AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221

Dr.Gruja

Član
Učlanjen(a)
8 Feb 2009
Poruka
2.554
Lokacija
Pecinci Координате 44°54′13″N 19°55′35″E
:ppozdrav:Evo da malo porazgovaramo i o AS HIBRIDIMA kukuruza. Ja sam ih sejao prvi put prosle godine, sejao sam AS-72 15 kj. i bio veoma prijatno iznenadjen njime, a uzeo sam ga sasvim slucajno zato sto je bio jeftiniji od nekih drugih semenskih kuca (nisam hteo iz principa da kupujem skupo seme) 30000 hiljada semenki 2850,00 i ispostavilo se da je to moje teranje inata skupim semenskim kucama urodilo veoma dobrim rodom i prinosom kukuruza.
Tako da ove godine sigurno necu biti bez njega (osim ako ne bude izuzetno skup :haha: :haha:) klip je veoma lep, lako se bere beracima, kukurzovina malo niza i dugo zelena. Druge sorte AS hibrida nisam sejao ako je neko od clanova sejao nek kaze svoje iskustvo o ovim AS HIBRIDIMA. :ppozdrav: :udri: ::novac:: ::namigivanje:: :veseljak:: ::spreman na sve::
 
Ja sam sejao 62, 63 i 72, na oko 3 hektara.Ove godine ću sejati oko 5 ha što dovoljno govori koliko sam zadovoljan!Favorit mi je 62, jer brzo otpusta vlagu i dobro se bere.
 
@Zorane izvini ali kako si sejao 63 kad je on nov za ovu godinu. Inace ja sam sejao 62 na 1.5 KJ pred usev suncokret i bez vestaka mi je dao 3 pune prikolice od 3t, sto je za nase uslove dobro. inace 62 sejem i ove godine a spremam se i za 72 da probam,po citanju je ekstra
cena u Hemoslaviji je:2.771,82 din za 62,72 30000 biljaka
 
danas je bio prilog kod deda zaharija o as hibridima imaju klijavost 100% nisu verovali pa su ogled radili 4 puta i uvek isto 100% seme tretirano pončom i kaže čovek da dorađuju seme po najsavremenijim AMERIČKIM metodama i mašinama samo da nam neuvale i AMERIČKO GM seme.
 
blago njima. steta samo sto je standard 95% cetvrti dan, pa se posle toga uzorci bacaju i ne odredjuje konacna klijavost, bar sto se tice deklaracije. naravno nikada se ne pise 100% klijavost. ako na nekoj deklaraciji pise 100% znajte da nije prava.
 
AS hibrid 72 se dobro pokazao i kod na a ove godine cemo sejati i 62 za ranije branje u klipu i inace odlika AS-ovih hibrida je da se lako beru u klipu. :cao:
 
Niža stabljika sa nižim nasađenim klipom . Po mom iskustvu vetar mu " nemože " ništa :D .
 
  • Like
Reagovanja: PKB
nizak je klip i istabljika lako se bere.ja sam ga sejo prosle godine dobar je ali teze otpusta vlagu,tj tuluz(kocanka)dugo zadrzava vlagu.
 
ma kad ide u cardak vlaga nije toliko bitna samo da ne bude previsok to je za tarup i rajku muka ziva
 
Dobro što si spominjao tarup , AS hibridi se lako tarupiraju , ko proba vide će ::namigivanje::
 
ja sejem 72 sigurno, a to sto kazu da je jako otporan na poleganje e tu su se malo zajebali meni prosle godine srusi 62 steta sto nisam slikao da vidite
 
Nazad
Vrh