IMT hidraulika

Tim ventilom usmeravamo ulje na poluge ili jedan od dva izlaza
Znači kada je okrenut na izlaz poluge ne rade...
A prikolicu kad podigneš i zatvoriš ventil tj. okreneš ga na neki drugi položaj, može ostati podignuta koliko god hoćeš
 
Danas stigao ventil,prvi problem smeta rucna kocnica/542/nema veze to gu sredim,no duvam u njega i kako sam shvatio on ima tri polozaja,vertikalni polozaj blokiran,na jednu stranu daje izlaz na jednom izvodu a u drugoj strani na drugom izvodu,jer ih ima dva,i dokle god ga ne namestim vrtece mi se u glavi kako cu ja njime da spustim prikolicu?
 
Vrlo prosto, rucicu za poluge spustis dole i ako je rucica na ''kornjaci'' namestena na za pomenutog potrosaca, ulje ce se vracati u sistem i sanduk prikolice ce se spustiti. Ako je pak rucica od ''kornjace'' na nekom drugom potrosacu ili zablokirana, onda mozes spustiti rucicu za poluge i polako prebacivati drugu rucicu na odredjenog potrosaca da ulje slobodnim padom ide nazad u sistem a koliko ti otvoris rucicu toliko ce brzo sanduk padati.
 
Danas stigao ventil,prvi problem smeta rucna kocnica/542/nema veze to gu sredim,no duvam u njega i kako sam shvatio on ima tri polozaja,vertikalni polozaj blokiran,na jednu stranu daje izlaz na jednom izvodu a u drugoj strani na drugom izvodu,jer ih ima dva,i dokle god ga ne namestim vrtece mi se u glavi kako cu ja njime da spustim prikolicu?

Tako je. U jednom polozaju koristis hidraulik normalno i radis s polugama, a u drugom polozaju kako pomices komandu za podizanje poluga krece se dizati prikolica. namjestis komandu za podizanje tako da se sanduk ne pomice i "zablokiras" prikolicu na kornjaci kako ti pase i ugasis traktor. Kako je Bubu napisao, polako pomices rucku na kornjaci i jome reguliras koliko brzo zelis da se prikolica spusta.
 
Dzaba sam kupovao ventil reducire i.t.d.Skinem onaj polopcic kad gumica gore na pola pokidana izvucem cev i donja pukla,namestim nove vratim poklopcic poluge ni da mrdnu nadole,mislim kada je ugasen,skakamo dvojica na njih ni da pisnu,sutra cu jos da probam sa prikolicom a mislim da ce biti sve ok pa onda ovaj ventil necu ni da stavljam.
 
Taj ventil je jako koristan, zašto ga ne bi stavljao
prvo kad kipuješ ne čekaš da se podignu poluge nego odmah reaguje
a podignuta prikolica može večno stajati a traktor ugašen
 
::super::
Necu ga stavljam jer je resena stvar bez njega,danas probao sa prikolicom i vise ne pada,cuvacu ga pa ako nekada zatreba tad cu ga stavim,jer bi sa njime trebao da kratim rucnu tj da koci samo levi ili da podizem celokupnu malo nagore a to su vec poslovi za malo vise vremena kojeg sada nemam,zetva na pomolu.
 
Ja sam tu gumu kupio odavno i nikako da je zamenim,a planirao sam da je rasecem pa je zalepim super lepkom na licu mesta.
 
Sta moze biti sa hidraulikom 560, naime plug mece u zemlju vec tek kad poluge za plivajuci se gurnu skroz dole a takodje i reaguju veoma nisko?
Nije kao kod ostalih da na sredini ima tu neku dubinu oranje vec mora do kraja dole i ako zagusti onda malko se popusti kao redovno. Znaci sve redovno ali plivajuci mora slroz nisko da ide. Zemljiste se toliko rasipa i lako ore da sam cak uspeo dva puta da obrnem u drugoj brzoj. Plug ustelovan da volan ni ne pipam.
Sumnjam na balans oprugu da je pretegnuta
 
Da ti rucica za podizanje i spustanje poluga nije spustena skroz do dole,pa hidrulik radi u slow rezimu?
 
Ogranicio sam ga dole jer mi ne treba slow rezim. Teza zemljista sam iz tog razloga batalio jer bukvalno lize zemlju. Jedva 5cm ulazi
 
Poluga za plivajuci sistem se stela .Moguce je izvana al veoma tesko.Ko se nekuzi mora skidati poklopac .Ko zna gdje sta stoji unutra moze iskombinovati alat od kljuca 14.Balansna opruga se nemoze sam od sebe pritegnuti.Moze samo dobiti luft.Moguce je da ti je stangica preko koje reaguje balansna opruga zrđala pa nemoze da hoda u kanalu.Probaj tamo gdje kacis toplink udariti par puta tezim cekicem..Mozda se pokrene.
 
Postovani,

Nov sam na forumu, pregledavao sam poruke na forumu ali resenja za moj problem nevidim.
Dakle problem je sledeci. Sta iskoristiti umesto dinamometra za podesavanje viljuski hitraulika? I dali ima neka posebna caka oko stelovanja? Pozdrav i unapred hvala na odgovoru.
 
Hvala na bzom odgovoru. Jos samo nesto, dali je ovo dobro?[video=youtube_share;uP810N9kOWQ]https://youtu.be/uP810N9kOWQ[/video]

- - - - - - - - - -

Pojavio se novi problem dakle, sve namontiro vrati poklopac, sad mi viljuske stoje u stranu tj viljuska koju pokrece kuglica na komandama za hidraulik prolazi tacno pored valjcica na ventilu pumpe.
 
Zeza me hidraulik na 542
Zaglavi mi komandni ventil na spušteno pri radu sa prednjim utovarivačem...
skinemo pumpu, namestimo nov tafe ventil, nove gumice, karike, filter i novo ulje, sve oprano, izduvano....
isprobano kod kuće, radi odlično, kad ponovo u rad podigao par puta i opet zaglavi, odglavimo ga, posle 10-tak kašika opet.....
šta može biti?
 
Onda je u ventilu problem... Taj Tafe ventil što spominješ,je l' to onaj novog tipa ventil? Ako je taj onda ga izbaci i ugradi onaj najjeftiniji RTD.
 
Nazad
Vrh