YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Desava se da je cena zestoka i da nema racuna rizikovati sa poluproizvodom koji ima jaku cenu.:ppozdrav:
 
Hattat, Ursus ili Farmtrak. Case JX (ako nisu svi prodati) 95 je vise nego dobar izbor u odnosu na Yto 904. Po meni sad i za Rusa 892/952 nema racuna dati 25k kad su Hattat, Ursus oko 30ka nijansu su jaci i mnoooogo "otesaniji".
 
Nzm koliko koštaju Hatat,Ursus ili Farmtrac ali JX je nekih 10.000e skuplji,ako se dobro sećam cifre. Nekada je ta razlika bila i veća,al ajd...... Moje pitanje je bilo za te pare,odnosno koliko košta YTO,šta drugo kupiti a da nije poluproizvod?
I da,kako se dolazi do zaključka da je nešto poluproizvod?
 
Case je na akciji. 28k (ako jos nisu prodati). Hattat je oko 30 sa pdv, ursus takodje. Za bas te pare nema nista sem MTZ, ali za 2-3k vise ima daleko sredjeniji traktor.
Poluproizvod - nije dovrsen. Pisano je o tome. I vlasnici koji su sami prema sebi realni kao diklofen su navodili tacne cinjenice.
 
Ja mislim da je case 28k + 20 % = 34000,dodas 2000e i imas rusa 1221.3(136konja)...tako da se nemozes odluciti sta kupiti....a uskoro stize u moje selo jedan YTO,uzet na kredit....
 
ne vidim da ima tema o ovim traktorima .da li neko ima ovakakv traktor ,i neko iskustvo o njemu
img0032.jpg
img0033.jpg
img0034.jpg
img0035.jpg
img0036.jpg
 
Pa razlika u ceni je dosta mala a 904 je ipak ozbiljniji traktor.Jedino što su mu gume široke pa nije za međurednu obradu.
 
Mislim da kod mene nema razlike u odnosu na tvoju devedesetku, jer tada počinjali i radili samo 80-90 kasnije su počeli dva modela da rade sa različitim motorima, stavljali manje gume na 804 i manje tegova.
 
Case je na akciji. 28k (ako jos nisu prodati). Hattat je oko 30 sa pdv, ursus takodje. Za bas te pare nema nista sem MTZ, ali za 2-3k vise ima daleko sredjeniji traktor.
Poluproizvod - nije dovrsen. Pisano je o tome. I vlasnici koji su sami prema sebi realni kao diklofen su navodili tacne cinjenice.
JX 28.000? Zaboravio si pdv i kompresor,a to yto ima kada ga kupuješ. Kada to saberemo dolazimo do cifre od ~37.000 što nije ni blizu cene yto-a. A da ne pričamo da je AV imala akciju beskamatni kredit na 5 godina uz učešće od 25%. Znači uzimam traktor odmah,a za 5 god me košta isto para.... A da bi uzeo JX-a moraš dignuti kredu na 36-37.000 koja bi iznosila još nekih 10.000. Mislim da to dovoljno govori zašto se uzimaju MTZ ili YTO traktori. Ali ajmo dalje. Hatat mi se čini da je više od 30.000.... Nekih 32-33.000.... Tako da je i on malo više od 2-3.000 +. Ali se slažem da je Hatat najpribližniji cenovno sa yto-om a po kvalitetu nzm još su friški na tržištu..... Da je lepše i kulturnije odradjen od yto-jeste! Daleeeeko lepše ali i ta razlika u ceni je mnogima kap u prelivenoj čaši pa se odlučuju za jeftiniju soluciju. Dal MTZ ili YTO ne bitno.... E sad kako kasnije prolaziš sa tim traktorima je stvar čiste sreće. Ali iz ličnog iskustva yto-a ne bih okarakterisao kao poluproizvod. Pratim ovu temu i video sam šta je član diklofen napisao. Realno je i napisao. Ne vrede ove pare po koje se sad prodaju. Ali ne zaboravimo da spomenemo i deo u kojem je napisao da kad sedne u YTO-a da je ko nebo i zemlja u odnosu na MTZ. Možda nije baš ovim rečima,ali suština je ista. Da ne tražim sad baš tačne reči..... Javiće se Diklofen,ako sam pogrešio,ispraviće me.
Već sam pisao u ovoj temi,ne tako davno,kada se poredio JX sa YTO-om,da ni JX nije više tako bajan traktor. Recimo od dva JX-a u selu prvi,ranije kupljen,se mnogo bolje pokazao u odnosu na drugog. Da ne pišem sad o njihovim kvarovima...... I sad kad bih ja napisao da je JX poluproizvod......
U prilici sam da vidim sve i svašta. Počevši od Rusa (jednina) koji je napravio 4-5.000rs bez većih problema do Rusa (množina) koji ne preguraju 500rs pa naprave karambol. Trenutno u dvorištu imam jednu 105-icu sa 330rs i otkinutom stublinom pri vrhu. Dali je poluproizvod? Same silver 130ks za 5.000rs dva puta menjač na popravku u NS dva puta u Italiju. Reverzer,diferencijal,motor... Kompletan je prešrafljen i sa kamatom i popravkom košta Boga oca.
Poluproizvod? Neka okarakteriše ko kako hoće ali ja znam zašto vozim YTO a isto tako znam šta bih vozio da imam više para.....
 
