Cena goriva

Ako si procitao disertaciju, kakav si zakljucak izvukao? Zejtin u traktore, da ili ne?
Tamo pise ovako
Pri upotrebi smjese suncokretovog ulja i dizela u omjeru 25% prema 75% zamijećeno je nastajanje taloga na injektoru, te stvaranje naslaga i u komori za sagorijevanje, što upućuje na zaključak da dugoročna primjena takvih smjesa ipak može uzrokovati znatne probleme u radu motora [26]
 
Moram da nadjem slike kako izgleda motor nakon 20 000km voznje na zejtin.

Ljudi ne zavaravajte se sem ako ne vozite neki traktor na izdisaju pa vas briga sta ce da ostane od njega.
 
Moj komsija je dva puta u roku par meseci rasklapao traktor zbog leseg napravljenog bio dizela,kada je otvorio klipove to je bilo crno i zagorelo kao tiganj za palacinke a nemozes nikao to osmirglati.
 
Kombinacija sa zejtinom je jos kako tako i radila dok je bio stari dobri D2 sa sumporom. Ovi novi dizeli sa kojekakvim aditivima ne mogu da rastvore u sebe suncokretovo ulje.
 
sipao sam sve i svasta u kamione i traktore,najisplativije je gorivo sa bilo koje pumpe u Srbiji :ppozdrav:
nekad smo stalno skidali pupmu i dizne a sad sam zaboravio kako se to radi :ppozdrav:
na zejtin ili parafin ili neku losu naftu i;spod ruke; se nevozi!!!
 
Ja sam pre par godina nosio PVP na remont i od traktora i od auta i to tankujuci na nasim pumpama. Pa sta vi mislite da nasi posteni privatni trgovci naftinih derivata nisu koje sta mesali i nama prodavali ??? Jedna je cinjenica da je za Bosch pumpe ED suvise suv i da je pozeljno dodati aditiv. Ovo nisam ja izmislio vec sam pricao sa mehanicarem koji je ceo zivot radio traktore na kombinatu. A ni taj aditiv na NIS-u nije bas jeftin po litri goriva.
 
Ja sam pre par godina nosio PVP na remont i od traktora i od auta i to tankujuci na nasim pumpama. Pa sta vi mislite da nasi posteni privatni trgovci naftinih derivata nisu koje sta mesali i nama prodavali ??? Jedna je cinjenica da je za Bosch pumpe ED suvise suv i da je pozeljno dodati aditiv. Ovo nisam ja izmislio vec sam pricao sa mehanicarem koji je ceo zivot radio traktore na kombinatu. A ni taj aditiv na NIS-u nije bas jeftin po litri goriva.
nesipam aditive,jer nema potrebe a vozila mi rade sasvim zadovoljavajuce
 
kod nas u selu pre jedno 6 godina neki privatnik otvorio benzinsku pumpu koja je stajala jedno vreme .e sad dal je on takvo gorivo nabavio lil nije oprao rezervuare ne znam ,to je bilo tako gusto kao sae30. znam da su po selu traktori masovno stavali i gasili se, ja sam tada sa ursusom 360 jedva vukao dve prikolice kukuruza u klipu ,u petoj nije mogao da vuce .ali proguralo se i to XD .
Nego sad cujem od prijatelja i na crnom trzistu dizel otisao na 150, ne znam vise sto nam je ciniti ...
 
Dosao zet po moju drljacu, a traktor 533 mu radi kao petarde da pucaju. Sipao bio dizel... stradala pumpa kompletno. E sada sto se zejtina tice, drago mi je da konacno cujem i negativne stvari a ne samo pozitivne. Jer u suprotnom, budala sam ako ne sipam za 90 dinara gorivo umesto za 170. Nisam zejtin sipao nikada jer nisam smeo iskreno.
 
Ako je imas neki les od motora onda sipaj dok skroz ne ispusti dusu, ali moras da se pomiris sa cinjenicom da kad crkne nema mu otvaranja nego na kilo i nov motor.

Isto tako nije isto za motor litar ed i litar zejtina, ucinkovitost sa litrom ed je daleko veca nego sa litrom zejtina tako da mu to dodje nekih 1:3 u korist ed.

Ima es osecaj da si zajebao sistem, al kad sve stavis na papir videces da si na istom.

Probamo jednom na indos viljuskaru i samo muke cim zahladni bez start spreja ni da cuje, pa onda je upale i ostave da radi jer ako je ugasi najebao je :haha: A kad se upregne potrosi tog zejtina kao tenk, pa mu dodje na isto da su ispali ed i ne muce se i ne udisu onaj smrad koji je mesavina kokica, girica i pokvarenih jaja.
 
Ako je imas neki les od motora onda sipaj dok skroz ne ispusti dusu, ali moras da se pomiris sa cinjenicom da kad crkne nema mu otvaranja nego na kilo i nov motor.

Isto tako nije isto za motor litar ed i litar zejtina, ucinkovitost sa litrom ed je daleko veca nego sa litrom zejtina tako da mu to dodje nekih 1:3 u korist ed.

Ima es osecaj da si zajebao sistem, al kad sve stavis na papir videces da si na istom.

Probamo jednom na indos viljuskaru i samo muke cim zahladni bez start spreja ni da cuje, pa onda je upale i ostave da radi jer ako je ugasi najebao je :haha: A kad se upregne potrosi tog zejtina kao tenk, pa mu dodje na isto da su ispali ed i ne muce se i ne udisu onaj smrad koji je mesavina kokica, girica i pokvarenih jaja.
Ajd malo objasni......3x vise trosi? ili 3xslabije vuce? ili........
Jesi probao na traktoru ili autu koji nije krs ili kanta???
Smrad??? Ja kad otvorim flasu zejtina on ima miris na zejtin ne smrdi ni na ribu ni na muckove......
 
Ja kad otvorim flasu zejtina on ima miris na zejtin ne smrdi ni na ribu ni na muckove......
Kad prodje kroz auspuh,onda smrdi. :osmeh: Ja sam 2-3 god. vozio i traktor i auto na bio dizel( dok ga je bilo na Knez Petrolu) i nikakvu razliku nisam primetio u odnosu na gasno osim sto sam non stop bio gladan jer je mirisalo na mekice i rostilj. :osmeh:
 
Nazad
Vrh