AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
Pa to bi trebalo da bude ukupna tem. koja je potrebna u toku njegove vegetacije a vegetacija kod AS 72 traje 125 dana i kad uzmes prosek po danu od 13 stepeni i pomnozis sa danima vegetacije dobijes sumu temperature. Ja mislim da je tako ako neko zna bolje nek me ispravi.
 
Suma aktivnih temperatura za jedan dan je računata prema formuli: ST = ((T max + T min )/2) - 10°C a zatim su sabrana svi ST za sve dane od setve do fiziološke zrelosti.
 
Suma aktivnih temperatura za jedan dan je računata prema formuli: ST = ((T max + T min )/2) - 10°C a zatim su sabrana svi ST za sve dane od setve do fiziološke zrelosti.

Na kraju se umanjuje za vrednost bioloskog minimuma za pojedine vrste kukurzu 10 stepeni, soja 10 stepeni, psenica 5 stepeni. Ako je temperatura ispod bioloskog minimuma za taj dan onda se upisuje vrednost 0 , a ako je preko 35 stepeni onda se upisuje 35.


Kod mene AS 72 isto super izgleda... samo trebalo bi malo kise da pokvasi... nisu mu uvrnuti listovi , ima dole vlage ali....
 
Poslednja izmena:
Evo danas kad sam prolazio pored njive sa As51 slikano sa traktora, pored je Pako koji je izmetlicio.Vise je plamenac napao singentin hibrid nego As51.Inace veoma lepo izgleda samo jos da dobije neku kisu.
6ei39l.jpg
 
Danas bio u obilazak AS 72,na prvi pogled ne izgleda lose,metlicu je izbacio 95 posto,a plamenac ga busi,nije mnogo ali ima izbusenih listova,nadam se ako padne kisa veceras da ce prestati da ga busi!!
 
Kod mene ista situacija samo ja dzabe cekam kisu jos jedno 10 dana ga nece biti.Stablo mu je debeo i zdrav ali listovi su mu izbuseni
 
AS 54,sejan 13.05, parcela jesenas uzorana ali je do 1 maja veći deo (75-80%) bio pod vodom.U vreme špartanja kad je bio u 7-8 listu bio je po koji sirak i to samo gde nije bilo vode.Danas sirak obišao kukuruz.Na delu parcele gde nije bilo vode je u fazi metličenja a ostalo šareno.
P7010036.JPG
P7010034.JPG
P7010033.JPG
 
As 54 ,na lašoj zemlji koja je tanjirana 1 put u jesen posle žetve suncokreta,drugi put pred setvu.
Sejan 6.05 danas lepo izgleda.Oprašivanje je u punom jeku.
P7030002.JPG

P7030004.JPG

P7030006.JPG
 
Nazad
Vrh