YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Ovih dana sam spominjao kosookima sve po spisku.... Zbog jedne matice koju nisu dovoljno zategnuli sam morao razbucati skoro pa ceo traktor!
fpceh0.jpg

xeeb1t.jpg

14mc3ko.jpg
 
Maticu to jeste,al mi nije do gledanja u njega po ovom minusu....
Nikola mislis na drugu ili trecu sliku? Ali svakako je manje u odnosu na rusa.
 
I jedan i drugi imaju mane i prednosti. Meni licno kod kineza se ne svidja krajnja brzina(~30km/h),blago pomereno sediste u stranu,bucniji motor i vrv da ima jos nesto al mi ne pada sad na glavu ali najvise mi se ne svidja podesenost linijske pumpe. Nema kod njega dima pa da mu sta radis....
A kod rusa mi se ne svidja kretanje iz mesta pod teretom (spore,salt-duplo kvacilo medju gas,reduktor krrr,krrr pa brze) takodje pomereno sediste ili volan bese,slabija okretnost,losije zatvorena kabina i jos neke sitnice ali ajd sve je to nista. Navikne covek ali ubedljivo najlosije im je los kvalitet sklopova..... Starim rusima po tom pitanju skidam kapu! Pa cak i novijima tu negde do 2002.3.4-te.
 
Samo i iskljucivo zato sto mi je mali.Posto si ti klasican rusofil evo opet cu ti reci da MTZ ne moze stati u nicemu,sem brzini transporta,pored YTO.
Da sam imao novca(bez kredita) sigurno bih opet uzeo YTO od 120 ili 130ks.

Sta se nisi pojavio prije bilo 2 ili cak tri tu u okolini sa prodavali ti yto 130 ks, nije bila neka navala na njih jer sam dao za takvog mtz-a sa duplo vise radnih nesto malo vise nego su ovi trazili (traktori od ispod 2000rh do 3000 svi), platio bi kod kuce mislim pdv za njih.
 
Pa jeste Maticu,treba mi jer sve sto imam od orudja je za njega namenjeno. Doduse moglo se tu nesto iskombinovati i drugacije organizovati,da oranje ne ceka,ali jbg baco nece vise da vozi tepsijaru.....
 
Nazad
Vrh