YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Može se pričati svašta o tim Kinezima, ali ja bih pre uzeo taj mali YTO 454 (mislim da su rekli da košta 10500 sa prednjom vučom i kabinom) nego nov IMT 539 .
 
Epa bome kako ja vidim CLAN 577 NE VIDI DALJE OD IMT -a :haha:

Zaorem ja s imt sve te kineze vidio sam ga u radu i niš koristi je.
Kakvo god je stanje u tvornici opet će imt biti bolji od toga mislim smiješno je ko to doveze u dvorište bez uvrede tolike pare ta to.
Bolje uzet ili imt ili rusa kineske ni cipele više ne bi uzeo a kamo traktor.
 
Zaorem ja s imt sve te kineze vidio sam ga u radu i niš koristi je.
Kakvo god je stanje u tvornici opet će imt biti bolji od toga mislim smiješno je ko to doveze u dvorište bez uvrede tolike pare ta to.
Bolje uzet ili imt ili rusa kineske ni cipele više ne bi uzeo a kamo traktor.
Drugar.... Mo's ti pricat sta hoces ali mi znamo za razliku izmedju yto i imt. A kad budes proveo ~30godina radeci jedno 50kj (ne moras vise) u imt tepsijara kabini onda se javi.... A rusa.... Uzmi ga! Kakav god da je i rus opet je bolji od matorog imt-a,a nije ni bolji ni losiji od yto-a. Podjednaki su.
 
Ja sam imao 577 stari tip,to su bile muke..... Rado bi kupio yto 554... ekonomican traktor... :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nemoraš mi pričat za yto ništa za te novce ja uzmem zapadni traktor stani pani.
Koji ce nadelat tog yto a mene moj 533 služi 40 godina...
Još radi kad tebe yto doživi javi se.
A 577 je bio u kombinatu i još dva vlasnika zamjenio i ide ko metak ni to yto neće nadelat nikad upamti komfor ja manje bitan ako stroj ne može izdržat radnje.
I meni je imt udoban a kad budem htio udobnost onda kupujem strano.
A o će biti ako bog da nikad jer prije cu se rjesiti poljoprivrede.
Uzeo sam ga vise radi sume i tamo je odličan gdje jedan yto nema što tražiti ima ga jedan u mom kraju.
I na kraju s vladimircem slajsa ne s njim.
To mi sve govori.
 
577 pa ispasces iz tog 577 jos ni lim nisu u stanju nazad da stave a na 539 stavljaju neku ceradu tako da o yto nemoj nista vise pricati,ako ti je taj 577 udoban sta je onda neudobno,pa nemoze se ziveti od buke u njemu.Voleo bih da vidim kako bi zaorao yto 804 ili 904
 
ima ga jedan u mom kraju.
I na kraju s vladimircem slajsa ne s njim.
To mi sve govori.
Ima ga JEDAN u mom kraju.... I to je onda merodavno? I nama ova izjava sve govori. O bogo blagi... Pa zar mislis da smo mi toliki sabani da ne znamo za bolje? Normalno da je zapadnjak udobnij i bolji od kineza i rusa. Al ne zaboravi cenu traktora i cenu odrzavanja... I nemoj mi pricati o udobnosti Imt-a i kvalitetu zapadnih polovnjaka mooolim te! Ispada da smo svi mi blesavi koji kupimo novo samo si ti pametan i kupices dooobrog polovnjaka! Ma ni cigara nije upaljena u njemu... Stani pani.... Jednu stvar cu te zamoliti. Ne kudi konja kojeg nisi jahao.
 
Samo cu malo i ja da se prikljucim raspravi jer moram muka mi je vise.Neverovatno kako mnogi medu nama imaju sposobnost da "savrseno" daju sud o nekom traktoru na osnovi toga sto su culi od nekoga,videli u prolazu dok su vozili auto 100km\h,ima neki u kraju i slicne gluposti a nijedan da kaze E JA IMAM TAJ TRAKTOR I OVO ILI ONO JE PROBLEM.Ispada da svi koji kupimo YTO ili slican kineski traktor cutimo ili lazemo da je sve ok dok ostali traktori makar i rbine od 40 godina rade BESPREKORNO i bolje su od novog.
Usput kada su Henria Forda pitali koji je naj bolji auto na svetu odgovorio je "Bilo koji samo da je nov"i znate sta apsolutno je u pravu
 
