YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Worm Imaš kineza pa si malo pristrasan treba biti objektivan i realan svašta se ovde poredi i priča...Matiću slažem se u potpunosti...
 
Testirano druze svasta sam vozao. ovo je gubljenje vremena. Belorus je najgori traktor na nasem trzistu pa kinez i onda idu ostali. O ovima sto se kod nas sklapaju nemam komentar. Kod nas u selo ni jedan zglavan nije dosao. Menjali su im novima menjace, kocnice, rukavce... prednje vuce. Pa da ga ubijem da uzmem nov traktor i to mi se desi. Zapalio bi ih
 
Zadovoljan sam ja i sa rusendom nema tu price ali sve to zahvaljujuci menjacu i izboru brzina to se mora priznati mnogo znaci kad ti imas 3,4,5,6,brzina za neku operaciju.Novi Yto mi se svidjaju odavno bio sam spreman na neke korake i tad im je skocila cena da sam odustao ali sam jos u prici i motrim na njh koja im je cena sad?I jos nesto kako bi se 904-ka ponasala sa beracem zmaj ne mislim kako ce ga vuci nego koliko je okretan dali je kao Mtz ili???
 
Mada ima i dosta fuseraja kod novijih kineza jer su sve osetljiviji kako se rayvijaju umesto da ih poboljsavaju.

- - - - - - - - - -

A vec sam pisao ovde da sam bio u agrovojvodini kada su im stigle dve kocke iz Save Kovacevica u zamenu staro za novo koje imaju po 10-15 000 sati po recima servisera i ljudi iy Save Kovacevica i kojima motori i menjaci pipnuti nisu

- - - - - - - - - -

Ima original Fiata na tržištu.Opet bolje od svake Kocke.

Slazem se i za to samo sto su stari i izradjeni traktori. Ali i to je bolje nego novi rus :ppozdrav:
 
Da kolega slažem se kocke su bolje od ovih novijih sa zaobljenim maskama kao i kod rusa stariji bolji, noviji lošiji.
 
Naleti i rus poneki utrefljen, al j...s traktor kad ti bubnes pare pa onda razmisljas dal ce bas taj tvoj biti utrefljen da valja... Kinezi nisu losi, imaju decijih bolesti kao i svi drugi, zavrsna obrada je slabija, ali je cista mehanika sto mi se svidja, samo sto su po meni preskupi, bar onaj od 130 ks, on izadje oko 42.000 e...
 
Prica se to i o belarusima dal je istina il ne ne znam,zanima me kolika je razlika u snazi 904 ke i 804 a ako neko zna cene oba bilo bi dobro?

Ne znam koliko ali sam već pričao ovde tj. pisao da smo burazer i ja probali u istoj njivi tanjiranje. V tanjirače moja vršačka V28 a njegova je ne znam tacno koja ali malo laksa od moje (sa slabijim je ramom), YTO 80-90 vs MTZ 820 ravan most i moj je 2006 god ovaj je 2007 god. Dok se kinez igrao rus se mucio i bacala ga je ta laksa tanjiraca po njivi dok se kod kineza nije javljala kosa vuca (sa torpedom sam sa istom tanjiracom imao problem). Mnogo lakse vuce i plug a o potrosnji ne vredi ni pricati, za trecini a nekad i duplo manja potrosnja sa slicnim ili istim prikljuckom.

Da neki ne bi rekli da sam pristrasan ovo govorim iz iskustva jer smo i mi razmisljali o 892 pre nego sto je dosao kinez i dosta je faktora odlucilo da se Belorus ne nadje u našem dvorištu. To je poslednji traktor na spisku koji bi uzeo pa nek se ljuti ko kolko hoce :ppozdrav:
 
Da neki ne bi rekli da sam pristrasan ovo govorim iz iskustva jer smo i mi razmisljali o 892 pre nego sto je dosao kinez i dosta je faktora odlucilo da se Belorus ne nadje u našem dvorištu. To je poslednji traktor na spisku koji bi uzeo pa nek se ljuti ko kolko hoce :ppozdrav:
Za 892 ne znam,nekoliko puta sam ga samo vozio,ali...imamo domaci traktor,ruskih par,istocno evropski i zapadno evropski...al Ja se i dalje kunem u Rusa...(mada ne mogu reci da mi se ne svidja kockica 120,verovatno jer je nekako sklepana ko da je rus projektovao,a ima snage lepo)
 
Pitanje za vlasnike 904 ili 804 ili za one koji znaju.
Na mom traktoru x904 ne mogu da uključim grejanje u kabini. Proletos sam ga normalno isključio na ventil, sada kada sam hteo da ga uključim ventil se okrene ali nemam grejanje u kabini. Crevo je hladno kako god da ventil okrenem. Da li je moguće da se napravio vazdušni čep u sistemu pa zato ne radi ili je možda nešto drugo u pitanju? Ako to može vazduh da napravi kako da ga ispustim jer ne vidim da ima negde mesto za odzračivanje?
 
Pa ugreje li se crevo posle ventila a ka kabini?

Ne greje se. Skinuo sam kapicu ventila i kleštima sam ga okrenuo, ali opet isto. Možda se nešto sa njim desilo ali ne znam kako da ga skinem. Veoma je nepristupačno i teško doći do njega, i za ovo sam se namučio. Pošto se okreće zato sam i pomislio da je vazduh u pitanju.
 
Nazad
Vrh