YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Ima ispod sedista poklopac sa jednim sarafom inispod njegabje ventil da namestis dal da brze dizenilinspusta mada namestenonje to sve ok i nema potrebe diratinkad radi sve ☺
 
Hvala ! OK sve, Stvarno tako radi ! To nije IMT

- - - - - - - - - -

Nema vetil ispod sedista !

- - - - - - - - - -

Evo Masina !

Kako nema ventil? Sta ja onda stalno zavrcem i odvrcem po potrebi? Sejalicu ili balerinu kad spustam a ne prigusim malo na ventil onda zvekne na zemlju,a preporuka je kad dignes nesto skroz lepo zavrnes ventil i ne sekiras se da ce nesto pasti usput u transportu..ima i u uputstvu lepo napisano..
 
Dobro vece ! Kada treba prvi servis kod yto 504 ? 50 radni sat ? Sta treba menjati, motorno ulje i filter ?
 
Postovani, Zamolio bih za pomoc, odnosno savet.

Da li ima neko ko je kupio YTO 354 i ako ima kakva su Vam iskustava sa ovim traktorom?

Trenutno imam pod leskom skoro 2 ha i svideo mi se ovaj traktor, pa sam hteo da vidim da li bi zadovoljio potrebe tarupa, freze pipalice i atomizera?

Unapred veoma zahvalan,
Nikolic Marko
 
Ja to drugar nigde nisam video. 404, 454, 504 imaju i to radi radnju. Ovo je neki jos manji model, verovatno je nov.
 
Bio je na sajmu taj model. Izgleda jako lepo traktorce sa kabinom i duplom vucom. A jeste nov tako da ce neko tesko reci neka iskustva sa njim. Ja mislim da on moze svasta da radi, masa mu je 1750kg.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Lampica od pritiska ulja,svetli dok ne upalis traktor.

Godinu i 3 meseca 400rh jedino crevo od preliva ispucalo i vlazilo kupili nov komad creva i 2 male selnice i resili problem
 
Nama svetli i kada se upali, bili serviseri za prvi servis i nista nisu sredili sa lampicom.

Zaboravio sam napisati da je prvi servis za YTO 904 25000 din sa uarcunatim izlaskom na teren-30km od Agrovojvodine, malo li je? :D
 
Poslednja izmena:
Indikator pritiska ulja.
Grunt,ne kvari se često,delovi su malo skuplji od mtz-a,održavanje je tu negde možda malo skuplje (ima više filtera za gorivo i više mu ulja ide u motor ali se menja na 200+ mč pa možda opet dodje na isto).... Ako hoćeš traktor koji je spor u transportu,malo bučniji u kabini a značajno bučniji napolju ali i pregledniji i sa klimom i bolje zaptivenom kabinom,finijom hidraulikom, okretniji i za nijansu manji potrošač,onda uzmi yto-a. Ako hoćeš traktor kojem je sve suprotno,onda uzmi rusa. A ako hoćeš sve naj od ova dva a da nije puno više novaca,možda bi trebalo da pratiš ove Turkiš prodakšn.... Možda i ne bude loš onaj Tumusav. Trenutno ima samo jednu manu. Jako lako zaštopa hladnjak sa lišćem kukuruzovine i slamom koja je razbačena.... Prednji točkovi ih podižu. Problem koji se mora rešiti jer u toku dana se mora stajati više puta i čistiti a svakodnevno se mora izvlačiti hladnjak klime da se može kvalitetno očistiti hladnjak motora. Relativno lako se rešava ali hebeš ti to..... Oduzima puno vremena.
Divanim za gvožđe od oko 120ks.
 
Ja sam menjao motorna 250 rc,pumpu hidraulika na 1000 rc, otisao semering pa pomesao motorno i ulje iz menjaca, vecinu creva za gorivo,glavu kompresora ali najveci mi je bio ceh na vrata jedno 8 puta jeb losa im stakla.
 
Hvala ti kolega svaka,dali ta razlika u novcu npr 904 i mtz 892 zaista vredi u korist yto a- to me stalno kopka YTO-X904 klima 28.200 € MTZ-892 Ravan most 90 KS/66 KW 25790 Eura

Mi smo isti dan gledali oba i tada je yto 904 bio 26000 i odlucili smo se za njega jer ima klimu, gramer sediste, poteznice, jedan akumulator i laksi menjac za rukovanje bar za starije ljude po mom misljenju.
 
Tolika razlika..... Hmmm. Da oduzmemo klimu koja za rusa košta ~1500 ostaje 900 razlike. Možda vredi a možda i ne. Vredi ako ubodeš neki problematičan model rusa. A opet sa druge strane može da se desi da i yto bude problematičan.... Koliko se sećam imaš rusa. Uzmi onda 892 jer si navikao na njih.
Draško kako ti je mogao pomešati ulja? To je skoro pa nemoguće. Ispada da ti se komplet kvačilo sa zamajcem kupalo u ulju. A to ne primetiti..... Mislim da je nemoguće.
 
Nazad
Vrh