AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
Sta predlazete na zemljistu 4-5 klase na 400 mnv. uz ne mnogo vestaka (takva je finansijska situacija) za branje u klipu?
 
Ogled,jos samo table da se postave.
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Zar niko ne seje AS hibride? Ja sam ih sejao vise godina za redom, ne znam ni sam zasto sam prestao. Ali cinimi se da znam zasto cu ponovo da ih sejem. 334 bi mozda za krunjenje i moglo.clan savopuck je postavio slike jos 2016, ali ne mogu otvoriti. Bas niko prosle godine nije sejao?
 
Kod nas i dalje As72 i moj jedan drugar seje AS73 na slatinu i brlog zemlju. Zanimljivo taj hibrid u tim uslovima bude bolje od P, ali samo u tim uslovima.
 
Sejao sam do sada 42, 54,51,72,62, taj 73 za berbu u klipu klipovi bili dugacki ko okglagija.
 
72 se seje i kod nas dosta. As 57 smo sejali dve godine nije los za raniju berbu. Imaju njihov preparat za zastitu bifenikus koji je kad se uzima zasticeno seme mnogo jeftiniji od ostalih a nije los.
 
U vezi cena zvao stovet danas cena asovih novijih hibrida tretiranih je 3500 dinara sto je povoljnije od ns tretiranih na institutu Prosle godine samimao obe vrste rod je bio los ali i kod drugih takodje zbog suse Ali je cinjenica da kod asa nije bilo jalovih a kod ns je bilo podosta aone kisne je bio ns 6030 rodniji od as 54 cinimi se da je as nekako sigurica
 
И ја сам2016 имао ас 54 и пионир9911 било кисе п9911 је дао тону више ове године имо исто пионир дао 56 кила словима педесетшесткила ниједан није дао две тоне то су стварни приноси катастрофа стојим да није било јалових ал су били патрљци
 
Opet mislje ja sam da ne sve do strukture zemlnista,datuma setve i oplodnje.... kod mene su na istoj njivi bila oba hibrida,dobili su pod brazdu 200kg mapa,predsetveno 200kg uree,u spartanju 200kg san,adengo,sejani 5.4 .... 9911 25ari 5.5m3 ,a as 54 nije napunio ni prve kanate iz 80ari
 
Kolega sve djubrim tako,i kukuruz i psenicu,pa sta znam da ti kazem,ja sam zadovoljan prinosima,ne primecujem da nesto skodi :osmeh:
 
ако је то бацано по хектару то му изађе слично ко и овде јер код нас рачунају по јутруили ти 57 ари овде око 125 кгнпку јесен ко тражи резултат око 200 кг уре пре сетве кукурузу је приступачна таман на време а слабо сам приметио да неко баца приликом шпартања једноставно немаш кутије на шпартачу а и сам аденго користи неки гроздић који га и продаје јер му цена је већа од других који то и боље постижу
 
Kad je godina kao prošla velika količina azota više šteti nego što koristi.

Petre jesi li radio analizu zemljišta?

Ja AS više ne sejem, a sejao sam ga dosta, čak mi je bio nosilac proizvodnje pre 7-8 godina... AS 51, 54, 73.. Imali su savršeno nicanje, 51 je bio dobar za lošija zemljišta ali vremenom kao da to više nije bilo to isto seme i hibrid. Uglavnom više ih ne sejem.
 
Nazad
Vrh