YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
necitas sve nego kucas napamet @ idklecin pogledaj malo gore gde sam napisao bez poreza i carine kod nas cena bila 20000 kod njih 16000 evra znaci razlika je bila 4000 evra da pricam o traktoru 90 ks nepricam ni o 45ks ni o 120 ks i ko ti rece da neplacas kod na pdv sta god da kupis pa i kutiju sibica u prodavnici placas pdv .kupac placa pdv e sada kolika bi bila carina na novo lako se proveri ( mada sada su oni u evropskoj uniji ) ali pdv moras platiti

---------- Poruka napisana u 23:48 ---------- Prethodna poruka je at 23:38 ----------

sinisa 1979 nemoj da se vredjas nisam ni imao nameru za tako nesto sto se vidi i iz pisanja posta u tvom postu navodis da je cena 269000kn i tacno si je stavio ali na sajtu pored te cene pise da je to maloprodajna cena sa pdv sto znaci da ako si iz druge drzave imas refundaciju pdv tj cenu bez pdv . i neznam tacno koliko je cena ovog od 120 ks kod nas a ni kod njih ali opet preciziram da znam koja je razlika cene u vezi traktora 90 ks (bila pre nekih 8-9) kontaktirao sam i jedne i druge.
poceo sam ovu pricu ne da se raspravljam sa tobom ili bilo skim nego da predocim neke informacije pa kome volja .i neka smo mi zivi izdravi:ppozdrav: jos jednom :ppozdrav:svima
 
Ja ne kapiram kako ste dosli do tih cifara,osim ako se ne radi o nekim subvencijama,ja sam sad pogledao na njihovom sajtu i traktor od 90 ks kosta 179.000 kuna sa pdv,i kad se sve preracuna to izadje 23 600e.
 
Dalibore ok je to ali moras onda da napises kome se obracas ovako je malo konfuzno. Cena za 120-ku je bila 33854e sa pdv-om pre tacno godinu dana. Sad ne znam. 90-ka je kostala nekih ~23000e ili 24(ne secam se) sa pdv-om sto mu dodje onih 20000e ali bez pdv-a koje ti ne spominjes a isti stvara zbrku. E sad da dobijas povrat pdv-a od Hrvatske to nisam znao.... Uzdravlje! :ppozdrav: Vlado te cene od 16 i 20 hiljada evra su cene bez pdv-a koje su vazile pre ~godinu dana.
 
Poslednja izmena:
Citam prethodne postove i ne verujem,da li zajebavate Dalibora ili ne citate njegove postove pazljivo!:ppozdrav:
 
Dalibore ok je to ali moras onda da napises kome se obracas ovako je malo konfuzno. Cena za 120-ku je bila 33854e sa pdv-om pre tacno godinu dana. Sad ne znam. 90-ka je kostala nekih ~23000e ili 24(ne secam se) sa pdv-om sto mu dodje onih 20000e ali bez pdv-a koje ti ne spominjes a isti stvara zbrku. E sad da dobijas povrat pdv-a od Hrvatske to nisam znao.... Uzdravlje! :ppozdrav: Vlado te cene od 16 i 20 hiljada evra su cene bez pdv-a koje su vazile pre ~godinu dana.
Ali u tom slucaju moras da platis porez i carinu nasoj drzavi jer je traktor skuplji od 50e i mora da se carini.
 
Pa da na granici dobijes povrat HR PDV-a ali placas carinu 10% i srbijanski PDV i opet ti dodje na nekih 20 000€ a za servis ne znam da li bi htjeli dolaziti, jer koliko mi je dato na znanje da ta firma vise ne uvozi i ne prodaje yto traktore...

Bit ce sajam u Gudovcu krajem 3. mjeseca, pa cu se malo bolje raspitati oko yta...
 
Svojevremeno sam od kineza tražio ponudu za traktore evo je ovde:

YTO-X1204 tractor, 120hp, 4WD, USD27350/unit FOB Qingdao.
Diesel engine, power steering, dual stage clutch, 12+4 shift, Synchronizer, swing draw bar, PTO540/1000rpm, grammer seat, combine meter, agri tyres, Cabin with air conditioning.
Here is the specification: http://www.china-tractors.com/product/YTO-X1204.html.
Loading: 2 units in a 40HC container.

YTO-X904 tractor, 90hp, 4WD, USD17575/unit FOB Qingdao.
Diesel engine, power steering, dual stage clutch, 2 sets of hydraulic output, swing draw bar, PTO540/1000rom, grammer seat, combine meter, agri tyres, ROPS and canopy.
If you need cabin with air conditioning, USD820 should be added.

YTO-454 tractor, 45hp, 4WD, USD8610/unit FOB Qingdao.
Diesel engine, power steering, dual stage clutch, 8+4 shift, PTO540/1000rpm, grammer seat, combine meter, agri-tyres, ROPS and canopy.

Ispadne da je 904 oko 13.000 eura, mislim da je to žestoko isplativo ako se nađu trojica i kupe tri ista traktora, pa ih stave u kontejner i sami sastave.
 
@diklofen Kod nas je: 904 -24670eura sa PDV-om

@bobo Ako se dobro sjecam, yto 904 je kod nas na sajmu prosle jeseni kostao 18900€ s PDV-om

izracunajte sami razliku u ceni pre neku godinu sam uvozio masinu iz nemacke i odma mi je obracunata cena bez pdv a te papire oko pdv zavrsio je prodavac. sto znaci ako je pdv isti 18% i kod nas i kod hrvata mi bi dobili traktor yto koji kosta 18900evra bez pdv i kod nas prilikom carinjenja platili bi taj pdv i opet bi nas izasao 18900 dok cena yto traktora istog takvog od naseg prodavca u novom sadu iznosi kao sto diklofen rece 24670 evra .e to vam je cista matematika 24670 evra - 18900 evra =?. plus troskovi prevoza ipak ostane neka hiljada 5770 evra ovako ugrubo
 
@dalibor79
Nigde ne spominjes carinu. Moras da platis i neki procenat carine na nasoj granici. Ne znam koliko je to, ako neko zna neka napise?
 
Nov traktor mislim da ne mozes preneti tek tako iz jedne zemlje u drugu,zbog ovlascenih distributera itd,mislim da moze preci samo kao polovan tj da ga tamo neko registruje,ti ga kupis,odjavis,i uvezes kao polovnjaka.Pricalo se o tome u nekoj drugoj temi al neznam gde.Drugo,ako ti nesto ne daj Boze otkaze,nas servis ti nece priznati garanciju jer nije kupljen traktor kod njih,a hrvatski ti nece doci u drugu zemlju za "hvala" i da li uopste garancija vazi u drugoj zemlji?Jako dobro treba razmisliti o takvim poduhvatima.
 
@Dalibor

To zaista funkcioniše tako, kod uvoza auta se može tako organizovati. Moguće je platiti tamo (negdje) cijenu sa PDV a nakon carinjenja i registracije (i plaćanja PDV-a u svojoj državi) dobiti povrat PDV-a (npr. u Njemačkoj) a moguće je platiti tamo cijenu bez PDV pa cariniti i platiti PDV u svojoj zemlji. Kako god da okreneš,u principu PDV se ne može platiti dva puta (mada ima robe kod koje nije moguće ostvariti povrat PDV-a a to je slučaj kada kupuješ auto od privatnika, tj. običnog gradjanina pošto ni on ne plaća PDV Njemačkoj).
 
Racunam spram cena koje je dao @Nikola_VUK. PO srednjem kursu danas izadje da je Yto x904 u Kini 13800e. Troskovi kontejnerskog transporta su oko 6000e, dakle po traktoru 2000e. Pritom treba i sleper da preveze kontejner iz Rijeke ili Bara do recimo Novog Sada. Novi Sad - Rijeka je oko 550km, sto otpilike kosta oko 500-600e, po traktoru 200e. Carina od 10% na 13800e i PDV 18% na to.
13800 -traktor
2200 -transport
1380 -carina
2730 -PDV
To sve izadje 20100 ako sam dobro izracunao. Pritom utovar kontejenera sa broda na kamion, istovar iz kontejnera u Novom Sadu, skalapanje, kao dozvole i potvrde u luci i granici koje ce sigurno trebati. Cele ta akrobacija sa kursnim razlikama, odlasicima tamo vamo, telefonima i sl, nema sanse da kosta manje od 21000e.
 
Dalibor 79 ja tebe uopšte ne razumem.U profilu ti piše da si iz Rume a kažeš Bobo kod nas je koštao toliko i toliko.Daj definiši gde je kolika cena.Što je teško napisati u hrvatskoj je toliko ,a u Srbiji toliko.
Ja sam ga kupio pre dva meseca i znam da je 904 u Agrovojvodini cena 24670 evra sa PDV-om i svom mogućom opremom.Ima i jeftinijih ali tu nema klime,nekih tegova i razlika je u gumama.
 
Mislim da je cena za kontejner oko 6.000 dolara, a verovatno na tri ista traktora da može malo i cena da se spusti, ali u svakom slučaju mislim da ne može da se uštedi više 3-4.000 eura. To nije malo ali se uvek javlja rizik od mogućih kvarova.

Inače 904 sa Perkinsonovim motorom košta oko 29.000 dolara.
 
Ne volim da kupujem nešto što ne vidim uživo i ne opipam.Šta sve može stići u tom kontajneru i krenuti naopako ni sam Bog ne zna.Kome da se žalim ako recimo fali prednji točak ili stakla na kabini.Može da se desi da ne uštedim 4000 evra nego da me košta još toliko više.
 
Nazad
Vrh