Cena goriva

TNG u Bih 33 dinara, prosto receno bagatela. Svi ovde treba da se zapitaju, dokle ce da ide ovako kako ide.
 
Zadnji put kad sam sipao bio je 1.30 KM ili ti oko 0.65€ i od tada je zabranjeno sipanje. Taman negdje u maju ove godine. Sad smo na D2 i to onom albanskom, koji je lošiji od lože :(
 
Na nestrovoj imaju obe vrste dizela. Na ostalim ne znam.
Edit* koliko ja znam obican dizel je D2, tako da ne bude zabune. Dok je Euro dizel drugo.
 
Jednom sam čitao koliko su akcize i porezi na gorivo. Otprilike, ako sam dobro zapamtio - davno je bilo, u finalnoj ceni akcize i ostale dažbine učestvuju sa oko 60%. Što će reci da gorivo zapravo košta 50-55 dinara. Ostatak državi. Pi*aj po sirotinji.
 
Danas javiše da će praviti još neke dvije trase auto-puta i da podižu akcize na gorivo 15 feninga. Lože nema ali ako se uzima preko 1000 l dovezu ti kući. Navodno po zakonu trebaju neki papiri a u praksi to niko netraži. U praksi to znači da veći potrošači prolaze jeftinije a mali će morati da se udružuju ili da postaju još manji.
 
Dižu akcize svaki dan, a svaka četvrta marka iz tog fonda ide za gradnju i održavanje puteva. Tako je to kod nas...
 
ovo sto se tice cena, kod nas ispada da cele godine neko gorivo otplacujemo.. Kad bi makar gorivo imali gratis, ne bi nam trebale nikakve subvencije, skinili bi nam jedan teg sa nogu...
 
Nazad
Vrh