Ja se apsolutno slažem da YTO nije marka u kvalitetu ali mu je prevashodno cena srazmerna tome.Mogu reći za ovih 100 sati koliko je kod mene(znam da nije puno) da sam se ja odmorio i preporodio.Više nemam fobiju da kad krenem na njivu treba tri puta da obiđem i proverim ceo traktor.Pa kad dođem kući obavezno neka provera i dotezanje ili stezanje.Krenem u čistoj trenerci na oranje ili podrivanje i vratim se kući kao da sam u kafiću bio.Da upoređujem YTO sa MTZ neću jer su po meni oni tu negde u klasi i ceni.U suštini ja cenim MTZ ali one kvalitetnije starije serije.Na ovim novim se dešava previše kvarova pa čak puno i za YTO.Što se IMT tiče imao sam tj. imam 560 i 539.Jako zahvalni i dobri traktori.Potrošnja extra održavanje skoro džaba.Ali ako to sklonimo u stranu i pogledamo da treba orati 8 sati sa 560 pa to je ubistvo u odnosu na YTO 904.Ja poredim to onako bez obzira na snagu pošto ih imam.Drugar ima 6 rusa(od 82-136ks) svi kupljeni novi.Sam je bio skeptičan za YTO dok nije seo u moj i probao da ore sa njegovim plugom.Dva dana posle toga kada smo se čuli je rekao:jeb..e pa odakle mu ta snaga.Mnogo lakše vuče nego moja 92-jka.
Ukoliko se moj posed raširi tj. srazmerno uveća sigurno ću opet ići na nov traktor i to opet u izbor između MTZ1221 i YTO 1204-1304.Blagu prednost će već u startu imati YTO.
 
Zaorem ja s imt sve te kineze vidio sam ga u radu i niš koristi je.
Kakvo god je stanje u tvornici opet će imt biti bolji od toga mislim smiješno je ko to doveze u dvorište bez uvrede tolike pare ta to.
Bolje uzet ili imt ili rusa kineske ni cipele više ne bi uzeo a kamo traktor.
Druze ja sam više od dvadeset godina proveo u IMT 539 i RAKOVICA 65 ,sada imamo RUSA I YTO .Samo ću ti reći da je sad mnogo lakše i nikad se nebi vratio na prva 2 traktora. Nekažem da nisu dobri zapadni polovni traktori ali NOVO je NOVO.:ppozdrav:
 
Može se pričati svašta o tim Kinezima, ali ja bih pre uzeo taj mali YTO 454 (mislim da su rekli da košta 10500 sa prednjom vučom i kabinom) nego nov IMT 539 .

I ja bih, pravo da ti kažem. U Bijeljini nov košta 12.000km tj 6000 evra u kešu sa subvencijom, 40 konja i prednjom vučom, kabinom itd. Nudi mnogo vise od 539 kako god da okrenes, posebno kad se uzme u obzir drastičan pad kvaliteta kod IMT. Nov 539 kosta gotovo 5500e nov bez kabine i bez prednje vuče.
 
Nemoraš mi pričat za yto ništa za te novce ja uzmem zapadni traktor stani pani.
Koji ce nadelat tog yto a mene moj 533 služi 40 godina...
Još radi kad tebe yto doživi javi se.
A 577 je bio u kombinatu i još dva vlasnika zamjenio i ide ko metak ni to yto neće nadelat nikad upamti komfor ja manje bitan ako stroj ne može izdržat radnje.
I meni je imt udoban a kad budem htio udobnost onda kupujem strano.
A o će biti ako bog da nikad jer prije cu se rjesiti poljoprivrede.
Uzeo sam ga vise radi sume i tamo je odličan gdje jedan yto nema što tražiti ima ga jedan u mom kraju.
I na kraju s vladimircem slajsa ne s njim.
To mi sve govori.
Pa da je tako dobar taj 533 do sada bi vec zaradio novi 539. A IMT je do sada pokazao sta zna, a zna samo da se prodaje na nasem trzistu (plus ono sto je ostalo u zemljama regiona posle raspada) a ni ta prodaja im nije bas neka. I na kraju krajeva, za 40 godina nisu u stanju da izvrse promene na kabini da ima bar neki komfor, a ne da jedes otrove i prasinu za uzinu.
 
E kad smo kod prodaje traktora kažu ovi iz Agrovojvodine da YTO korporacija godišnje proda oko 135 000 traktora širom Sveta !!!
Kod nas je do sad prodato oko 1300 YTO od kad su počeli sa uvozom na naše tržište.
 
Nazad
Vrh