YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Koliko obrtaja ima motor na leru? Ako je oko 600 onda je 1bar sasvim pristojan pritisak.
 
Ma od kad sam ugradio sat on tako pokazuje.Ali ima smisla jer recimo kada mu na silu smanjim ručni gas ispod 500 na satu padne na 0,5-0,6bara i odmah počne da mi blinka lampica na kontrolnoj tabli.Po tome zaključujem da sat dobro radi jer vidim da je lampica povezana na davač koji na 0.7bara treba da pali lampicu.Isto tako kad ga upalim i dok pokazujetaj visoki pritisak čep gde se sipa ulje vibrira i ponekad ga izbaci.Kad se pritisak pusti n 3-4bara više neskače čep od ulja niti ga izbacuje.Taj čep je od gume i stvarno slabo dihtuje tj. nema neki žljeb ili išta da zategne.
Zvaću danas majstora u AV da se malo raspitam.
 
Povecaj ler gas na 800-900 obrtaja i resices problem , ja sam bar tako uradio i sad nepusta ispod 2 bara.
 
Danas sam mu produvao i očistio iberlauf crevo.Produvao i očistio ono crevo od iberlaufa koje sa filtera ide nazad u karter.Skinuo i produvao crevo od sata za pritisak ulja.Nema neke razlike u odnosu na pre.Kad ga upalim i skinem čep gde se sipa ulje uopšte ne duva nego baca po koju kap ulja jer je odmah ispod čepa razvodnik.Skinuo sam i tu mrežicu ispod čepa za ulje i vidim da je taj zubčanik obliven uljem i da on prilikom obrtaja baca ulje na gore. I merač od ulja kad izvadim a motor radi niti duva niti kap ulja prska napolje.
Motorno ulje je na nivou kao prilikom sipanja.
Jedino što sam primetio,a da do sada nije bilo, je da mi na usisnom crevu vazduha koje se nalazi vrhu kućišta filtera vazduha ima malo ulja i tu sliva.Znači na donjem delu creva koje ide od pečurke na krovu do cevi na vrhu kućišta filtera.Uje u kućištu je na normalnom obeležeom nivou.Imam utisak da je to počelo da se javlja posle štelovanja ventila.Jer ima to neke veze?
 
Ma od kad sam ugradio sat on tako pokazuje.Ali ima smisla jer recimo kada mu na silu smanjim ručni gas ispod 500 na satu padne na 0,5-0,6bara i odmah počne da mi blinka lampica na kontrolnoj tabli.Po tome zaključujem da sat dobro radi jer vidim da je lampica povezana na davač koji na 0.7bara treba da pali lampicu.Isto tako kad ga upalim i dok pokazujetaj visoki pritisak čep gde se sipa ulje vibrira i ponekad ga izbaci.Kad se pritisak pusti n 3-4bara više neskače čep od ulja niti ga izbacuje.Taj čep je od gume i stvarno slabo dihtuje tj. nema neki žljeb ili išta da zategne.
Zvaću danas majstora u AV da se malo raspitam.
Jesi zvao nekog majstora iz AV za savet?
 
Imama broj od mog drugara koji je šef montaže ali nisam hteo da ga cimam subotom jer ne znam dali radi.Majstori koje sam zvao se nisu javili.Zvaću u ponedeljak mada već sutra ode kinez da gruberiše.
 
ja nisam radio to stelovanje ventila, tako da mislim da nije zbog toga. i ja planiram da ugradim sat za pritisak ulja, bas cu da vidim kako ce da se ponasa. a ono za filter sto ulje kazes da curka, probaj isperi filter malo sa naftom, ako nisi u skorije vreme.
 
Jel to ulje bas mnogo boljeg kvaliteta od Modrice iste gradacije,ja nikad nisam sipao ulje drugog proizvodjaca osim Modrica 15w-40 a tako isto niko iz mog okruzenja ne koristi drugo ulje,bar sam siguran sto se tice falsifikata a radi se o IMT traktorima.
Ko proizvodi taj Eurol i mozel se bit sigurno da je original,mozda predjem i ja na to ulje?
 
Jel to ulje bas mnogo boljeg kvaliteta od Modrice iste gradacije,ja nikad nisam sipao ulje drugog proizvodjaca osim Modrica 15w-40 a tako isto niko iz mog okruzenja ne koristi drugo ulje,bar sam siguran sto se tice falsifikata a radi se o IMT traktorima.
Ko proizvodi taj Eurol i mozel se bit sigurno da je original,mozda predjem i ja na to ulje?

Ne znam za modricu nisam koristio,u mom slucaju vise mi je odgovarao taj Eurol koji je Res trade ubacivao u John Deere,ali sam odustao od njega posto je uvoznik stalno nesto kasnio sa isporukom ulja,e sad koji je kvalitetniji od kog to ti ne bih znao reci,ima ljudi na forumu koji imaju vise iskustva sa tim..
 
Nazad
Vrh