Cena goriva

Pa mislim, stvarno, sta ste mogli i pomisliti da ce uciniti?
Kako stvari stoje nije ni cudo kao prvo sto je tu gde je, vec vise godina kad ste neki tako naivni pa ste pomislili da ce nesto ciniti za one koje je najlakse pljackati.
Nikad se nece opametiti ovaj narod na ovim prostorima!
 
Kupio u petak na pumpi za 145, Mol ED, sve legalno sa računom, treba da se radi, i nemam vremena da čekam pusta obećanja.
 
Neka me neko ispravi ako nisam u pravu, pa jel ne bese prosle godine, 2018, da su subvencije bile 2000din, za proizvodnju, 2000 din za subvencionisanje goriva!Veceras u dnevniku, kako rekose, subvencionisace 60l/ha, 20 din po litri, to onda znaci da ce subvencije za naftu po ha biti 1200din, pa imamo umanjenje 800din po ha u odnosu na proslu godinu.Ne znam sta bih rekao ..............

- - - - - - - - - -

Sem, vrlo lukavo, pokvareno i podlo!
 
Neka me neko ispravi ako nisam u pravu, pa jel ne bese prosle godine, 2018, da su subvencije bile 2000din, za proizvodnju, 2000 din za subvencionisanje goriva!Veceras u dnevniku, kako rekose, subvencionisace 60l/ha, 20 din po litri, to onda znaci da ce subvencije za naftu po ha biti 1200din, pa imamo umanjenje 800din po ha u odnosu na proslu godinu.Ne znam sta bih rekao ..............

- - - - - - - - - -

Sem, vrlo lukavo, pokvareno i podlo!
2000 za proizvodnju i 2000 za vestacko djubrivo

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Juce gledam gorivo na Nisu otislo 2 dinara gore...do setve ce fino to da napreduje,ali koga to jos interesuje...jutros od 6 sati na RTS se vrti kako je za poljoprivredu obezbedjeno 2 milijarde dinara za naftu...reklama i marketing su cudo.
 
Nema bolje subvencije nego kad kupis naftu od kamiondzije. Narocito ako je od preko grane. A odlicno se secam pre par godina kad su subvencionisali naftu i kad su davali one bonove, a nafta kao preradjeno ulje. Ko zna sta su nam tad uvaljali.
 
Juce gledam gorivo na Nisu otislo 2 dinara gore...do setve ce fino to da napreduje,ali koga to jos interesuje...jutros od 6 sati na RTS se vrti kako je za poljoprivredu obezbedjeno 2 milijarde dinara za naftu...reklama i marketing su cudo.

2 milijarde za subvencionisanu naftu za celu Srbiju, tj 17 miliona evra. A samo je Beograd za subvencionisanje prevoza u gradu prosle godine dao 18 milijardi dinara, odnosno 175 miliona evra. https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=02&dd=22&nav_id=1509068
 
Godisnji prihod u budzet od akciza za naftne derivate oko 2.5 milijarde evra. Prvo ti uzmu akcizu i pdv od cene goriva preko 80 din, a onda ti daju 20 din i kazu da su ti dali subvencije...

U vecini zapadnih zemalja dizel gorivo za poljoprivredu je oslobodjeno akciza i kosta upola jeftinije. Po netu nalazim cena plavog dizela u HR 5.37 kn sto je u prevodu 85 din/l...
 
A samo je Beograd za subvencionisanje prevoza u gradu prosle godine dao 18 milijardi dinara, odnosno 175 miliona evra.
Јесте ал' кад су оплели по градоначелнику вођа га склонио да буде министар финансија па сад он каже субвенција може или не.
 
Nazad
Vrh