Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Tugujem. Taman se navadio na pecanje bijele ribe al neda vrijeme. Dok malo prestane idem da pratim tragove divljači.
 
Upravo se vratio iz kupovinu za Badnji dan i Bozic. Pa ovi trgovci u ribarnicama nisu daklem normalni. U Futogu imaju dve ribarnice, u jednoj ziv saran 357,00 din kg a u drugoj 390,00....okrenem lepo auto i odem u "univer export" na ulazu u grad od Futoga i lepo pazarim sarana po 300,00 din. za kg. Pecenica u vidu praseta 18,7 kg u "idea" ( jbg kada nemam svoje) placena po 280,00 din. za kg.
 
Danas akcija" Svi na sneg", jutros namestio lance na traktor, zakačio grtalicu i čistio sneg, Smrzo se, sada ušao u kuću i ne izlazim do ujutru.
 
Otišao do čamca i očistio led i snijeg. Jedva sam prešao tih 800 m. Snijeg skoro do koljena. Samo jedan trag od lisice.
 
Ponovo procistio staze do stoke i pomocnih objekata. Spremio sve potrebno za sutrasnje klanje pecenice. Spremio ugalj za posipanje zaledjenih staza. Obavio kupovinu za Badnji dan i Bozic.
 
Poslednja izmena:
Lepo treniranje zivaca ova predivna zima ,smrzlo je sve sto je moglo smrznuti do podne odmrzavanje svega moguceg od podne sve ispocetka .
 
Zimske radosti:
6pyp03.jpg
 
Celi dan danas u nekom poslu dok se sve poredi isao da secem Badnjak pomagao majci po nesto doneo slamu u kucu . Trebao sam ici kod crkve . Ali pocela je jaka kisa pa mi malo poremetila plan . Ali sto je od Boga dobro je..Pozdrav i neka je sretnje Badnje veče svima koji slave takodje i sutrasnji Bozic. Neka ova godina bude rodna i berićetna.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Danas malo obisao strica u srcu Sumadije - Topoli:osmeh:. Usput sam malo prosao kroz okolna sela i kupio 5l domaceg vina da imam sta da pijuckam. Nisam imao vremena da nesto slikam, a domacin ima oko 70 ari pod vinogradima, selo je Bozurnja inace stricev dobar prijatelj. Mogu reci da je kraj veoma lep. Brda, a na obroncima vinogradi i vocnjaci. Bas ljudi pricaju da nema zemlje na prodaju, bar na vece. Prica se po varosi da je zadnje kupio Novak Djokovic, 10 hektara po ceni od 45 evra po aru. Po meni to je nesto jeftino:sta:. Bas sam prosao pored jedne parcele koju su pre par godina orali (rigolovali) buldozerom za lozu. Sada je tu veoma lep vinograd.
Posle svratio sa calom kod njegovog prijatelja u okolinu Vreoca. Kaze Kolubari se ne pise dobro. Vise nije rudarski basen Kolubara, vec je JP EPS i direktor vise nije u Vreocima (ili Lazarevcu), vec je u Beogradu. Masine (kamioni i gradjevinske masine) ce se u skorije vreme rasprodavati kako kome bude trebalo para. Kopovi sve veci i veci. Radnici imaju veoma visoke plate, ali ima i dosta droge... O pijanim soferima da se i ne prica (dnevno suknu pola tone alkohola:osmeh:), a kako voze vecinom Kamaze, plus blato i teski uslovi rada, stvara se utisak da je u pitanju Rusija.
Malo sam se i umorio od puta jer sam vozac pocetnik i nisam navikao na duze relacije, ali nekako sam izdrzao. Sve svemu, lepo protracen dan:ppozdrav:
 
Danas sam orezivao vinovu lozu, imam nešto malo uz kuću pa da i to dovedem u red.
 
Cepali otac i ja bagremovo kolje i zaostravali,spremamo ubrzano za sezonu,popodne nas kisa oterala.
 
Pridružujem se, želim Vam sve najbolje!!!:ppozdrav:
Inače danas sam prepešačio 20km (10km tamo i isto toliko nazad), išao pešaka do Putinaca na Poštu, da poplaćam račune...
Baš sam se lepo razonodio, "ubio" sam 4.5 sata...
 
Nazad
Vrh