Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Stare sorte-kvalitet-nema prinos al vata.....:haha:
Jebote jos ce narod pomisliti da stvarno trosim..
 
Danas sam dosta stvarcica poradio na selu u
Backoj.
Najvaznije da sam od komsije uzeo stajnjak. Odlican zgoreo. Maline sam podjubrio, vinograd do pola ali bocke nisam . Samo sam izrucio oko svake vocke
ali nisam rasturio.
Ako uspem to da uradim iduce nedelje bicu zadovoljan.

U selu ima dosta krava I izgleda nije problem naci dobar stajnjak.
 
E pa ja sam juce I prose nedelje dista stvarcica uradio,
I moram priznati sada sam zadovoljan I uz kaficu I pomoc kolege sa foruma citam I edukujem se o lozi.

Prvo sve sam zavrsio sa djubrenje, stajnjak I po preporuci sa foruma stavio 8_16_24.
Deugo oras koji se osusio sam zamenio I posadio. Kupio sam u Institutu u Novom Sadu odlican je I koren I stablo sa dosta pupoljaka.
Zatim dopunio moj vinogradarcic sa 4 moldave I zanovio 2 demir kapije koje se nisu primile.

Prosle nedelje sam poorao djubre tu gde cu malo krompira I luka da uzgajam. To hocu jer zelim da znam sta jedem a ovi mi nije problem.

Zatim sam okrecio stabla vocaka a ponovicu isto
I na prolece.

I sto je najvaznije zagrnuo sam moj vinogradarcic.

Ostaje da naucim I utvrdim gradivo oko orezivanja I
jos kada kisa padne I zemlja omeksa da podignem stubove za lozu. Inace oni si vec polozeni gde treba.
 
Bio danas u hitnoj u somboru vozio tastu imala bolove u stomaku.
Ko hoce da si malo popuni baterije neka ode malo tamo na prijemno odelenje pa da vidi kako vuckova zdravstvena zastita funkcionise kao u javnoj veterinarskoj stanici.
Pa ovo stvarno nije za normalnog coveka dno dna em svakojakih pacijenata em lelemuda od bolnickog osoblja jednom recju zverinjak.Cak je jedan nervozni otac nalupao par samara hirurgu naocigled svih prisutnih.
Sledeci put (nedaj boze ) nosim i ja stastu za pojasom mozda dodjemo na red i bude doktor.
 
Danas lijep sunčan dan pa odlučim da napravim jedan eksperiment. Cijedio sam dizel iz stare auto gume.
Čitao sam o tome pa hajde da probam.
Postupkom pirolize iscijedio sam neku tekućinu smeđe boje koja miriše na benzin sa gumom. Ta mješavina gori kao neko ulje. Ostavio sam da se taloži pa ću vidjeti šta će od toga biti.
 
Samo eksperiment. Jedan kilogram gume dao je pola litre tekućine. Izašlo je i plina ali to nisam mjerio samo sam ga zapalio da vidim dali i kako gori. Plin koji je izlazio mijenjao je boju od crne do žućkaste ali nije ni blizu kako kad gori guma otvorenim plamenom, ni po mirisu ni količinski. Zapalio sam ga samo da vidim kako gori i odmah ugasio pa neznam kakav je miris kad gori na jačoj temperaturi.
Kad je Marko Kraljević mogao da cijedi suvu drenovinu mogu i ja gumu.:osmeh:
 
Kod nas u selu je bila firma za preradu guma pa su tu gumenu naftu prodavali seljanima
To je zlo ZLO cena je bila upola od cene na pumpi a o kvalitetu mogu reci da sam te jeseni skinuo 27 pumpi i zamenio 95 ulozaka dizni
Pumpe su pucali rotori, pucale bregaste, transfer cetkice se trosile kao da sipas smirglu
Jedne hladne večeri u nasem naocigled mirnom mestu u toj GUMARI nadjose 1,5t GUDRE kojekakvih fela i prestade sa radom
Ja sam tu crnu smrdljivu naftu koristio za grejanje radionice i dobro je gorela
Inače su od reciklaze guma dobijali benzin naftu struju gvozdje i jos stogoda jednom sam bio da im radim telehendler

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Samo eksperiment. Jedan kilogram gume dao je pola litre tekućine. Izašlo je i plina ali to nisam mjerio samo sam ga zapalio da vidim dali i kako gori. Plin koji je izlazio mijenjao je boju od crne do žućkaste ali nije ni blizu kako kad gori guma otvorenim plamenom, ni po mirisu ni količinski. Zapalio sam ga samo da vidim kako gori i odmah ugasio pa neznam kakav je miris kad gori na jačoj temperaturi.
Kad je Marko Kraljević mogao da cijedi suvu drenovinu mogu i ja gumu.:osmeh:

Samo smisli kako da je precistis, ako sipas to u neki motor bice veselo.
 
Nije u planu sipanje u motor. Probao sam da vidim šta će da bude a na to me naveo problem jednog kolege. Servisira aute i nezna šta da radi sa gumama. Brdo raste, niko ih neće a nada se da će uskoro početi zabrana da ih bilo gdje baci.
Čitao sam o toj pirolizi ali čitati je jedno a praksa drugo. Kad vidim formulu nekog spoja ne mogu da pojmim kako to izgleda i kakav je miris.
Ovako probao, pomirisao, i nije ono što sam se nadao ali nije ni loše. E sad kakvi se mirisi oslobađaju kad to gori to bi mogao reći lovac luka.
Nisam razumio ovu riječ GUDRE, pa ako može objašnjenje.
 
ова реч гудра је распрострањена...поготово у нашој престоници.....леву на диво

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Sta smo radili danas:
sankanje-2018-006.jpg
sankanje-2018-008.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh