Kako suzbitii krtice u voćnjaku

jovanovichb

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Feb 2010
Poruka
8
Već treću godinu zaredom imam u voćnjaku desetine krtičnjaka. Kako ili čime da proteram krtice iz voćnjaka i vinograda. :zli:
 
Vidim da svuda ima onih ometaca sto se zabodu u zemlju ali sumnjam u to pa nisam ni kupovao :haha:

A palio sam sto cuda kao dimom ali dzaba...
 
smedic je napisao(la):
Vidim da svuda ima onih ometaca sto se zabodu u zemlju ali sumnjam u to pa nisam ni kupovao :haha:
Isti problem sa krticama sam imao i ja.Mogu ti reci da sam koristio i koristicu i dalje jer mi se pokazalo dobro. Jedan ometac pokriva oko 700 kvadrata. Kod mene su cijelu proslu godinu bili u vocnjaku i nisam imao problema sa krticama.Negdje pred pocetak zime sam ih povadio da ih ne zatrpa snijeg, i mogu ti reci da se pojavio veliki broj krticnjaka ponovo.Tako da cu sad cim se istopi snijeg ponovo da ih zabodem pa cu vidjeti sta ce biti.Cini mi se da je djelotvorno.
 
Hvala druze, sada sam nasao nekoliko modela na netu, pokrivaju od 650m2 do 3000m2
 
Po svi pokazateljima i kod nas i u svetu u utakmici krtice - ljudi ,krtice vode 6:4 .I pomirite se sa tim.Zvučni ometači
ili rasterivači mogi biti delimično efikasni i to sdamo ako su stalno uključeni.Ima ih više vrsta u zavisnosti od frekvencije na kojoj rade,odn. koliki im je zvučni spektar emitovanja,kao i jačina zvučnika.
Ima jedna zgodna amaterska šema :Dozivač za ribu.Jednostavan a radi.Običan multivibtator sa zvučnikom.
A ima i mnogo komplikovanijih uređaja,za mnogo veće pare.Pa ko šta voli i može.Samo pazite da ne rasterate i
kere i mačke.
 
majka je negde procitala da se krtice strasno gade kose. Ja i cale smo se smejali ko ludi kad smo to culi. Otisla do frizerskog salona, i u svaku rupu stavila malo kose. Veruj mi nema ih vise. Nemam pojma kako ali deluje. Bilo ih je oko salasa oko deset komada.

Nista ti nekosta da probas to nije nikakva investicija, a moze da upali. Kod mene je upalilo. :D
 
majka je negde procitala da se krtice strasno gade kose. Ja i cale smo se smejali ko ludi kad smo to culi. Otisla do frizerskog salona, i u svaku rupu stavila malo kose. Veruj mi nema ih vise. Nemam pojma kako ali deluje. Bilo ih je oko salasa oko deset komada.

Nista ti nekosta da probas to nije nikakva investicija, a moze da upali. Kod mene je upalilo.

Ovo je pravi recept ako radi naravno. Plus kosa ima sedam puta više azota nego bilo koji stajnjak!!

Ajde neko da mi kaže šta vam smetaju krtice u voću, kakvu štetu prave??
 
meni ne smetaju u vocu nista ali ih u vocnjaku i nema bar ih ja nisam video u mom. ali smetaju u livadi ili basti . a to da ih je bilo desetak ti nebi morao da ores tu parcelu, obicno je to jedna koja izbusi tolko rupa
 
kako kavu stetu prave krtice.jel se vi to salite?pa kada ti krtica iskopa rupu ispod korena vocke onda koren visi u vazduhu i sta se desava , naravno osusi se biljka.
 
Postovane kolege,
Meni se u borbi protiv krtica pokazalo kao vrlo efikasno postavljanje u njihove otvore kerece balege koja ih svojim smradom odbija od tog dela vocnjaka.
Sretno.
Sava
 
Par praznih pivskih flaša zakopajte na predjelima gdje se pojavljuju krtičnjaci i ostavite da viri iz zemlje oko 10tak cm. Dobro nabijte zemlju oko flaše. Vjetar pireći preko njenog ogrljka stvara zvuk i vibracije koje se prenose u zemlju i tako plaši krtice. Efikasno.

Još bolje ako kupite pune flaše da imate razlog da ih popijete ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
Nije mala investicija, ali šta mislite o postavljanju table lima ispod ograde dvorišta, celom dužinom ograde, široka tj duboka oko pola metra?
 
Ne znam kako bi se to isplatilo? A šta ako uđe pa ne mogne izaći :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo da i ja dam predlog kod mene ima efekta pa probajte i vi nekošta ništa samo malo vremena.Poznato je da krtice ne podnose miris zove uzmite lišće ,koru ,grane pa potopite u vodu na suncu i nakon dva dana sipajte po malo te vode u krtičnjak isto tako može da se u jamu stavi lišće i osiaviti kanal otvoren.probajte:ppozdrav:
 
:cool:Kupite lepo tablete koje se stavljaju za unistavanje ziska u pasulju ili kukuruzu,1 komad na 10 m2 i nema krtica vise.Jedna kosta oko 30 dinara.Stavi se u rupu,preko nje novine pa se zatrpa zemljom i nagazi.Ako koja i prezivi(retko)ponovi se za par dana!
 
evo i mog predloga koji je isproban ovih dana i to vrlo uspesno.Ako jos uvek niste prosuli raso iz bureta od kupusa imacete uspesno oruzje. U rupu sipati raso a onda zatrpati-krtica bezi sa tog terena.Komsija nek se snalazi kako ume posto su sve pobegle kod njega.
 
Nazad
Vrh