IMT hidraulika

Ako negresim na Torpedo traktorima vuce ulje iz zadnjeg kucista a 75-ica je bar nesto duza od 539.Ili kao sto si napisao da se stavi neki rezervoar.
Meni licno ovo sa kornjacama deluje komplikovanije za upotrebu,losije zamisljeno a mozda cenovno i dosta priblizno.
Ovo je samo predlog posto vidim da dosta kolega ima potrebu za dodatnim izvodima na fergusonu
 

Elem, moje planinarenje se završilo sa: radi izvod i povrat na čep ali ne baš. Mora razvodnik\preklopnik na onom poklopcu da bi se koristio izvod i poluge. Ovako radi izvod ali ne sme prskalica biti na polugama, ili može da podigne ali ne sme biti izvod spojen. Svakako nije krme od prskalice za 542, pa moram smišljati nešto drugo.
 
Mene buni ovaj prikljucak oznacen na slici pod 1. Tu bi trebao biti pritisak od glavne pumpe ako se ne varam. Od tog prikljucka ide na pomocnu pumpu, pa onda na razvodnik.
Ovako mi nekako izgleda da se moze koristiti pritisak od obe pumpe za razvodnik jer kod prikljucka 1. ima ventil
4f258a1eb6d946edd6ce9bce583563bc.jpg
 
Izgleda da samo ja imam problema sa hidraulikom kad niko ne pise na njoj pola godine

Zanima me ima li nacin da se izvadi van glavna i pomocna pumpa u kompletu kroz poklopac hidraulika da se ne polovi traktor izmedju mjenjaca i zadnjeg trapa.
Znam da glavna pumpa kad je sama moze ici van kroz poklopac ali kad su obe skupa to je glomazniji sklop pa ne znam da li se moze izvuci.
Radi se o Imt 577
 
Ako traktor nema kabinu pa ajde i nekako da ga razdvajaš ali ako ima kabinu i još novi tip onda je da poludiš.
 
Ma nema potrebe seci traktor za tu rabotu. kao sto kazu kolege ide tesko tj. moras traziti neke uglove da se namesti i onda izadje, meni to nekad dosadi da je trazim pa onda u koritu to sve rastavim [skinem pomocnu pumpu i deklove] i onda ide van kako oces. U sklapanju obrnuti redosled.
Onaj zeger na kardanu se tesko vadi ako se nemaju originalne zegerke za te osigurace bez rupa, imaju da se Kupe ali ja sam sebi napravio od vomaxa.
https://www.dodajsliku.com/image/wWurK
 
Poslednja izmena:
Ma da, ne moze se drugacjie s nicim, muke su velike bez takvih klesta jos kad je osigurac jak I nije cesto skidan. A za ventil sam isto pravio kljuc, tako da samo skinem ukljucivac kardana I donji poklopac I mogu da ga vadim tj. menjam.
https://imgur.com/a/YuhkIBC
Inace ovaj womax je tesko djubre kinesko i ne preporucujem ga ni najgorem neprijatelju, ti pipci na klestima se iskrive ko da su od sira. Moram zrtvovati neke kvalitetne u tu svrhu.
 
Nazad
Vrh