YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Kroz pumpu hidraulike preko semeringa u razvod iu karter.
 
Ja sam menjao motorna 250 rc,pumpu hidraulika na 1000 rc, otisao semering pa pomesao motorno i ulje iz menjaca, vecinu creva za gorivo,glavu kompresora ali najveci mi je bio ceh na vrata jedno 8 puta jeb losa im stakla.
Мењај тату.....мање би стакала разбио

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
@BobanNB

Moracu i ja i oj je dva puta skasio staklo na vratima na kinezu :osmeh:

Ne znam za nove al vec sam pricao da se ne ponavljam 100 puta mene je kockica moja odusevila. Sa 80ks jaci je u brazdi i sa svim prikljucicma od 820 ravan most, a i 892 mu tesko parira, a i manje se kinez kvari. E sad sto se odrzavaja tice uglavnom su tu neke sitnice.
Ovo prethodno pomenuto za hladnjak se slazem da je problem malo u tanjiranju kad ima dosta zetvenih ostataka al kod mene je hladnjak ulja ispred komplet hladnjaka od vode pa kad nakupi stanem namestio zicu malo iscackam i nazad fabricki prikljucak na bocu imam za crevo kompresora sa brzom spojkom, zakacim crevo malo izduvam i gas. Maksimum sam ga cistio jednom u toku dana kad ceo dan radi i jednom kad dodjem kuci.

Moj traktor ima 3500+ sati i hvala bogu od ozbiljnijih problema je jedino bila pumpa visokog pritiska prosle godine koja je reontovana i remont izasao oko 300e sa sve delovima i novi alnaser, ali na ovoliko sati i sta kod mene vuce jadan dobar je :ppozdrav:
 
U pitanju je yto1304 prodimljava kada je gas preko 1800 obrtaja crn dim a kad su manji obrtaji ne inace ne trosi ulje motor je ok sta moze biti od prilike
 
Setih se da je neko pisao o onom cetvrtastom zatvorenom filteru sto je na motoru i sa njega ide iber. Jel se on cisti ili sta i cemu on sluzi.
Ako se ne varam clan diklofen je pisao o tome pa molim da neko napise nesto vise o tome ako zna?
Trazih po forumu pa ne mogu da nadjem
 
Koje lezajeve staviti da su u kvalitetu na prednje tockove u pitanju je 1304 jer mi pravu problem brzo pocrkaju za jednu sezonu
 
Ima mesta u kabini nas model ima.menjace na sredini i gas je malo nezgodan al se navikne sad novi modeli imaju menjace sa strane i gas je bolje postavljen
 
I moj isto ima 2200rs i do1800 je bilo sve ok dok prvi put nije izletela kuglica i sjebala sve sto moze unutra da sjebe posle toga sam promenuo ceoprdnji reduktor sve zupcanike i stavio nove lezajeve i posle 400rc opet crkli sreca pa sam primetio na vreme sada sam uzeo timkenove lezaje sada mislim da cu resiti taj problem
 
Nisam i dalje tako radi sve zivo sam probao i pumpa i diznedizne su ok a da nema dovoljno vazduha cisto sumljam jer vuce vazduh na usisu gore da ti ruku otkine
 
Jesi li proverio lepo dovod goriva. Ne znam kako je kod yta ali kod mene na kinezima imaju sito na samo izlazu iz rezervoara, pa u holenderima kod ac pupme, pa u casici. Mozda da to proveris jos jednom.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh