AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
danas sam gledao po poljoprivrednim apotekama AS62 frakcija od 6,5-10,5mm a pakovanje 2009godina :sta:
AS54 ista frakcija i pakovan 2009g. :sta:
AS51 frakcija od 8-10,5mm i pakovanje 2010godina.
vjerovatno da je kod uvoznika za bosnu stojao od prosle godine a uvoznik je iz obudovca jekić mislim da je firma agroimpex ili slicno.

kakvo je pakovanje u srbiji i jeli svo iz 2010godine ako može neko da mi odgovori ?? :cao:
 
@Goran Doboj

Ja sam kupio u Loznici (odmah posle granice) AS72 po 49KM vreću (30.000 zrna), svo sjeme je 2010. godina. Ako ti nije mrsko malo voziti, najbolje je odes tamo i kupis, ja ovim nasim švercerima u BiH nista ne vjerujem oko sjemena, samo podvaljuju staro sjeme po paprenim cijenama.
 
zombie_666 je napisao(la):
@Goran Doboj

Ja sam kupio u Loznici (odmah posle granice) AS72 po 49KM vreću (30.000 zrna), svo sjeme je 2010. godina. Ako ti nije mrsko malo voziti, najbolje je odes tamo i kupis, ja ovim nasim švercerima u BiH nista ne vjerujem oko sjemena, samo podvaljuju staro sjeme po paprenim cijenama.
[/qu
zombie_666 je napisao(la):
jesili do sada kupovao u Loznici i kakvo ti je iskustvo, ovi moji u okolini su kupovali bas zato sto je jeftinije i svi se zale, bas tu u nekoj poljoapoteci odmah posle granice?

Post je spojen: [time]1300399247[/time]
_________________________________________________
e ovaj citat je ispao takak kakav je sorry, i ne mislim samo na AS nego i na ostala semena i hemiju mnogi su bili ne zadovoljni
 
milanmozgovo je napisao(la):
na kolko sm sadite as 72 ja da sadim na 30 cm da nije to mlogo retko
Za postizanje vrhunskih prinosa AS72 zahteva gajenje u većim gustinama i više nivo agrotehnike. Preporučena gustine setve: 59 – 64.000 biljaka/ha (22-24cm), gustinu prilagoditi Vašim uslovima. Na boljim zemljištima sejati gušće a na lošijim ređe. Ja sam odlučio sadim AS72 na 23cm i AS54 na 20 cm. :cao:
 
bato87 je napisao(la):
zombie_666 je napisao(la):
@Goran Doboj

Ja sam kupio u Loznici (odmah posle granice) AS72 po 49KM vreću (30.000 zrna), svo sjeme je 2010. godina. Ako ti nije mrsko malo voziti, najbolje je odes tamo i kupis, ja ovim nasim švercerima u BiH nista ne vjerujem oko sjemena, samo podvaljuju staro sjeme po paprenim cijenama.
[/qu
zombie_666 je napisao(la):
jesili do sada kupovao u Loznici i kakvo ti je iskustvo, ovi moji u okolini su kupovali bas zato sto je jeftinije i svi se zale, bas tu u nekoj poljoapoteci odmah posle granice?

Post je spojen: [time]1300377647[/time]
_________________________________________________
e ovaj citat je ispao takak kakav je sorry, i ne mislim samo na AS nego i na ostala semena i hemiju mnogi su bili ne zadovoljni

Ja vec dvije godine kupujem sve tu i sve je bilo odlično, kupovao sam ZP, NS i Pioneer tamo, ove godine i AS, kupovao sam i herbicide sve tamo i sve je bilo normalno.

goran doboj je napisao(la):
@ zombije_666
hvala :cao:. nesto cu smislit pa cu otici po sjeme treba imome drugu.

Bez problema mozes preko granice prenijeti 2 vrece po osobi (utovaris 5 ljudi u kola i 10 vreca preneses bez problema), samo reci ovim drotovima na bosanskoj strani da ides u kupovinu sjemena i to je to, ne prave problema na granici.

Isto sam otvarao vreću, sjeme ujednačeno, djeluje veoma dobro obradjeno, frakcija je OK. Valjda ce biti dobro.
 
Dali neko zna ko proizvodi AS hibride i gde? Gde se nalazi institut koji vrsi istrazivanja ili su to samo uvezene linije i od njih se doradjuje seme . Kod nas se prica da su to uvezene stare linije PIONER a.pa neznam koliko je to tacno. Ja sam krunio preklane ljudima AS41/42/ 51/52 i imali vlagu ispod 15 % isto kao i pr37m34 moji sam ja imao a i ove godine su tu negde oko 22% u novembru bili tako da ove godine i ja sejem pola AS verovatno 54 ili52 ili42 jer su dosta jeftiniji a kažem da su vec dve godine po svemu identicni.
 
Danas kupio AS42, 54 za krunjenje sa njive a 51 i72 za cardak.Prosle godine sam imao 72 i 62 bolji je bio 72.
 
Kakvi su vaši utisci o 51i? Planiram ga sejati za čardak, a vidim da nije baš popularan. Svega 1 glas od 89.
 
Nazad
Vrh