Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Bio da gledam plivanje za časni krst.
b7b70b5a32c12ce005acb60cca5d8189.jpg
56d473f68e9ddb09ae678a591d9e68aa.jpg
e1833785d645e1e9591dae42d72cb7d8.jpg
5f556b729f601d07febe5817d9e19713.jpg

Slike samog plivanja nemam. Imam video ali nemam nalog na yt da postavim.
 
Ovaj Djed ima iste ŠUNJALICE kao ja
Made in RUMA VAŠAR

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Zna sta je dobro:osmeh: morala baba da stavi katanac na podrum jer poceli lopovi da kradu vino nesto puno::namigivanje:: inace salu na stranu znam jednog djeda 96g jeste da vid mu je mnogo los ali kad krene da prica sta se ko zna kad desavalo nema nikad da zastane-mozak kao sat mu radi a imao obicaj uvek casu ili 2 ne znam ni ja vina da popije svaki dan.Jos jaca prica bio deda od prijatelja 104 godina ili bese 106 i dosao njemu neko i kaze ``a dobar je deda da doceka 100g`` a ovaj izgleda saljivdzija bio ja nisam poznavao coveka ``pomeri se sa mesta onda sam trebao pre 4 (ili koliko tacno) godine da umrem`` mu rekao:osmeh:
 
Danas posle rucka setnja po kanalu dtd sneg dubine 10-15 cm i cisto kao u apoteci.Zena sin kolega i ja presli oko 7 km za 1 h i 45 min.Na kanalu dtd ima dabrova glodju drvece pored vode u vuku u skrovista.
 
Stvarno jel ima DABROVA ili mislis na ove sa sekiricom?
Znam da kod nas na kanalu ima rakova i vidri a bude i labudova

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Evo, jesenas slikano kad sam brao kukuruz. Vukli su i sarovinu sirovu iz njive, pravili neke snopove da bi pregradili reku.
Doslo mi da vodim ove sto primaju socijalu da vide sta moze zivotinja da napravi.
2a5fc85135049f40a98c85d538129cb4.jpg
a7545f96ce019521a90a3767c800c86e.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kod nas ih ima previše. Prvi put sam čuo da su ih naselili prije nekih 7-8 god a dans ih ima svuda. Uz Unu čine nešto štete ali kako su se proširili na manje rječice počeli da prave brane pa poplave ljudima njive.
 
Kod nas ih još uvek nema a mislim da se nasa DTD spaja sa vašim prigrevačkim

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Matiću čekali mi iz sela neki vestak za repu pred zadrugom red se razvukao hladno a čekali ga kao GODOA od 6 ujutru, izadje tu neki komsija stariji covek i kreće priča: "Ej derani aj na rakidžonu i kavu, nismo se nećkali seli mi topla kujinica iznese stari pun naramak kobasica na astal i podeli noževe mi polako mezi pijuckaj, donese vina iz podruma, a jao još samo tambure fale
Pita nas stari:jeeel derani jel dobra kobasica, a stvarno dobra a stari je lovac, reko stari opet kriminal opet si koze iz zamrzivača samleo
Dodje vestak svirnu sleper mi usradošmo Kaze stari aj da vidite svinje, mi u svinjac ono NUTRIJE pun svinjac NUTRIJA, jeste se digao želudac al lepe bile kobaje !!
Tako da bi probao DABROVINU, JAZAVCA smo jeli, MEDJEDA isto jeli u Bosni


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jestiv je ako sam dobro skontao iz priča svinjski jazavac jer valjda nije strvinar a poznajem jednu grupu ljudi koji su se zarazili trihinelom jedući jazavca na ražnju jer su se oštringlili(pijani)i nisu mogli da dočekaju da im veterinar javi rezultat analize.
 
Mi smo jeli ovog redovnog, a kuvao ga je DR.VET.MED. on ga je klao odrao, pregledao i skuvao!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh