YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Cena je 12960 evra sa automatskom kukom. Ovo je kineska kabina. Ona evropska je prilicno skuplja, izlazi traktor na vise od 16000 evra.
 
Uzmi krstasti šrafciger i sa desne strane skini oplatu instrument table i na sredini ćeš videti ploču sa dosta releja. Jedan od njih je verovatno za žmigavce. Meni je zatajio relej za anlasovanje i to jesenas u jeku sezone. Naravno nisam imao drugi a ne odgovara standardni relej. Ručnom pilom sam ga otvorio,šmirglom očistio kontakte,zalepio poklopac nazad i eno ga radi ko pravi. Kad sam išao u NS svratio sam i kupio drugi i malo me iznenadilo da relej košta skoro koliko i komplet kontakt brava sa mehanizmom i nosačem. Relej 1500din a brava 1600 ili 1800. Zaboravio sam tačan iznos.
 
Danas mi zaglavio reduktor u sporim brzinama kod 504. da li je neko imao slicno iskustvo. Sad da mi je ferga pa da mu otvorim plocicu na menjacu i razglavim ga, ovako euro kabina ima ravan pod, nista se ne vidi, ujutru cu da vidim sta mogu da uradim. rucica od reduktora doduse nije ostrala zaglavljena u sporim, nego desno i dole polozaj gde nema nicega, ali nikako nece da se izbaci odatle, a ja imam samo spore brzine i nemam rikverc. Do kuce sam putovao skoro sat ipo u cetvrtoj sporoj.
 
Za sta je upozorenje ova lampica? Trazio sam u knjizi ali ne pise, ne svetli jako pa mislim da nije do neke zice mozda.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Ta lampica dode za neke senzore koji nisu ni ugradjeni na traktoru tako je meni reko majstor iz agrovojvodine , meni se to jednom upalilo kad sam ga prao nije to nista opasno ugasice se somo
 
Uzmi krstasti šrafciger i sa desne strane skini oplatu instrument table i na sredini ćeš videti ploču sa dosta releja. Jedan od njih je verovatno za žmigavce. Meni je zatajio relej za anlasovanje i to jesenas u jeku sezone. Naravno nisam imao drugi a ne odgovara standardni relej. Ručnom pilom sam ga otvorio,šmirglom očistio kontakte,zalepio poklopac nazad i eno ga radi ko pravi. Kad sam išao u NS svratio sam i kupio drugi i malo me iznenadilo da relej košta skoro koliko i komplet kontakt brava sa mehanizmom i nosačem. Relej 1500din a brava 1600 ili 1800. Zaboravio sam tačan iznos.
Osigurac bio u pitanju, stavio novu licnu, i migavci su radili, ceo dan spremao nisam koristio migavce, krenem kući i na raskrsnici ukljucim a ono opet neradi, šta bi moglo da bude uzrok?
 
Teško je ovako odrediti tačan kvar.... Možda je u samom prekidaču problem,automat takodje.... Najlakše je tražiti kvar u momentu kada ne rade.
 
dali je neko remontovao vodenu pumpu na yto 804 procurela mi je na neku rupicu na pumpi tu negde ispod lezaja ima neka rupica oko 5mm
 
To ti je sigurnosna rupa koja sprečava da tečnost neprodre u ležajeve. Ako se ta rupa začepi ležajevi nastradaju a onda postoji (ogroman) rizik da se ventilator-elisa zabije u hladnjak.
Nisam rastavljao ali verujem da nije ništa komplikovano. Pumpa ko i druga pumpa samo je bitan redosled rastavljanja. Pogledaj u katalog,a ako negde zapne škljocni sliku pa da pomognemo.
 
vh6nb7.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

2whefwz.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

dali je moguce da je procurela zato sto sam menjao antifriz?ispustio sam stari posto nikad nije bio menjan i sipao G12 i posle 50 sati pumpa je pustila,a nema ni malo lufta u lezajevima?i sad kad sam ispustao antifriz dosta je penio
 
Da vrlo je moguće. Imam takav slučaj na jednom traktoru,blago curi na rupi, i dokle god se ne pojavi luft u ležajevima ne skidam pumpu. Otprilike godinu dana to traje.
 
Nazad
Vrh