YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Nema žuta -zelena,obe su crne,nikad mi se nije desilo da sama ručica pada sa drugim mašinama,točak nemam na plugu, tačnije nemam ni plug za njega,pozajmio od drugara...
Zato sam i napisao da je ec kabina...
Da li žuta ručica odredjuje dubinu ili visinu? Ako me razumete...
 
Ja sam prošle godine probao da orem sa 454, plug imt 755VK, obišao par krugova i batalio. Vratim se kući, sutradan namontiram točak i odem da probam, druga radnja skroz.

Kod mene su obe ručice crne... :haha:
 
Pisali smo vec ranije o tim rucicama...znaci rucica do sedista odrecuje visinu dizanja kao malo preciznija a do blatobrana radi samo gore dole...meni je receno ova do sedista se koristi za prskalicu spremac drljacu...sem u oranju,ona ide gore da dize plug do odredjene visine,a sa ovom do blatobrana spustas i dizes plug...vidim kod nas jedan ima 504 sa obicnom kabinom i obe ricke su crne...
A ovako mi je objasnjeno i u Av kad sam bio po traktor..verovatno pise nesto i u uputsvu...samo ko jos cita uputstvo ??????
 
Što ne vozite fergu kao ja.Tu nema ni jedna ručica sem menjača, pa nema zabune oko žute i ostalih boja.
 
Zuta rucica nije mogla da se ubaci u imt traktore. Narocito je bila potrebna u velike modele koji su se slabo pokazali.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Pošto sam se pridružio braći kinezima ja imam dve crne ručice na 504, duža do sedišta i kraća do blatobrana.
Prvo neka ručica do sedišta bude 1 aručica do blatobrana bude 2.
Nisam probao u praksi ali čitajući uputstvo ima 4 vrste rada sa hidraulikom.

1. Kontrola položaja.
Stalna dubina podešava se ručicom 1 a ručica 2 odredjuje samo visinu podizanja orudja.

2.Kontrola vučne sile.
Menja se dubina zavisno od otpora zemljišta.
Ručica 2 skroz dole a 1 skroz gore. pokrene se traktor i spušta se 1. do željene dubine. Onda se ne dira više jedinica a 2kom se diže i spušta priključak koji se vraća u zadatu dubinu

3.Mešovita kontrola
Isto smanjuje dubinu kad se poveća otpor ali sprečava preveliko povećanje dubine kad se otpor smanji.
Dvojka se podiže sve dok ne krene podizanje priključka a 1inicom se reguliše dubina kao kod vučne sile.

4. Plivajući položaj
Mora priključak da ima točak i obe ručice idu u donji položaj.

E dal to sve funkcioniše u praksi, videću....

- - - - - - - - - -

Kako ste zadovoljni izduvavanjem ventilacije, kod mene se jedva oseća da izduvava vazduh. Standardna kabina je u pitanju.
 
Po tom uputstvu ispada da se rukuje isto kao sa IMT hidraulikom, samo u rikverc - tj rucica do sedista je kontrola vuce, a do blatobrana kontrola polozaja, dok je kod IMTa obratno.
 
Pozdrav kolege,
Da li je neko imao problem da cep od ulja ne dihtuje dobro. Cep je 29 mm, a rupa 30mm. Ako neko ima neki predlog dobro bi mi dosao. Probali smo da stavimo jednu papucicu pa da vezemo da stisnemo malo. Da li da namotam platnene trake ili koroplast traku pa uvrnem i vezem, pitam zbog radne temperature?
https://www.dodajsliku.com/image/AoceX
https://www.dodajsliku.com/image/AoCGV
Ja sam ukrstao dve vezice i tako stezao posto nisam trebao dolivati ulje.
 
Nazad
Vrh