipa,drugačije satove za temperaturu,pritisak ulja,nivo goriva.Ručice menjača im nisu na patosu već izdignute sa desen strane sedišta.Ima tu još ponekih razlika ali naravno samo u pozitivnom smislu na stranu 2011.
E sad interesuje me sledeće:pored sedišta sa desne strane ima dve ručice za hidraulik i dve za upravljanje priključcima.Pored njih do sedišta ima jedna mala ručica gde piše + i -.Na sredini ispod sedišta ima neki ventil kome takođe piše u jednu stranu + a u drugu -.Šta tu čemu služi?
 
Dzabe njima sto oni u svetsku silu prerastaju(zapravo vec i jesu) kad nisu kadri ni pisljivi nakovanj dobro da naprave!!
 
YTO jeste poluproizvod u odnosu na zapadne traktore ali takva je i cena. Sta ko voli nek izvoli. Ima u selu YTO 1204, covek radi teske poslove sa njim na oko 300kj nekih 2 sezone bez kvarova za sada. Tako mi je preneo njegov radnik, pa verujem da je istina, jer da ne valja znalo bi se odmah.
 
YTO jeste poluproizvod u odnosu na zapadne traktore ali takva je i cena. Sta ko voli nek izvoli. Ima u selu YTO 1204, covek radi teske poslove sa njim na oko 300kj nekih 2 sezone bez kvarova za sada. Tako mi je preneo njegov radnik, pa verujem da je istina, jer da ne valja znalo bi se odmah.
Ma ok je to,jednostavno imam neku odbojnost prema kinezima...nista lose nisam mislio!
 
Idem preko drugarovog imena zbog PDV-a a traktor kupujem kod Ćorića u Bašaidu.Bio sam danas da ih vidim.Razlika između 904 iz 2010 i 2011 je dosta velika.Na ovom iz 2011 ima dva spoljna klipa,drugačije satove za temperaturu,pritisak ulja,nivo goriva.Ručice menjača im nisu na patosu već izdignute sa desen strane sedišta.Ima tu još ponekih razlika ali naravno samo u pozitivnom smislu na stranu 2011.
E sad interesuje me sledeće:pored sedišta sa desne strane ima dve ručice za hidraulik i dve za upravljanje priključcima.Pored njih do sedišta ima jedna mala ručica gde piše + i -.Na sredini ispod sedišta ima neki ventil kome takođe piše u jednu stranu + a u drugu -.Šta tu čemu služi?
Pa sto ga ne uslika malo!? Eh diklofen pa ti bar znas da svaki forum vapi za slikama.... Al dobro sad. Nego sto ides preko Corica? Ako su ti ostale rucice jasne onda cu ti objasniti sta ove znace. Poluga kod sedista sa + i - je brzina regovanja kopira,a ona na patosu je brzina spustanja poluga-orudja. @ kish ni ja ga ne volim pa ga imam. Za bolje znam ali nemam sredstava! E al zato volim njegovu potrosnju,klimu,grejanje,snagu,buku,jednostavnost.....
 


---------- Poruka napisana u 20:04 ---------- Prethodna poruka je at 20:02 ----------

@siniša<br>volim i ja sve to osim grejanja, noge mi se smrzle, ali tako je kod vecinu traktora sistem grejanja od gore, treba neki radjator staviti na patos da nezebe na noge.<br>@diklofen onda obavezno model 2011, ima 2 pomocna klipa na hidraulici isto kao na šestocilindrasima, inace meni je danas puklo ono crevo na pomocnom cilindru ustvari nije puklo nego se svuklo (losa montaza), dosad je drzalo ali cim sam poceo sa obrtacem teskim oko 1500kg odmah se greska pojavila, problem odklonjen za cas zamenom drugog creva, vise mi zao 2-3 litre ulja sto se prosulo dok sam ugasio traktor, zanimljivo da nije bacio plug na zemlju velikom brzinom nego normalno znaci nije ga bacio.
 
Nazad
Vrh