YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Kod mene ima jedan taj 554.Kad uporedim ta dva traktora mozgu zakljuciti da je za njega 560 ili cak 565 zver s obzirom da nema prednju vucu dok taj kinez ima ostar motor i veoma malo tezine pa samo lize uzbrdo.
 
Covek sto je kod nas kupio554 dovuko je pune dve bunkerasice sa njive jeste da ova godina nije za poredjenje posto je svugde bilo tvrdo ko beton,al 3100 kg je respektabilna tezina za traktor od 55 ks.Verovatno ima neki falingi al ih jos nije pokazao ,nit ga falim nit ga kudim,eto cisto razmena misljenja,.
 
Pise da imaju 3100kg sa tegovima mada i ja sumnjam u tu tezinu. 454 moze da ore sa 756 sigurno, za 554 ne sumnjam, jedino sto mi se ne svidja sto nema vece gume. Npr na mojem sadasnjem kinezu jinma 554 su napred 8.3 24 a nazad 12.4 32 i dosta lakse gazi neravno i bolje vuce od tih manjih guma.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
yto 454 i imt 610.05 ore 4 spora,radni zahvat 2x30cm bez problema...prosle godine potrosnja od 10-12l po jutru..
samo jedan primer drugar je prodao 542 posto je slab i nikakav nemoze da izvuce prikolicu stajnjaka ne moze da ore.ja mu lepo kazem da nije problem u traktoru vec u vremenu kad se sve to radi...proletos je kupio 560 da moze lakse da ore,priprema radi sa presom suncem sad kaze ju koliko goriva potrosi a samo prevrtao seno ili balirao
 
yto 454 i imt 610.05 ore 4 spora,radni zahvat 2x30cm bez problema...prosle godine potrosnja od 10-12l po jutru..
Po meni im je mana sto nemaju jednu brzinu izmedju 4 spore i 1 brze jer je veliki raskorak izmedju njih i ta bi brzina bila idealna za oranje. Nadam se da su to na ovim novim fotonima resili i da ima dovoljno brzina sa ovim novim menjacem od 12 brzina (3 ranga po 4 brzine)

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Po meni im je mana sto nemaju jednu brzinu izmedju 4 spore i 1 brze jer je veliki raskorak izmedju njih i ta bi brzina bila idealna za oranje. Nadam se da su to na ovim novim fotonima resili i da ima dovoljno brzina sa ovim novim menjacem od 12 brzina (3 ranga po 4 brzine)
problem je i sa vecim teretom tesko mu krenutiiz mesta 1 brzom a nemozes se zaleteti 4 spora pa reduktr pa 1 brza pa gas to neide a sto se tice snage jak je tu nema sta 3 4 spora popeo bi se na banderu
 
Kakvi su filteri vazduha na YTO? Kod Fotona mi se ne dopada sto je uljni filter. I buni me jos jedna stvar, konkretno za Lovol 604, motor je Perkins qc4105. Ne mogu da ga nadjem ni na jednoj listi Perkins motora. Da li je to niskobudzetni motor pravljen samo za kineze?
 
Kakvi su filteri vazduha na YTO? Kod Fotona mi se ne dopada sto je uljni filter. I buni me jos jedna stvar, konkretno za Lovol 604, motor je Perkins qc4105. Ne mogu da ga nadjem ni na jednoj listi Perkins motora. Da li je to niskobudzetni motor pravljen samo za kineze?
To je kineski perkins :D Kinezi ne bi bili kinezi kad ne bi sve iskopirali, hocu reci da su oni samo iskopirali motor, ali motori nisu losi, bar na ovim starijim. Na yto je uljani filter.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Cekajte taj za 554 sad za 17xxx evra ima 12 napred brzina ili 8?
Yto ima 8 brzina napred i nazad. A foton novi lovol 50 i 60 ks imaju 12 napred i nazad. I jos da dodam, cena yta 55 ks je malo preko 17 hilj, a foton od 50ks ima istu cenu pa sad ko sta vise voli.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh