YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
A vi vozajte beloruse jer za njih ima delova na svakoj trafici zato sto se menjaju jednom nedeljno :osmeh::sjasi::haha:

- - - - - - - - - -

koliko se deo ozbiljniji ceka ca case ili za dzona, daj ne kenjajte ljudi i oni do 3 nedelje jer su prekookeanci i ako nema na lageru stvari koja ne crkava tako cesto treba 3 do 4 nedelje da se posalje i stigne. To sto se ceka dve nedelje nije nista strasno

- - - - - - - - - -

Svi bi vi da se j... a da vam ne udje \. Vise mi je dosta rasprava ciji je duzi

- - - - - - - - - -

Svako nek za svoje pare kupuje sta oce. A ko sta voli i sto nece da prizna da se zajebao to je njemu na cast


Ono što sam ja hteo da kažem jeste da kupovinom traktora koji košta 42.000e (govorim o 1304 jer je mene taj interesovao), što je za veliki deo poljoprivrednika misaona imenica, očekuješ da te probleme sa crkavanjem nekih značajnih delova izbegneš. Tih sitnica,tzv.dečijih bolesti je bilo i biće na svim traktorima, i to se vrlo brzo otkloni, ali problema sa vitalnim delovima baš i ne. Treba da izgrcaš tolike pare pa da ti zvekne menjač ili diferencijal ili nešto slično? Posle samo sedi i plači, ništa drugo...

Drugo je kad kupiš polovno pa ne znaš šta si kupio i koliko je to nešto radilo i kako. To jeste lutrija i tu možeš ubosti, a možeš i biti uboden... :osmeh: Ali tu si svestan da si dao mnogo manje pare i da možeš očekivati svašta. A za cenu novog, po meni to je nedopustivo, pogotovo za tolike novce. Treba 5 godina robovanja pod kreditom i onda ako se zajebeš, šta onda? Prodati upola cene pa na kraju opet drndati sa nekom starom kantom jer dok se opet steknu uslovi za novu proće vremena i vremena...To je moje mišljenje...
 
floyd apsulutno si u pravu,imamo isto misljenje..kolega worm rece to su prekookeanske posiljke delova pa je normalno cekati 2-3 sedmice na deo...Ok to stoji,a zasto bi se ja onda odlucio da ispljunem 43.000e za traktor koji je bucan,moras da mu menjas lamelu cim ga kupis ako hoces da sacuvas levu nogu da ne bi sepao do penzije,kome je zavrsna obrada losa,i plus mu se desavaju otkazivanja mjenjaca i ostalih komponenti na vrlo malo rh,i plus rokne u oranju ili zetvi i ja opet sa starim traktorom radi a nov na klocnama...ne vidim razlog sto bi ga uzeo pored ostalih proizvodjaca istih karakteristika al sa boljom dostupnoscu delova i nadasve manjom cenom koja je kod kineza vec postala bezobrazluk.

p.s kinez od kolege worm mi je svidja i msm da su tu utrefili jer su potrefili kvalitet od fiata,i verujem da ce ona da sahrani dosta ovoh novih yto.
inace od stranih traktora upravo fiat mi je najbolja opcija,naravno polovnih,msm da su to utrefljeni traktori,sa ne takom jakom cenom delova.
 
Malo je :off_topic: ali ima dosta starih Fiata po Srbiji i vidim da im dušu vade i kakve su sile od traktora. Ja sam gledao da uzmem starijeg fiata od 115ks čak sam i pregovarao sa jednim članom ali naleti ovaj i padne pazar. Ipak je noviji i očuvaniji a tehnologija nalik fiatu i za sad mi drago jer treću sezonu odradio fantastično. Vec sam spominjao ranije, čini mi se da nije mnogo kocki došlo u Srbiju ali ih i nema skoro u oglasima jer ko god ih ima ne želi da ga proda izgleda. A novih kineza ima dosta po oglasima
 
Čim ih ima toliko po oglasima, a skoro su novi, onda je valjda sve jasno... Ti kockasti jesu kvalitetni i verovatno će nadživeti sve te nove...
 
Dva meseca je cekana poluosovina kod 90-ke

Znam za jednog od 90ks koji je 4 mjeseca bio na servisu na popravku, mislim da su bili pozivani i advokati , problem su bili djelovi.

To je jedini traktor koji se nije mogao rastaviti na pola poslije poplave, kad se voda povukla i kad su ga vukli na tvrdu podlogu sve cetiri gume bile blokirane, poslije ga nisu mogli rastaviti na pola , cak ni cupanjem kombinirkom(bager) a drugi kraj vezan, mislim da su na kraju nesto sjekli. Osposobljen ali za kratko vrijeme i onda zavrsio na malo duzoj popravci zbog nedostatka dijelova.
 
Jel to sad negde ili pre? Mislim da bi trebali sad da budi snadbeveniji sa delovima nego kad su tek poceli sa prodajom YTO traktora, ipak ih sad ima lep broj prodatih.
 
Znam za jednog od 90ks koji je 4 mjeseca bio na servisu na popravku, mislim da su bili pozivani i advokati , problem su bili djelovi.

To je jedini traktor koji se nije mogao rastaviti na pola poslije poplave, kad se voda povukla i kad su ga vukli na tvrdu podlogu sve cetiri gume bile blokirane, poslije ga nisu mogli rastaviti na pola , cak ni cupanjem kombinirkom(bager) a drugi kraj vezan, mislim da su na kraju nesto sjekli. Osposobljen ali za kratko vrijeme i onda zavrsio na malo duzoj popravci zbog nedostatka dijelova.
ja mislim da su tu trebala dva LTKa sa sposobnim sajlama. :haha:
 
Sa spoja motora i mjenjaca su svi vijci skinuti , pa nije moglo, radili su majstori kojima to sigurno nije prvi kinez koji su rastavljali. Nekad se desi kod drugih tipova traktora da nazubljeno vratilo koje ulazi u lamele pokvareno pa nemoze da se traktor rastavi(vratilo "drzi" neku od lamela) , ali kod vecine postoji otvor pa se moze rukom odvrnuti korpa , pa se onda lako rastavi. Kod ovog mislim da je bio veci problem, u dodiru sa vodom nesto je "zapeklo".
 
To nema nikakve veze sta je i koliko u oglasima.Ovih dana ce verovatno tamo biti i moj 904.Hocu jednostavno da ga menjam za veci tj. jaci traktor jer mi sada takav treba.I dalje se kunem u kineza ali cu ga staviti u oglase.Znaci da to i nije neki reper.Kad smo vec kod oglasa svaki drugi,ali bukvalno je neki MTZ.
 
MTZ ne smem da otudjim tri godine jer je uzet preko fonda za razvoj.On ima uze gume pa moze da radi prskanje ,setvu....Mada svaka je varijanta moguca.Voleo bih kada bi nasao da menjam za neki 120-130yto.
 
Nazad
Vrh