AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
varey je napisao(la):
Kakvi su vaši utisci o 51i? Planiram ga sejati za čardak, a vidim da nije baš popularan. Svega 1 glas od 89.
Kazu da je dobar na nekim "tezim" zemljistima i sa nizom agrotehnikom daje ok rezultate!
 
Ja sam AS51 upravo i namenio za ritske svastare,zbog mogucnosti nize agrotehnike :ppozdrav:
 
Lala iz Banata je napisao(la):

Upustio bih se malo baš da čujem, primetio sam da lala forsira gustinu, ne bitno o kojim se hibridima radi, a vidim da ga i većina prati...

Ja sa svojim ocem ne mogu da izađem na kraj, pa onda mogu reći da dosta retko sejemo, ove godine ću pokušati da još češće sejemo, ali sve u svemu na našim njivama se do sada teško nalazio kukuruz češći od 24cm, uglavnom oko 27cm što je vidim za većinu od vas ovde retka setva....

A koliko vidim da naši prinosi ne zaostaju mnogo, malte ne ništa, za tim vašim često posejanim...

Zanima me šta će biti sa tim ranim hibridima koje sejete na 18cm u sušnoj godini:haha:

Ne napadam nikoga iako sam citirao lalu, nego samo želim dokumentovan odgovor, koji mogu naći verovatno samo ako praktično to izvedem (posejem)....

P.S. krivo mi je što ne mogu da babom da izađem na kraj.... :haha: :cao:

inače sve pohvale za AS 72

izvinjavam se za :off_topic:
 
Ako bude jaka susa isto mu je dal je sejan na 18 ili 38 cm. Visok prinos kod hibrida ranih grupa zrenja (pa i kasnih) jedino je moguc uz dobar sklop. Proslo je vreme setve na 27+ cm kao sto je proslo i vreme hibrida koji suse sejali na taj razmak (NS 640, ZP 677...). AS 72 sejati redje od 25.5 cm je bespotreban gubitak, jer on nece napraviti veci klip, a tek poneki ce mozda napraviti dva.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Ako bude jaka susa isto mu je dal je sejan na 18 ili 38 cm. Visok prinos kod hibrida ranih grupa zrenja (pa i kasnih) jedino je moguc uz dobar sklop. Proslo je vreme setve na 27+ cm kao sto je proslo i vreme hibrida koji suse sejali na taj razmak (NS 640, ZP 677...). AS 72 sejati redje od 25.5 cm je bespotreban gubitak, jer on nece napraviti veci klip, a tek poneki ce mozda napraviti dva.

Delimično se slažem, za ovaj deo oko suše, ne baš, mi kada je bila velika suša imali onako dosta lošiji prinos, a ovi gusto posejani sve im se kotarke-čardaci provide.... Tačnije ništa, tako da ne znam, tu si potpuno upravu da se neće dobiti ništa većim razmakom, jedino šta se dobija, je to da u slučaju avgustovske zapare, ipak bude nekog prinosa....
U obratnoj situaciji, zanemarljivo veći prinos gusto posejanih, par stotina kg pa to i nije nešto...


Ja sam za to da krenemo na svojim njivama malo gušće da sejemo, ali još uvek sam pod pabljbom, pa sada, valjda ću izdržati.... Zato sam i komentarisao malo da mi na'ranite vojsku...

:cao:
 
talianu je napisao(la):
Par stotina kila je cc 50 eura po jutru x 20-30-50-100 jutara zbog par vreća više semena!

Da, u lepim kišnim godinama, a u sušnim plus 1000 i više kg, pa x 20-30kj.... šta onda....

Znam da smo pre 3-4 godine bili retki koji smo u selu imali dobar rod, doduše te god smo prvi posejali pa je sigurno tada imalo uticaja. Dok su ostali podbacili.....
 
ja sam imao onda sejano na 19 i imao sam najaci prinos .zbog gustine.inace veca gustina manje isparavanje. manje korova.
 
OK, probam ove godine, pa ću da vidim... Al baba ce morati u sejanju da bude kod kuće, inače ispod 24cm neće biti posejano... :D
 
mcbaycow je napisao(la):
Znam da smo pre 3-4 godine bili retki koji smo u selu imali dobar rod, doduše te god smo prvi posejali pa je sigurno tada imalo uticaja. Dok su ostali podbacili.....
A sto vam je 90% njiva prva klasa,to nema uticaja?
 
KishRobert je napisao(la):
mcbaycow je napisao(la):
Znam da smo pre 3-4 godine bili retki koji smo u selu imali dobar rod, doduše te god smo prvi posejali pa je sigurno tada imalo uticaja. Dok su ostali podbacili.....
A sto vam je 90% njiva prva klasa,to nema uticaja?
Ima, a jel misliš na onaj rit pod vodom.... ??

Dobro ima dosta i lepih prvoklasnih njiva... ali boga mi Kish ima i više od 30% pod vodom
 
hvala KR na odgovoru ::svaka cast::

ja sam pretpostavljao da je silazni jer pise as 160 silaz :haha:

nego pitam jel ga neko sejao prosle godine
 
Nazad
Vrh