AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
sto se tice sklopa kukuruza ja sejem oko 22 cm neki gusce, i mislim da nebi trebalo sejati preko 24 cm zato sto ovi novi hibridi su upravo radjeni da mogu podnijeti gusci sklop a samim tim je i veci prinos, nisu to hibridi ko prije npr. ns 444 pa ga mora sijati na 27 da bi imao nesto ako bude gusci onda se izjalovi :cao:
 
koliko ja znam ide 1,5-2 l na 100 kg za uticaj na dijabrotiku pisalo na uvoznom furadanu onom belom.
 
mcbaycow je napisao(la):
OK, probam ove godine, pa ću da vidim... Al baba ce morati u sejanju da bude kod kuće, inače ispod 24cm neće biti posejano... :D
Nije valjda da baba ide na setvu??
Veži je za šporet neka kuva to je potrebnije kad se dođe kući :cao:
 
Valjda se piše " al babo će morati....."
Taj babo
Ta baba
No nema veze... kod nas u selu još ima gazda koji vode svoje sose da ima prave društvo dok oru.
 
Malo kod nas ima sa "o" na kraju. Uglavnom je "a".

Ako je taj Pero, onda je taj Pero poreklom iz Bosne...
Ako je taj Pera, onda je taj Pera iz Vojvodine... :D :ppozdrav:
 
dukej je napisao(la):
Malo kod nas ima sa "o" na kraju. Uglavnom je "a".

Ako je taj Pero, onda je taj Pero poreklom iz Bosne...
Ako je taj Pera, onda je taj Pera iz Vojvodine... :D :ppozdrav:
Neko kaže da je u Bosni ime ( Pero,Đuro,Žiko,Jovo itd.) "O" na kraju zbog toga što se tamo kada se dovikuju na nekom brdu dugo čuje ono "O" kao eho i lakše se dozovu ( do nije bilo telefona) a u Vojvodini ili uopšte u niziji više se koristi deminutiv te reči ( Perica,Đurica,Žikica,Jovica itd) , kad bi recimo Perici rekao Peroooooooo odmah bi Ti Lala odbrusio : TA NEMOOOJ DA GALAMIŠ :haha: :haha: :haha:
 
Danas sam nastimao sijačicu da baca AS72 na otprilike 20cm (drevna OLT mehanička, inače najgora sijačica koja postoji), probao sam sva 4 sijača po 5-6 puta i svaki baca tačno na 19.5-21cm, što je za ovu sijačicu vrhunska tačnost. Sa nekih 20cm razmaka imaću oko 70.000 biljaka po hektaru, što je sasvim dobar sklop. Sutra bas moram opet da revidiram neke detalje na sijačici, al o tome više na temi za to. Danas bas gledam, sjeme ujednačeno, ni presitno ni prekrupno.
 
Za AS 72 je preporucena gustina setve od 59000 do 64000 biljaka po hektaru tako da je ovo tvoje malo gusto. AS 72 je FAO 650 pa treba obratiti paznju na gustinu setve.
 
Za AS 72 je preporucena gustina setve od 59000 do 64000 biljaka po hektaru tako da je ovo tvoje malo gusto. AS 72 je FAO 650 pa treba obratiti paznju na gustinu setve.

Znam, ali posto po njivama patroliraju horde fazana, moram malo češće da sijem. Zemlja je inače jako dobro nadjubrena stajnjakom, a idem i na punu dozu vještaka, tako da neće biti manjka hrane za biljke. Na vreći od AS72 je data tabela za sjrvu, počinje od 18cm.
 
AS 72 da se seje na 18?
Pa to nije moguce...lepo ti covek rece od 59000 do 64000 sto je po preporucu njihovih agronoma.
 
posej na21.5- 22 i bice sve u redu ,inace moze da ti se desi manji prinos zbog velike gustine posto hibrid nije adaptiran za visoke gustine,moze ti se desiti i poleganje. danas uzeo 51 za ovo sto cu tek da orem zbog mogucnopsti izostajanja pune agrotehnike.
 
AS 72 da se seje na 18?
Pa to nije moguce...lepo ti covek rece od 59000 do 64000 sto je po preporucu njihovih agronoma.

Na vreći se nalazi tabela sa izračunatim brojem zrna po 1ha za razne razmake, a počinje sa 18cm, nisam rekao da ću ja sijati na 18cm. Sijačica će bacati na najmanje 20, najvise 22cm, danas sam isprobavao opet, ne izlazi iz tog okvira, dakle prosjek bi bio 21cm.
 
Nazad
Vrh