YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Zna li neko pase li od neceg drugog alnaser na 80-90. Zeza me nesto nece svaki put da upali iy prve vec preklizava i uzmem nov bendiks i promenim radio dva dana i sad opet isto, a nov je 30 000. Neko mi je rekao da na njih pase od Torpeda pa me interesuje ima li ko vise iskustva sa tim
ima kod nas majstor što remontuje bendikse za mali novac a veoma uspešno rade
ako treba mogu ti poslati broj
 
Kupio sam YTO 504 pre par meseci, i sutra mi dolaze serviseri da rade redovni servis na 250 sati. Naj vili su mi cenu redovnog servisa preko 40 000 dinara. Kazu da ce menjati i ulje u difereencijalu. Interesuje me da li se na 250 sati kod svih YTO traktora menja ovo ulje, i kolka je Vama bila cena za ovaj servis.
 
Zicaprom,da,menjaju se sva ulja na 250rs. Trebalo bi i glavu da dotegnu (makar provere) ali to nece uraditi..... Bunja verovatno nisi video da su promenili. Lično,verujem da jesu.
 
Kupio sam YTO 504 pre par meseci, i sutra mi dolaze serviseri da rade redovni servis na 250 sati. Naj vili su mi cenu redovnog servisa preko 40 000 dinara. Kazu da ce menjati i ulje u difereencijalu. Interesuje me da li se na 250 sati kod svih YTO traktora menja ovo ulje, i kolka je Vama bila cena za ovaj servis.
Kako su to lepo smislili za uzimanje para,kod mene bi samo tako vrata poljubili, pa nek se gone i oni njihov servis i garantni rok...
 
Kod mene su menjali sva ulja i sve filtere.
Kod Agrovojvodine i konkretno YTO traktora mi se ne sviđa jer mnogo delova nemaju posebno za prodaju.Recimo nemaju posebno regler alternatora nego nude ceo alternator na prodaju.Zamislite kakva je to glupost i trošak.
 
Daj bre Bane.Samo na prvih 250 sati su oni menjali sva ulja.Posle toga menjam motorno i u filteru vazduha po želji to jest na 200-250 sati.
 
Upravo smo završili servis za YTO 504. Promenjeni svi filteri, ulje u menjaču, diferencijalu, prednjem mostu i motoru. Cena 45 000 dinara sa dolaskom. Pogledali smo neke sitnice ( ručni gas se teško daje i slomljen prekidač za toplo hladno u kabini, merač za količinu goriva ne radi.), ništa bitno ne fali traktoru za prvih 250 sati, sve u svemu Kinez je opravdao ukazano poverenje.Naredni servis na 500 sati, ide samo ulje u motoru, tj. narednih par servisa, koje inače sad možemo i sami da radimo, obuhvataju samo zamenu ulja u motoru sa filterima. Jedina ozbiljna zamerka ovom traktoru je izuzetno tvrdo kvačilo, pogotovu kad se gazi do kraja, i nije nimalo mekše nego kad sam ga preuzeo.Sa druge strane Euro kabina i Klima uređaj odrađuju svoj posao, jer je kabina izuzetno dobro zadihtoavana i dosta dobro zvučno izolovana. Ako uspem da rešim kvačilo, moći ću da kažem da je za taj novac, zaista traktor za preporuku.
 
Pa jel to onda u fabrici ne sipaju dobro ulje pa se mora skoro odmah promeniti ili sta je drugo u pitanju? Neka mi neko pojasni, ne razumem!

Pošto je nova mašina u pitanju pa se prilikom razrađivanja zupčanici malo istroše da tako kažem odnosno bude malo opiljaka u ulju i zato menjaju ulje u menjaču i diferencijalima.
 
Za vlasnike 904 :koliko sajli rucnog gasa ste promenili ? Koja je alternativa da nije orginal nije skupa ali je loseg kvaliteta.
 
Ulje u menjacu i diferencijalu koje smo ispustili je jos uvek imalo dobru viskoznost, ali je promenilo boju, i uprkos filterima stvarno je imalo neke opiljke. A sto se tice kvacila, ja koliko razumem, neko je rekao da ce kvacilo biti mekse ako kupim ceo set, ali da je Lukov. Nekako mi nije jasno, ja sam mislio da je to do resenja poluiga preko kojeg se prenosi sila a ne do proizvodaca kvacila, ili gresim.
 
Nazad
Vrh