YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Yto 454 euro kabina,naime nisam vozio traktor od novembra,kod tate je u garazi,on sa njim jednom nedeljno vuce sebi slamu za lozenje, malo pre sam uzeo nesto da ga preparkiram i primetim da sav nesto zrese u kabini i brunda i zvoni zvecka,bio je tih bre ko u kolima..pogledao sam nosace kabine i tako neke srafove da se nije nesto odpustilo i nista nisam primetio..sta moze biti? Jel pasirao neko nesto slicno?
 
Hmmm palo mi to na pamet..upalio pa iskljucio prednju vucu da vidim hoce li biti neke razlike,i nije bilo..dodise ja sam posumnjao na prenosne mehanizme unutar kucista menjaca,a taj lezaj sam samo bacio oko da vidim eli su srafovi na mestu..nisam ih dotezao a lezaj nisam proverio..cim sam odem do matorog bas cu jos jednom detaljnije da pogledam..hvala..jest vala imao sam neki osecaj da dolazi ispod nogu u kabini..
 
Gledam ovaj 554 kako radi sa 6-rednom sejalicom,da li je probao neko ko ima 554 da radi sa takvom sejalicom,kako se ponasa,i uopste kako su se pokazali ti traktori ?
 
Moj Yto 504 istu takvu slicnu sejalicu nosi bez problema (ovo je agria sejalica novije model ) ,moj je isto agria samo 10 godina starije model isto 6 redni hidro marker
 
Ja vec par sezona sejem sa 454 i majom 4r sa diskosnim ulagacima..i lepo je nosi,ponekad na uvratinama zna da digne prednje tockove..ako je za porediti po tezini ovu sa 6r i maju 4r..
 
Negde sam vec kuckao..1000 sati bez problema,radim sa njim sve menje i lakse operacije,ponekad i transport sa zmajevkom,prati kombajn u njivi, sa djubretarom od 4 5 tona sam par putao ostao da me moraju slepati,kad se zaglavi voli da skace i dize prednje tockove..ne trosi mnogo a uvek dobije neki prikljucak koji je za nijansu jace traktore..radi i u vocnjaku i tu mu je ec kabina malo velika..na kardanu je odlican..sve u svemu dobar traktor ali bi mogao biti i jeftiniji..ne vidim sta tu kosta toliko,ali tako je sa svim proizvodjacima..uglavnom,od kako je zamenio imt a iz 60tih odmorio sam se..

- - - - - - - - - -

Ima i mana..kabina je super ali bez klime uzas koliko je vruce,ako otvorim vrata onda udje prasina pa jbs sto je zasuskana..kvacilo je izuzetno tvrdo i moras biti majstor da ga presaltas bez krcanja a nisam neko ko nezna sta je medju gas i duplo kvacilo..hidraulik ogranicava visinu dizanja a ne ko imt dubinu spustanja,mada dobro radi,maju 4r drzi ceo dan u vazduhu bez problema mada to ne praktikujem..volan je za moj ukus preosetljiv,nek si ga pipnuo vec reaguje,pa kad sejem izgleda ko vo kad pisa,ali kad se okrecem na uvratinama tu je dobar,krug levo krug desno,ili kad teram prikolicu u rikverc..gume nisu neki kvalitet,prednje su vec na pola potrosene..
 
Moj kum je sad uzeo čini mi se baš 454 a cena sitnica 17000eur što mi je nekako baš puno...
 
554 je toliko, a 454 je 12500, bar tako pise na oglasima.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
jeste 12000e je 454 obican
ako ima euro kabinu menjace sa strane reverzer moguce da je i cena dosta veca

- - - - - - - - - -

dali je neko pravio drugi nosac rotacije da nije nazad zajedno sa radnim svetlom cini mi se da je krov malo napukao pa da neodvali skroz, hteo sam da je premestim a nesto bas nema mesta i pristupa...mogla bi jedino napred na desnu stranu na onaj stub gde je retrovizor posto je na levoj filter vazduha ili da skratim filter vazduha da dodje nize pa onda iznad rotaciju...ako je neko prepravio mogao bi da ubaci koju slicicu :)
 
Nazad
Vrh