YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Pošalji mi na pp adresu u Zrenjaninu ili tel. Stalno puca na početku kod ručice, mislim da je neka falinka u konstrukciji.
 
Баца, негде сам покупио савет да се ручни гас користи тако да се потребни обртаји мотора "подесе" ножним гасом, а онда фиксирају полугицом ручног гаса, у смислу, да се сајла ручног гаса не натеже јер има доста отпора у свим тим елементима од ПВП до полугице, што сама сајла (фабричка) не издржава.

Или што ти анти-инфламаторни колеза пише - одеш код сајлара, па ти по мери направи трипут јачу сајлу од те фабричке...
 
Vidi ti prijatelju da ona negde ne glavi ili šta je kida. Ja sam moju stavio pre 5 godina kad sam uzeo traktor i šljaka i danas. Niti sam je podmazivao niti bilo šta, samo montirao i kad sam u njivi nožni i ne koristim već nategnem odma na ručni i tako od starta i nema problema do sada :ppozdrav:
 
Evo baš sad sedim u traktoru i njakam gas,istim otporom se pomera ručni gas i kad držim nožni i kad ne...mada ja svakako slabo i koristim ručni.. zato verovatno do sad i nije riknula sajla
 
Sve sam pregledao više puta, ali nisam našao problem. Kada je skinem nema otpora, rukom lako pomeram poluge gasa. Sada sam je napunio uljem i ako nastavi da puca idem kod sajlara da napravi tri puta jaču sajlu. Inače nožni gas ne koristim ako je ručni ispravan. Možda bi stvarno trebalo da pritisnem prvo nožni gas, pa onda ručni, mada ne bi smelo ni ovako stalno da puca.
 
Sve sam pregledao više puta, ali nisam našao problem. Kada je skinem nema otpora, rukom lako pomeram poluge gasa. Sada sam je napunio uljem i ako nastavi da puca idem kod sajlara da napravi tri puta jaču sajlu. Inače nožni gas ne koristim ako je ručni ispravan. Možda bi stvarno trebalo da pritisnem prvo nožni gas, pa onda ručni, mada ne bi smelo ni ovako stalno da puca.
Puca i nama relativno često, ako ti je za utehu. Otprilike godinu do godinu i po izdrži.
 
Takve stvari nerviraju kod traktora sa istoka. U sustini motor, menjac to ide sasvim dobro ali sitnice non stop zezaju.
 
@Galetin
Takva sajla sto ti pises je na JX na ostalima od JXU je drugaciji sistem koji nema problema.
 
Mi o vuku, a sajla rucnog gasa gecrkt. Ni manje ni više nego 2000 kosta u AV a kod sajlara duplo manje.
 
Imam problem na yto 904 kada se ugreje nece da podigne poluge (masinu) ili desi se da sporo dize? A dok je hladan radi sve ok. Kada nece da podigne samo pipnem rucice za hidrauliku zelenu ili zutu i on podigne.
 
Sory drugar, interna forum šala.... Nisam imao tih problema. Da li imaš tri hidraulične pumpe ili dve? Ako imaš dve onda je ventil prioriteta u pitanju (možda).
 
  • Like
Reagovanja: D&V
Ma znam svatio sam zato sam i stavio :haha:. Kako da znam da li imam dve ili tri pumpe?
 
Nazad
Vrh