YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
ma yto.foton.imt je losa matematika za nas siromahe.....i ja neznam sta cu od svega toga zbunjen sam
 
Upravo to što se vidi na ovom snimku kod YTO traktora mi se jako sviđa,a to je da ne ispušta dim ni kada mu je najteže.
 
imam problem na yto 804 pocela je hidraulika da mu trza,i kad ga ugasim jako brzo spusti orudje na zemlju a pre je drzao,cak i kad mu zavijem onaj ventil ispod sedista spusta orudje ne odmah ali spusta,sta moze da bude problem?
 
Ako ne drži poluge-orudje kada mu zategneš ventil,to je siguran znak da negde gubi ulje iz cilindara tj uopšte iz tog dela hidraulike. Znači mogu biti manžetne-gumice cilindara,može biti taj ventil kojeg spominju kolege.... Ulje mislim da nije jer bi imao drugačije simptome,trzanje poluga pri dizanju,nedovoljno podizanje poluga,pumpa bi proizvodili karakterističan zvuk.... Ali u svakom slučaju nije teško proveriti količinu ulja.
 
Ako ne drži poluge-orudje kada mu zategneš ventil,to je siguran znak da negde gubi ulje iz cilindara tj uopšte iz tog dela hidraulike. Znači mogu biti manžetne-gumice cilindara,može biti taj ventil kojeg spominju kolege.... Ulje mislim da nije jer bi imao drugačije simptome,trzanje poluga pri dizanju,nedovoljno podizanje poluga,pumpa bi proizvodili karakterističan zvuk.... Ali u svakom slučaju nije teško proveriti količinu ulja.

Covek kaze da mu trza hidroulika,glavni razlog da trzanje poluga pri dizanju tezih orudja je nedostatak ulja..
 
Ako ne drži poluge-orudje kada mu zategneš ventil,to je siguran znak da negde gubi ulje iz cilindara tj uopšte iz tog dela hidraulike. Znači mogu biti manžetne-gumice cilindara,može biti taj ventil kojeg spominju kolege.... Ulje mislim da nije jer bi imao drugačije simptome,trzanje poluga pri dizanju,nedovoljno podizanje poluga,pumpa bi proizvodili karakterističan zvuk.... Ali u svakom slučaju nije teško proveriti količinu ulja.

to je prvo sto sam pogledao ima ulja,juce sam prskao i kad se ispraznila prskalica vise nije trzao,a kad je puna hoce da trza prskalica je od 890 litara i sama je teska oko 350kg
 
Miško druže... Trza hidraulika ali ne tako kako ti misliš. Poluge ne trzaju pri dizanju nego kada se orudje podigne u gornji položaj,onda cima gore dole. Što je lošiji ventil ili manžetna i što je teže orudje sve više i jače cimaju poluge. Da je IMT u pitanju bio bi 101% u pravu,ovako.... Neću tvrditi da nisi ali misljenja sam da količina ulja nije uzročnik cimanja.
 
Miško druže... Trza hidraulika ali ne tako kako ti misliš. Poluge ne trzaju pri dizanju nego kada se orudje podigne u gornji položaj,onda cima gore dole. Što je lošiji ventil ili manžetna i što je teže orudje sve više i jače cimaju poluge. Da je IMT u pitanju bio bi 101% u pravu,ovako.... Neću tvrditi da nisi ali misljenja sam da količina ulja nije uzročnik cimanja.


Kod mene je isto cimalo gore dole kad je bilo podignuto u gornjem polozaju i problem je bio ventil koji je promenjen i vise nema tih cimanja...
 
Da.... hidraulični sistem koji je veoma sličan Rakovičinom,ako ne i isti nzm nisam još to pravio na kinezima,samo sam "snimio" kako izgleda,a na Rakovicama je to ko dobar dan da hidraulika cima. Zato sam i napisao da nije do nivoa ulja.
 
Danas sam na Sajmu gledao YTO 504 sa Euro kabinom, i mogu da kazem da me je kabina bas prijatno iznenadila po pitanju zaptivenosti i nivoa buke, jer mislim da je to najtisa kabina kod traktora u rangu ispod 20 000 eura. Jednostavno je veliki napredak i u ergonomiji ( nova komandna tabla), a ostaje zamerka sto je menjac i dalje izmedju nogu, i sto se kvacilo izuzetno tesko gazi. Doduse i cena ( i to sa sajamskim popustom) ide preko 15 000 eura sa ovom kabinom za 504 sa 50ks. Pominje se u prospektu da ova kabina ima karbon filter u sta nisam bas siguran. Takodje sam na prospektu video da postoji i mogucnost da se traktor dobije sa prednjom hidraulikom i prednjim izlazom kardana, pa me interesuje da li je neko video kako to izgleda uzivo i kolko se doplacuje.
Evo linka prospekta http://www.agrovojvodina-mehanizacija.co.rs/YTO_traktori_kabine_standardna_opciona_oprema.pdf

A evo i par slika od danas:

dscn1767.jpg


dscn1774.jpg


dscn1775.jpg


dscn1776.jpg


dscn1940.jpg
.

Sve u svemu zaista solidno upakovan traktor, kod koga je, kao i kod svih kineza, menjac najslabija tacka, ne postoji reverzer na ovom modelu, i menjaci su izmedju nogu a ne sa strane, nisu sinhronizovani.
 
Nazad
Vrh