Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Sto se tice materijala,lepak,cement,pesak i voda,to nije moj materijal ,to sve spremi gazda svoje kuće,alati,mikser i cirkular to je moje,za cenu fiksno 20 evra,za moje prijatelje 14 evra...Ovo radim kod mog prijatelja,upoznali se u autobusu kad smo krenuli za Grcku na Tasos 2009 godine...
 
U svom veku sam bas svasta radio Ali nikad oko gradjevine, jesam rusio stare kuce tovario kipovao, skidao gradju, Ali zidanje malterisanje nikad, Ali moram nauciti, SEOSKI zidar me iznapusavao kao da je VLADIKA a ne zidar,
Zvao sam ga da mi nesto ozida neki pregradni zid 8_10m2 reko ja imam ciglu a ti ostalo donesi uradi naplati kad on hoce pomocnika, kubik peska, 300kg cementa, krec, nemoz hemija umesto kreca! Hoce I 60e za ruke + materijal dao sam mu VATRE!!!!
BUDALA STVARNO


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Mi smo po stazi ovakav kamen lepili sa cement betonom ili kako ga kod nas još zovu cement mlekom, a na coklo oko kuće smo lepili običnim lepkom za pločice. Nijedna ploča se još nije odlepila. I tačno je da ga u Mionici ima u izobilju, od svakakvih oblika do svakakvih vrsta kamena. Po Struganičkom su poznati.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
:sta:U tom slučaju derucka majstor fino,keramičke pločice lepe kod nas a verujem svugde je tako,za 5-6 eura m2 a to je malo pipavije od lepljenja ovog kamena...
 
Ja sam barem tako shvatio. Javice se on sam,pa ce nam iz sedmog pokusaja napisati da li je i kamen njegov ili samo ruke. :osmeh:
 
Njegove samo ruke. Ovog puta je nabavio i kamen i kamen je naplatio 180 evra + 14 evra po kvadratu za ruke jer su prijatelji. Ko da pisemo spanski pa niko nikog ne razume. Inace je ovo po meni zeznutije od plocica jer je plocica svaka ista, a ovde treba dosta ukrajanja i uklapanja, prebiranja kamena i slicno.
 
U mojoj okolini je bio jedan sto radio sa kamenom,ne stampanim nego grudvama...majstor Marko - vrlo specifican lik,nikad me nije po imenu zvao te Zlatko te Srecno ma haos:),nazalost covek preminuo ali bukvalno jedini koji je to radio vrhunski nije bio niko sa kome se po kvalitetu moze porediti...
 
Imam ja taj kamen na kući,majstor iz Valjeva došao davne 87-e bio dve nedelje kodnas spavao tu,doterao kamen njegov sa kamionom...Što je preteklo tog kamena od kuće ćale koji nema baš puno dodira sa građevinom izlepio dole na šupu,ništa specijalno kaže samo slažeš nemož pokvariti i ako baš se ne slaže kamen te zazore popuniš sa cement malterom...Mogu da slikam majstorov a i ćaletov posao,nema razlike...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh