AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
Prema rezultatima ogleda ministarstva za 2008, 2009 i 2010 jedino je AS72, od domacih hibrida, uspeo da bude medju prvih 12 po prinosu.
 
ja sam ove godine posejao as 73 pa ćemo videti na jesen jer po rečima ima najveći klip od as hibrida
 
Danas sam posadio AS72
seme je sitno,nikakvo,sturo....sta li ce biti od njega ko zna
Nisam bas nesto odusevljen...videcemo na jesen
 
Po prvi put sam posejao As 72 jer ga svi hvalili. U zivotu nisam video tako sitno i nikakvo seme kao ovo.
Ako i ovaj hibrid ume da dobro rodi a takvo seme onda ja ostajem bez reci.
I jos jedna stvar. Mislim da bi bilo bolje sejati ga sa plocama za suncokret bar bi bio siguran da ne uzima po dva zrna, mada sam skidace na Nodetki skroz spustio opet po neki put je uzeto po dva zrna. Sve u svemu razocaran sam izgledom semena.
 
sejao sam prosle godine as72 rodio je 3 dobre prikolice ljutomerke sa dodatnim stranicama iz 60 ara nisam ga krunio do pre 2 dana i kada sam krenuo da ga krunim iznenadio sam se koliko ima zrna ja u krunjacu bacam lopatu za lopatu posto je velika a kod AS72 morao sam malo sporije jer izlicu zrna iz burgije koliko je rodan po meni trenutno najbolji kukuruz koji sam sejao a sejem oglede pionira,zemunac i novi sad vec zadnje par godine!
 
sejao sam prosle godine as72 rodio je 3 dobre prikolice ljutomerke sa dodatnim stranicama iz 60 ara nisam ga krunio do pre 2 dana i kada sam krenuo da ga krunim iznenadio sam se koliko ima zrna ja u krunjacu bacam lopatu za lopatu posto je velika a kod AS72 morao sam malo sporije jer izlicu zrna iz burgije koliko je rodan po meni trenutno najbolji kukuruz koji sam sejao a sejem oglede pionira,zemunac i novi sad vec zadnje par godine!
Verujem ti ali seti se kakvo je bilo seme sto si sejao prosle godine ?
 
nemogu se setim majkemi kako je bilo prosle godine znam da je tako 684 prosle godine bio sve polomljen sitan nikakav jednom reciju i nije lose nikao mada ga ja ne sejem al kad sam sejao drugu video sam i bas se covek bio zabrinuo dal ce nici i niko je tako da je sve moguce!Danas idem da kupim AS 72 uzecu 2 vrece i 3 vrece sykoru cu sejem po meni trenutno 2 najbolja hibrida kod nas koja se mogu naci imam jednu njivu 2h i to cu tamo posejati jedno pored drugo da vidimo pricao mi drug da je brao sykoru u zrno bez zaorane mesavine sa nekih 250kg ureje i kana mesano imao oko 9000kg u zrnu cak i malo vise kolko se secam a nijedan drugi mu toliko nije rodio cak ni priblizno!
 
Vreća AS72 od 30.000 zrna ima masu od 7.2kg do 8.1kg, ja sam posijao 8 vreća i to su mase najlakše i najteže od njih. Inače danas sam ga obilazio, klije naveliko, za 3-4 dana će biti napolju, nisam našao nijednu "mrtvu" zrnku.
 
Ja sam sejao as 72 i 62,razlika u semenu k'o d**e i glava.AS 72 lepo krupno seme,a 62 nikako,malo,sitno...al' mislim da to bas i nema neke veze!
 
Deklaracije se cuvaju,ako dodje do nekog problema na cega ces se pozvati_
 
Ja sam sejao 73 i isto je bilo prilično sitno seme.... nisam gledao težinu vreće....
 
Hmm....kod mene su sve vrece as72 imale 9,54 kg.,ustvari mislim da je tako,ujutro cu proveriti.

Nije mi jasno gde si mogao naci samo ti krupno seme As-a 72 kad se svi zale da je bilo sitno. Vreca od 30000 zrna je bila oko 6.7 kg. A takodje i As-62. Inace na ovoj str. sam napisao moje misljenje o ovom semenu. Dok ga ne skidam na jesen pa me razuveri imacu jako lose meisljenje o ovom hibridu. ( Ove god. po prvi put ga sejem).
 
Nazad
Vrh