IMT hidraulika

Pitao sam ja isto pitanje, hteo sam da koristim samo za prskalicu.

http://poljoinfo.com/showthread.php?1389-IMT-hidraulika&p=1367692&viewfull=1#post1367692

Problem je sto ne postoji jednostavan nacin da se odvoji rad poluga od ostatka sistema. Jedini brz nacin je da podignes rasipac na poluge, fiksiras lancem, onim prvim preklopnikom

foto_11538.jpg


prebacis sa poluga na spoljni ventil

foto_17500y.JPG


pa tako otvaras-zatvaras cilindar.
 
Kolege, kako se vadi balansna opruga, tacnije ona matica kako da se izvrne? Sve sam sekacem deformisao ali se ne mrda...
 
Nisam skinuo jos onu maticu od balansne opruge. Kosio, prskao, pa mi nije trebala fina hidraulika. Prvo bih ipak skinuo deknu kod meraca, da vidim sistem poluga da li se nesto zaglavilo. Problem je, sto na najmanji otpor pluga dizu se poluge, bez obzira na polozaj kockaste rucice. Ima li neko ideju sta moze biti? Ja sumnjam da se zaglavila balansna opruga, a mozda gresim...?
 
Pitao sam ja isto pitanje, hteo sam da koristim samo za prskalicu.

http://poljoinfo.com/showthread.php?1389-IMT-hidraulika&p=1367692&viewfull=1#post1367692

Problem je sto ne postoji jednostavan nacin da se odvoji rad poluga od ostatka sistema. Jedini brz nacin je da podignes rasipac na poluge, fiksiras lancem, onim prvim preklopnikom

foto_11538.jpg


prebacis sa poluga na spoljni ventil

foto_17500y.JPG


pa tako otvaras-zatvaras cilindar.

Postoji, imaš razvodni koji se montira direktno na dekli a dvosmjerni je. Kod nas je ros tech najjeftiniji sa takvim razvodnicima
97092da8a97299874634392eba3aadbb.jpg
 
Ova ručica nije na zgodnom mestu jer može da se zapne za nju tokom izlaska iz kabine i sledi resetovanje sistema direktno na nos.
 
Rešenje je kupiti belarusa...ko njega tera na desna vrata nikad ni me izlazi,pa to predje u naviku i na drugim traktorima...
 
Da li na 539 kada se podižu poluge, ulje vrši pritisak i u priključku za kipanje?
To bi se moglo iskoristiti za dodatni cilindar za povećanje podigne moći.
 
Teoretski može samo ne vidim šta će ti to kad on može da podigne više nego što može da ponese i što mogu da izdrže poluge da se nešto ne skrši
 
Nazad
Vrh