Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

U ponedeljak stavljam kape za ogradu od kamena u Lazarevcu i jos cu i da lakiram,imali smo mnogo problema i nisam mogao da zavrsim sve...

- - - - - - - - - -

Kopirao sam stolicu...
Ostalo samo da napravim sedalo i ofarbam i ovu "originalnu", s desne strane...
Ne znam ni ko ju je doneo, i odkud mi ona, ali, imao neke gvožđurije pa rekoh pametno da iskoristim vrijeme....
Sad imam DVE !!!
Biće i serijska proizvodnja, izgleda, imam još takvih cevi...

20180620_142227.jpg

Te stolice ima ja,bukvalno odvratne su i ne mogu da gledam taj zastareo izgled,moj roditelj nece da me poslusa da kupimo druge..
 
Stolice farbas...? Bre ako volis te farbarske radove ja cu do penzije da te zaposlim-Imam jedan bager da se ocisti i ofarba,kiperku prikolicu,kamion,rotacionu kosacicu,kapiju...i jos nesto cu da se setim:osmeh: Ceo zivot radis i ugadjas drugom a sebi nikad covek ne stigne:osmeh:
 
Te stolice ima ja,bukvalno odvratne su i ne mogu da gledam taj zastareo izgled,moj roditelj nece da me poslusa da kupimo druge..
Ti ni tvoga tatu ne voliš, (po sopstvenom priznanju) pa šta da očekujem (ja) povodom mojih stolica, a u estetskom smislu?
Meni je važnija funkcionalnost iliti "ugođaj" a priznaćeš da je udobnije sediti na stolici s naslonom nego na klupi...
Napraviću makar još jednu, imam materijala, pa ću tu stati i napraviti jednu čestitu klupu, ovaj put, s naslonom...
eDGe
Nije da volim, ali ne mogu ostaviti onako samo izvareno i polurđavo?
Ni na šta ne bi ličilo, a i predviđeno je da se ne sklanja sa kiše ili sunca, pa onda moraš nekako zaštititi...
Sad imao sam izbor, plava, crvena ili crna, boja, na šta bi ličilo da je crno ili crveno...
Da se šlogiraš...
A što se tvojih sokoćala po avliji tiče, moraćeš da zasučeš rukave, jedno po jedno, i da vidš kad krene biznis...
A znaš koju ćeš najlakše ofarbati?
Onu koja na red stigne poslednja...
Pravio sam kasnije u toku dana rudu za špediter pošto su mi svakakve mnogobrojne mušterije staru sve iskrivili, kojekakvim piruetama s traktorima, pa je na red došlo i to...
I naravno, usledilo je i farbanje, u crno, kao i stara što je bila...
Samo nisam slikao, da sam znao da će se neko zainteresovati, slikao bi i to...
Cevi su 30x40 3mm, "oko" sam već imao gotovo, i moj rad za jedno poslepodne...

20180621_135221.jpg


20180621_174518.jpg


20180621_175706.jpg
 
Te stolice koristimo za slavu,a moj roditelj nece ni da ofarba ili da renovira i dalje stoji ona fabricka boja,a sedalo kao da je neko p. ili s. po njima...
 
Jako lep kombajn DANAC koje je god?


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
I meni se jako svidja, simpatican kombajn, kupljen je nov 1994, mada i sad je kao nov, malo je radio, ima sve od opreme i od uredjaja. U zadnje vreme smo se malo vise prosirili pa nam je postao mali i ponovili smo se Claas Megom, i nazalost jednog dana ce doci vreme da se rastajemo.
 
Pokusavam od nekog otpada sklepat grn na 533 al da ide naprijed...vidio na internetu.sad se patim oko nosive ploce sto se uvrce pod kolijevku traktora....Majku mu ...pa nista nemoze lako.Sreca kisa pada pa ja to lagano a sto mi sijeno kisne....
 
Taman kreno ono crce mala fleksa....Malo sam je ugrijo i samo nesto...pufff..trunku dima i stade.Otvorim je a jedna cetkica dobra dok je druga istrosena...doslo do zice unutar cetkice...Promijenut cu cetkice mada najvjerovatnije nije do njih
 
Definitivno sam odustao od izrade još onakvih stolica i odlučio se za klupu, ali bez naslona...
Uradim (kopiram) još jednu ovakvu klupu, i zatvaram radnju...
Popodnevna zanimacija...
P.S. Plave farbe više nemam... :osmeh:

20180630_191626.jpg
 
Sto bi rekao moj drugar Panta iz KISACA
"Naj lepsa Boja!"

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
U seljackom dvoristu nikad dosta ovakvih poslova...samo se nesto zida,prezidjuje,prepravlja pa u krug...
Joj,i mene to ceka,pa mi se nesto neda..
 
Nazad
Vrh