YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
To tako treba :haha:
Inace alat se svaki put posle radova brise i cisti i pakuje u kofere svoje, ovo mi najverovatnije slucajno ostalo jer mi mozak prokuvao, rasturao sam pod limenim krovom na onoj zegi pa sam prolupao malo :osmeh:
 
Pozdrav svima. Pre godinu dana sam kupio nov YTO 454 traktor, pa me interesuje da li je normalno da se prilično glasno čuje zveckanje kompresora (mnogo glasnije nego kod imt359)ili je u pitanju nekakav kvar? Garancija mi ističe za koji dan pa sam u žurbi. Hvala!
 
Pozdrav svima. Pre godinu dana sam kupio nov YTO 454 traktor, pa me interesuje da li je normalno da se prilično glasno čuje zveckanje kompresora (mnogo glasnije nego kod imt359)ili je u pitanju nekakav kvar? Garancija mi ističe za koji dan pa sam u žurbi. Hvala!

Pa prvo da li je tako zvucalo i kad je bio nov?Ako je tako radio mozda je to normalan zvuk
 
Da, oduvek je tako zvečao. Baš iritirajuć zvuk. Kad napuni bocu onda je to pravi zvuk traktora, a dok je puni -kriza.
 
I kod mene je zveckalo dok nije zveknulo skroz i napravilo rupu 1 cm u klip. Izvadio sam klip sa klipnjačom i sada više ne zvecka :)
 
Pozdrav kolege,
Sta sipate od ulja u kineza svog? Mislim na proizvodjaca, serviseri sipali shell-ovo 15w40.

Pretpostavljam da je pisano ali zbog manjka vremena i velikog broja postova nisam nasao :)
 
Ja cu u prednji trap sipati 90- ku .Malo flisuje na desnoj cizmi al nista strasno.Nano me djvo da dospem malo ulja ,a bilo je dali trebba ili ne. Od onda uvek pomalo masti, a ulje jos uvek u nivou.
 
Ja koristim Nisotek ulja vec godinama i za motor i ostalo. Bas sam pre neki dan zamenio sve ulje u hidraulici jer nije odavno menjano.
Nemoj da sipas 90ku u prednji most rasterace ti semeringe. Nije mi jasno sto se nasi ljudi prave pametni i znaju uvek bolje od fabrike
 
Ne jel ti to iz iskustva, il se pravis pametan pa tvrdis da ce rasterati semeringe.Nebi mi nikad palo na pamet, nego preporuka majstora iz Agrovojvodine.
 
Iz iskustva ali ne hvala bogu svog vec drugara. Ja se ne pravim pametan prijatelju vec to i jesam ;-)
Samo ti sipaj sta god oces bas me briga ja sam ti rekao da ne bi namestio sranje. A sipaj vala i vodu ako ces
 
Nema potrebe da sipas 90 ulje ,i meni je nekad bila masna cizma tu se stvara pritisak kad je traktor puno transportu samo se popusti onaj cep 22 ljuc da ispustis vauduh koji stvara.I na prednjem mostu imas jedan odusak koji mora da je cist da ima svoju funkciju jer oce da curka na kardau.
 
Na tačno 2400 rs alternator prestao da puni. Nov 16800,remont 4000. Otišao manji ležaj (mada se ništa nije čuo alternator,štaviše radio sam tako jedan dan) i zbog ležaja se ispale četkice. Četkice pašu 1/1 od Denso alternatora,ležajevi standardni,poravnat kolektor i remenica (mada nije bilo potrebno al ajd).
 
Nazad
Vrh