YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Pozdrav
Da li neko ima iskustva sa YTO 604? Dvoumim se oko izbora YTO, FOTON ili MAHINDRA, treba mi za prskanje, sejanje, rasipač, a kontam najbolje da se konsultujem. :)
Hvala unapred

Послато са BV5000 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da je yto 604 nov na trzistu
A za poslove koje si naveo mislim da je bolje neki manji traktor manjih gabarita i laksi, odmah je i manji radijus okretanja...svako ima neko svoje misljenje i vidjenje navedenih
Mi smo gledali sta se najvise prodaje...
 
Ma znam, ali meni treba da vuče prskalicu od 1500 litara i sejalicu 6 redova, rasipač je 600 litara, ali bih mu još povećao zapreminu.

Послато са BV5000 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav ! YTO 504 ima 8 brizina ? 4 spora i 4 brzo ? Nije boljeg od imt 542 5 brzinac ?
 
Pa sad stvar navike..542 na ravnom krece 1 brzom ayto to bas ne voli,hoce 4 sporom,pa ima malo vise saltanja..dosta je brzi i to je razlog..ja kad sejem sa ytom recimo prvom 542 me prati drugom..zapovuci teret ipak glas dajem za yto..tezi,prednja vuca..
 
Pozdrav
Da li neko ima iskustva sa YTO 604? Dvoumim se oko izbora YTO, FOTON ili MAHINDRA, treba mi za prskanje, sejanje, rasipač, a kontam najbolje da se konsultujem. :)
Hvala unapred

Послато са BV5000 уз помоћ Тапатока

https://www.polovniautomobili.com/traktori/7635679/tumosan-7065
Razmisli i o ovom traktoru, malo je veci od svih navedenih, prednja vuca ti za te poslove ne treba. A ovaj ce lako nositi i rasipac od 1000l.
A kad vec kupujes nov traktor uzmi u obzir da ces nekad kupiti novu setorednu sejalicu, a sve nove su dosta teske, kao naprimer majevica. Sa kojom ne verujem da bi se YTO 604 usrecio, ako pricamo za setorednu.
Ista je situacijama i sa zitnik sejalicama, sve nove traze malo ozbiljniji traktor. Tipa 577 pa na gore.
 
Koliko sam listo ovaj forum,izgleda da je mahimdra pokupila najvise pozitivnih utisaka,meni je zanimljiv i tumosan sa karakteristikama,al ga niko zasad nije kupio mislim na ove 65 konja.Evo Manjevic me preduhitrio dok sam piso.
 
Meni se taj ovaj Tumosan sto sam postavio opasno svidja.
Cak ima malo jaca verzija sa 75ks, za te lakse poslove dusu dao.
I zanimljiva je stvar sto se moze uzeti na kredit bez ucesca.
Samo sto se i ja slazem sa tim da jos je znamo kako se pokazao.
I jedna stvar koja mi se ne svidja, sto rucice menjaca nisu sa strane.
 
Hvala. Videcu jos, nisam nista definitivno odlučio, još istražujem. Komsija ima YTO 504, seje sa šestorednom nodet, pa kod njega video YTO, a Mahindru, Fotona i Tumosan ne znam nikoga ko ih ima, a najvise volim kad čujem iskustvo iz prve ruke.

Послато са BV5000 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav ! YTO 504 ima 8 brizina ? 4 spora i 4 brzo ? Nije boljeg od imt 542 5 brzinac ?
opet zavisi sta bi radio?npr nama za prskanje vinograda je bolji 542 lakse ulazis u redove i okreces se na kraju..po snazi yto je dosta jaci i ima 4dw.brzine da 4 brze 4 spore...cini mi se da je sa 3brzom brz kao ferguson 3 brzom
 
zasto nesposoban ? imam imt 560 vuci berac , nije zadovoljan sam ! 2 brzina spora a 3. brzo
 
mi jesenac 504 (1300 sati) vukli zmaj 224 u 2 spora kako kolega kaze , pre bez problema , posle jakih kisa isto( trag 20 cm u zemlju) vukli jedino izlazak bio problem na kraj njive gde bio breg (ima malo tega napred) ,sa punom bunkerom ,posle toga pre bazili na drugi kraj parcela prikolica gde nije bio tolko breg i tamo kipovali
 
lliti.jpg
Sta oznaca valampica ispod akumualtora. Kod yto904 nam se pali takva lampica. Kada ide u 4h nece da ide kao da se gusi. Pretpostavljam da je do goriva nesto, a lampica mi lici na ulje tj pritisak ulja.
 
Lampica je za pritisak ulja u motoru

- - - - - - - - - -

U radu ti se guši, jel mu padaju obrtaji ?
Koliko sati ima traktor trenutno

Da kada ide prazan, u 3h ide normalno a u 4h nece gusi se. Kada se upali (i vruc) neprima odmah gas. Nov nema ni 7 rh. Moramo dosuti goriva, sad je na pola crvnog pa mozda to zeza tj sigurno gorivo nesto. Unutra je gasno ulje pa dosuti evro dizela da se izmesa ako je smrzlo gasno ulje.
 
Zbunio si me slikom odozgo ja sam mislio da je stariji pa da nedaj boze nije problem kao kod mene sa pvp sto je bio. Jbg cuo sam da se zale na struju sad na kineze da im je to mana sto se tice paljenja lampice. E sad to za obrtaje ne znam skini sa pumpe crevo kad naspes rezervoar pa vidi kako ide mlaz da nije smrzlo u dovodu negde jer kod njega ide gravitaciono gorivo do pumpe od rezervoara
 
Nazad
Vrh