IMT hidraulika

Odg: IMT hidrulika

grunt je napisao(la):
Jel si bas morao celu kabinu da pomeras?nije bilo druge mogucnosti da se izvadi pumpa?
pa vidis na slici samo sam je kipovao nazad-mozda i moze drugacije- ali ovo je meni najednostavnije :udri:
 
Odg: IMT hidrulika

leka može i bez skidanja kabine ja sam na 567 vadio bez skidanja i to za nepunih sat vremena je pumpa bila napolju samo treba dvojica da dignu poklopac hidraulika
 
Odg: IMT hidrulika

todor je napisao(la):
leka može i bez skidanja kabine ja sam na 567 vadio bez skidanja i to za nepunih sat vremena je pumpa bila napolju samo treba dvojica da dignu poklopac hidraulika
ovako je meni komotnie za rad,ipak su to samo dva srafa i kabina se kipije u nazad ::namigivanje::
 
Odg: IMT hidrulika

netrebas skidati deklo sa rucicom za kardan kad montiras samo vezes kanapom valjcic gde dodju makaze povuces i vezes gde se kaci automacka kuka kad spusti poklopac hidraulika podignes ga tek toliko da mozes da izvuces kanap i to je to makaze ce stajati gde treba.
 
Odg: IMT hidrulika

galki je napisao(la):
netrebas skidati deklo sa rucicom za kardan kad montiras samo vezes kanapom valjcic gde dodju makaze povuces i vezes gde se kaci automacka kuka kad spusti poklopac hidraulika podignes ga tek toliko da mozes da izvuces kanap i to je to makaze ce stajati gde treba.
ma da i ako nešto ne funkcioniše kako da proveri pomoću kanapa ma da
 
Odg: IMT hidrulika

meni je to posao i nisam jednu pumu ugradio vec tako radim 10 godina i sta to ima da nefunkcionise.
 
Odg: IMT hidrulika

uvek se nešto nađe a i šta je problem skinuti deklu od kardana ja tako radim jer sam tako učio od ćaleta još od malena
 
Odg: IMT hidrulika

ma nije problem skinuti problem je dihtung i na 549 nogostop i ja sam skidao dok mi neki stari majsto nije pokazao foru sa kanapom ustedis pola sata posla.a sto ti kazes uvek se nesto nadje hvala bogu mene jos nije nista snaslo.
 
Odg: IMT hidrulika

Do 1995.g.sam imao 549 89g.isto zezancija sa pumpom 2 puta skidao jednom remontovao drugi put novu cak je i volan odlazio krsilo je nesto u njemu pa je neki majstor to rijesio jer ja nisam se stim tad bakljao.Znala je zablokirati hidraulika u radu kad dignes nema sanse spustiti to je trajalo 2 dana i samo preko noci spusti samo tako da sam morao ograniciti hidraulik da nedize do maksimuma i onda nije blokirala nit zezala ali nisam puno radio i imao sam jos fergicu tako da se nisam nervirao previse.Volio sam sto je bio brz i sve je bilo odlicno ostalo na njemu osim sto je znao iz cetvrte nizbrdo izbaciti kad je pod teretom velikim i kad ljuljne preko prekopa samo mijenjac iskoci a kad sam to saznao onda naslonim ruku na mijenjac i nikad nije iskakao to nisam ni pravio tako je i otisao.
 
Odg: IMT hidrulika

@todor
Na 560 stari tip je lako izvaditi pumpu bez skidanja kabine jer je kabina suplja nazad a kod novog tipa kabine to neces uspeti bez obaranja kabine. Obrati panznju na slikama gde sediste stoji i nosac sedista-tesko da bi uspeo da izvuces plocu kada je to sve spusteno i opet bi morao makar sediste da skines a obaranje kabine bas traje malo vremena pa zasto covek onda ne bi sebi olaksao ako moze?

@leka
Ako neces sam raditi pumpu, moja preporuka je da odneses u Agro-specijal Novi Sad i da ti to oni zavrse...
 
Odg: IMT hidrulika

bubu ja sam na 533 vadio pumpu bez skidanja kabine koja je dosta manja od 549 tako da svako ima svoj način ali malo više pumpi sam izvadio i gledao kako se vadi,leka imaš u bačkoj palanci pumpe na bazi zamene mislim da se firma zove 2m
 
Odg: IMT hidrulika

da ali sam vadio i na 542 na kojem je zadihtovana kabina pa sam opet izvadio bez skidanja jer nije mi prvi put da vadim pumpu pre je ćale i remontovao kad je imao vremena
 
Odg: IMT hidrulika

@todor
U pravu si da je kabina od 533 manja od kabine na 549 ali ne zaboravi da je kabina na 549 zatvorena otpozadi i da na kabini stoji nosac za sediste i samo sediste sto dodatno komplikuje stvar. Kabina od 533 je gola ko pistolj otpozadi-samo je potrebno odvrnuti sediste sa ploce i sve ti je na dohvat ruke!
 
Odg: IMT hidrulika

U sustini sve moze, kako je kome lakse. I ja bih pre zadigao kabinu jer vise volim kada mi je sve pristupacno zato sto sam malo gabaritan pa mi je nezgodno da se zavlacim svuda... :haha: :haha:
 
Odg: IMT hidrulika

Bubu je napisao(la):
@todor
Na 560 stari tip je lako izvaditi pumpu bez skidanja kabine jer je kabina suplja nazad a kod novog tipa kabine to neces uspeti bez obaranja kabine. Obrati panznju na slikama gde sediste stoji i nosac sedista-tesko da bi uspeo da izvuces plocu kada je to sve spusteno i opet bi morao makar sediste da skines a obaranje kabine bas traje malo vremena pa zasto covek onda ne bi sebi olaksao ako moze?

@leka
Ako neces sam raditi pumpu, moja preporuka je da odneses u Agro-specijal Novi Sad i da ti to oni zavrse...
Pumpu nisam hteo da cackam sam, odneo sam kod jednog proverenog starog majstora u Sremsku Mitrovicu on samo radi hidrulicne pumpe :udri:
Post je spojen: [time]1267890720[/time]
_________________________________________________
Sklapanje zavrseno : :D
slika0230.jpg
 
Odg: IMT hidrulika

kad počne hidraulika kako kažete da štreca i da škljoca neophodno je proveriti nivo ulja, a ako je sve u redu najverovatnije da su otišle kulise u klipnoj pumpi i karike neopnodno je izvršiti skidanje iste i servisirati. Svako nestručno montiranje i štelovanje može doći do loma ploče koja nije uopšte jeftina.

Post je spojen: [time]1277746733[/time]
_________________________________________________
trenutno najbolji za popravku i štelovanje hidrauličnih pumpi MIKRON Čačak 032/357-270, 350-340
 
Odg: IMT hidrulika

sta se bojite hidrulika to je prosto samo ko malo misli nema tu nista komplikovano ako nekom treba neka pita
 
Odg: IMT hidrulika

Zasto kod mog strica na IMT 558 kad podigne poluge hidraulika do kraja pumpa pocne da lupa, pa je postavio granicnik da ne podize do vrha?
 
Odg: IMT hidrulika

Lupalo mu je zato sto hidraulicni klip ne moze vise da podigne poluge a pumpa i dalje gura ulje koje nema gde da ode jer upravo taj granicnik nije bio nastelovan kako treba!
 
Nazad
Vrh