YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Remen na alternatoru je dotegnut al opet problem ostaje isti...
 
Treba da radim servis na mojoj 904-ki. Jel zna neko koji filter ulja paše na njega a da nije kineski iz Agrovojvodine? Pretpostavljam da je univerzalni i da može na više tipova traktora.
mozes kako da ne,ja na 804 sam kupio filter i kaze prodavac da taki ide na torpeda,broj filtera je 9210,i ja mislim da je isti i na 9o-ku,ma kad skines filter videces kolika je ta rupa,takvu kupis i to je to,moze da se nadje kako da ne,ne samo u agrovojvodini jer su oni preskupi....
 
je li nekog mozda zezao obrtomjer ili da zna o cemu se radi,nece mi kazaljka od obrtaja da se pomakne dok traktor ne odradi nekih 10-ak minuta onda radi bez problema i kad ga ugasim i ponovo upalim radi dobro,a vec sutri dan opet ista prica mora odraditi pa da pocne i pokazivati obrtaje na satu...

Evo mali predlog i od mene,desilo mi se slicno pa sam par puta cekicem kucnuo po alternatoru i obrtomer je proradio (verovatno cetkice malo zaglavile) i od tada nikakvih problema sa nisam imao,doduse ne secam se da li se signalna lampica palila ili nije...
 
  • Like
Reagovanja: YTO
Evo mali predlog i od mene,desilo mi se slicno pa sam par puta cekicem kucnuo po alternatoru i obrtomer je proradio (verovatno cetkice malo zaglavile) i od tada nikakvih problema sa nisam imao,doduse ne secam se da li se signalna lampica palila ili nije...

ajde probam i to ,ako ne rastavit cu ga pa cu vidit mada on radi nakon nekih minuta normalno,a sto se tice lampice ja je i nemam umene je ampermetar i radi on normalno.hvala
 
Treba da radim servis na mojoj 904-ki. Jel zna neko koji filter ulja paše na njega a da nije kineski iz Agrovojvodine? Pretpostavljam da je univerzalni i da može na više tipova traktora.
Ako je na 80-ki filter ulja LI 9120 kao što kaže Erwin onda je verovatno i na 90-ki jer je isti takav i na 120-ki. Inače to je šifra od Unico filtera (Po meni bolji od smrada,ovaj Frada da kažem) a evo i uporednih šifri: Hengst H18W01,Mahle OC382,Man W962, Tehnocar R68 i Frad 36.18.04/110. A evo i za filtere goriva. Manji filter goriva: Unico FI 7117, Man WK 731, Hengst H 60 WK, Knecht KC 6 i Frad 36.18.05/130. Veći filter goriva: Unico FI 8155/2, Man WK 940/5 i Frad 43.27.04/130
 
Ne to nisam primetio.

Danas sam išao za NS.Kod žabaljske raskrsnice gde su semafori stojao je YTO904 na kojem je pisalo proba.Servisni auto kod njega i nešto rade.To je bilo oko 13:30h.U povratku(16h) sam taj traktor sreo ispred Aradca blizu ulaza u Zrenjanin.Jel se to ponovio neki naš član pa da nam iznese koje je probleme imao?
 
Verovatno da ne može da se dogradi, možda i može ali treba nov onaj razvodnik ili šta li je,
Evo jedna friška fotka mog ljubimca

2w2r5ti.jpg
 
  • Like
Reagovanja: YTO
Nazad
Vrh