Tačno tako sam i rekao da kad posle MTZ sednem u YTO da je to nebo i zemlja.Ja trenutno bolji od YTO traktora nemam i meni zadovoljava sve potrebe za koje je kupljen.Moje mišljenje je da poskupljenje od 3000eura ovi iz AV nisu trebali da odrade.Za 24000eura je 904 po meni BEST-BUY koji je tada bio.
Smatram da nije poluproizvod kao što neki misle.Nisam ciga pa da svoga konja hvalim.
Sećam se da sam zbog raznih priča(ovde i po selu)dobio loše predrasude o potrošnji MTZ traktora.U sve sam se razuverio kad sam ga kupio i ja počeo da sipam naftu.Znači nemojte verovati svima i u sve.
 
Tačno tako sam i rekao da kad posle MTZ sednem u YTO da je to nebo i zemlja.Ja trenutno bolji od YTO traktora nemam i meni zadovoljava sve potrebe za koje je kupljen.Moje mišljenje je da poskupljenje od 3000eura ovi iz AV nisu trebali da odrade.Za 24000eura je 904 po meni BEST-BUY koji je tada bio.
Smatram da nije poluproizvod kao što neki misle.Nisam ciga pa da svoga konja hvalim.
Sećam se da sam zbog raznih priča(ovde i po selu)dobio loše predrasude o potrošnji MTZ traktora.U sve sam se razuverio kad sam ga kupio i ja počeo da sipam naftu.Znači nemojte verovati svima i u sve.
ja nisam poverovao nista u vezi MTZ pa sam se zato i odlucio za njega i kupio.doduse polovnog ,zato sto nemam trenutno povrsine za kupovinu novog i necu da ga odplacujem,a za tu razliku ce ici koji prikljucak za njega.znam coveka koji radi vise od 100kj sa Yto 804 i imao oko 3000rs .sem prelezanih decijih bolesti koje su odklonjene u garantnom roku nije se zalio na njega
 
@Radoslav78z jedan ovakav traktor je u Despotovu, pre 3.godine jednom kad sam prolazio sam stao da vidim taj traktor nije izgledao lose, ali gazda mi je reko da bolje uzmem Rusa ili nesto drugo nego to... mislim da clan @gajicmilorad zna nesto vise o tom traktoru...
 
Opet se vraćam na ono da nije sve do mašine nego i do vlasnika. Kod nas ima jedna 90ka koja se tera do iznemoglosti. Vuče Rabe 3 brazde obrtač plug (u našoj katastrofalnoj zemlji), a pre neki dan je kačio i spremač od 5,5m kopija consuma ručni rad koji je težak kao đavo. Digne ga lako i vukao ga je po uzglavnici ali u njivi nije mogao. Kako ga digne tako mu se propne prednji kraj, džaba i onoliki tegovi i posle mu kriv traktor.
Ti traktori su stvarno jaki i ja nisam verovao dok ga nisam uzeo. Dosta su jači od ostalih u toj klasi i o tome je više puta diskutovano
 
Tako je to si u pravu, nije sve do masine nego je i do vlasnika... Ima i kod nas takvih primera, jedan kad sam ga pitao dali moze 820 da vuce 3. brazde a on mi je rekao: ne da moze, nego mora da vuce, da njega neinteresuje samo gas a dali ce se nesto pokvariti to ga je bas briga...:haha:
 
Nazad
Vrh