Cena goriva

Министар нешто натукнуо, кадна се ради да цена за нас сељаке буде јефтиија за око 25 динара по литру, такође ће дати ону цркаввицу од сбвенције за ђубриво ваљда у фебруару да можемо да покупујемо са њом које кило вештака....
 
Već sam pisao da će knjigovođa za komunikaciju sa "državom" u svakom pogledu, pa i u pogledu domaćih subvencija, postati neophodan.

Neophodan na način kako ti je sad neophodan arhitekta za legalizaciju ili dozvolu za gradnju.

12 meseci po 50 evra je 600 evra godišnje.

300 evra kurs za knjigovođu, 300 evra knjigovodstveni program. Curicu iz kuće za ruku pa na kurs.

Za godinu dana investicija se otplatila. Plus što može raditi i za komšiluk i imati svoj dinar.

Plus kad ti zatraži pare za šminku, ti zagrmiš: pa sunce ti tvoje jel te ja školovah i na kurs slah da bi ti i dalje od mene pare tražila ?

Plus, ako je ta "curica" tvoja žena... Tvoje zadovoljstvo da krivicu za sopstvene promašaje prebaciš na knjigovođu će biti nemerljivo...
Takvih "knjigovodja" je najviše...pa posle nisam znao,nisam verovao
 
To nije do knjigovođe, nego do izvršnog direktora.

A sa tvojim stavom u osnovi saglasan, samo to što ti smatraš knjigovođom je šef računovodstva.

Ili dobar izvršni direktor i knjigovođa ili seljak generalni direktor i šef računovodstva, jedna kombinacija mora biti ispunjena da bi gazdinstvo bilo kako Bog i anđeli miluju.

Knjigovođa postaje šef računovodstva kada se pretplati na službeno glasilo knjigovođa-računovođa-poreznika, zaboravio sam kako se beše zove taj glasnik. Podrazumeva se, kad se pretplatio, da ga i čita i primenjuje u svakodnevnom radu.



Izmena je zbog dopune, nemadoh jutros puno vremena, pa da ne zaboravim, lepo si primetio.
 
Poslednja izmena:
Kolege, sta u rezervoare na prolece??
Gorivo se blizi ceni od 160 rsd.
A i u Bosni lepo poskupelo

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Mesati sa euro dizelom ili?
Inace nisam nikad sipao.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Hvala ti na odgovoru, o svemu sam poceo da razmisljam, po ovoj ceni im necu placati gorivo makar morao sve da napustim.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kod nas su proletos isli po placevima sa kamionima i proveravali rezervoare i radionice.Tacno su znali ko je ima gorivo bez akcize i samo su isli kod njih.:ppozdrav:
Naravno,bilo je i dojava pa vecinu nisu nahvatali ali svi su presli na redovan dizel
 
Mozda kad bi malo smanjili akcize da nam gorivo ne bude najskuplje u Evropi ne bi bilo toliko sverca, ali ovi iz vladajucih lopova ne mogu(ipre da ne zele) da se toga sete...
 
Obilazio pumpe kod nas i najpovoljnija opcija je Europetrol agro kartica , daje vec na 100L popust od 11 din
Lukoil daje 12 din na 600L al na skuplji
NIS ako si tankovo u predhodno periodu 2000L onda moze 12 din al nije tu sef pa treba neki call centar zvati.....maaaaa u pm
Knez samo 3 din na gasno bez obzira koliko sipas

U auto uopste ne sipam kog nas vec preko ispadne ispod 140 din a iz inata nedam ovim da s mojim parama Napreduju :nono: :nono: :nono: :nono:
 
Nazad
Vrh