YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Pridružujem se čestitkama i neka vas traktori dobro služe!
Diklofen,jel ti sat od temperature motora na živu ili na struju?
 
Odgovor za "grezna" Mi smo kupili letos 454 bez prednje vuce i bez klime. Jos uvek razradjuje ima oko 150 sati. Za sada je radio u transportu,sa ciklonom i sa beracem Z222, doduse nije mnogo obrao, 10 jutara. Napred smo odma dokupili jos tegova tako da ima 150 kg, i trebaju mu. Dosta je brz. Potrosnja onako, imali smo torpedo 62 pa se cini da naspram njega trosi dosta a oni su mali potrosaci tako da bi ga sa 549 trebalo uporediti pa da se vidi razlika.
 
Dali neko zna koliko treba da je pritisak ulja u motoru za YTO 904? Danas bio majstor , ugradio manometar. Pritisak na hladan motor je bio 5,5 a na pun gas čak 7. Meni to deluje puno. Majstor nije znao koliko treba da bude a desilo mi se već tri puta da je pukao hladnjak ulja. Ja mislim da je baš zbog velikog pritiska ulja.
 
Svaki motor ko motor i pritisak je isti. Koliko nevalja nizak toliko ni visok. ako ti je pucao hladnjak to je sam po sebi dokaz danesto nije u redu. Smanji na mah 4,5 bar. na leru sve preko 1bar je dobro
 
I kod mene na 904 kad upalim na leru je 6bara.Kad se u oranju dobro ugreje na leru tek nesto preko 1 bar.Tako ugrejan na 1800obrt ima pritisak tek nesto preko 3 bara.
 
Jeste, ali je problem u tome, sto kad je hladan motor tad je pritisak (pre)velik (i ja imam takav "problem": da je velik pritisak kad je motor hladan) - doduse ne na YTO, ali ni ja ne znam sta moze biti uzrok.
Kad se ugreje motor (vec na nekih 40-50'C), pritisak je sasvim normalan, ali dok je hladan... :sta:
 
Nazad
Vrh