Cena goriva

Samo kratko van teme, juce menjan euro po 318 forinti danas po 316 u Arkadu i Tesku. Mozda negde ima povoljnije meni ovo bilo uz put
Zato menjas u SU ili u Tompi, najgori kurs je u tim menjacnicama u Segedinu i onda ti na prevaru otme po 300 ft na 100E tzv manipulativne troskove.Ja u petak menjao u SU 324.....:ppozdrav:
Inace u Segedu je najjeftinije gorivo kod Auchana ili pored PICK-a ulicom do kraja ima privatna pumpa isto dobra cena i dobro gorivo.....nikad nisam imao problema

- - - - - - - - - -

Slusam malo pre u Brazdi na madjarskom jeziku su izjavili da je ministar Nedimovic izjavio u vezi subvencionisanja goriva za pp.......ako budu dali popust od 30 din/ lit za 60 lit/Ha a na 20 Ha po registrovanom gazdinstvu to bi bilo 5 milijardi din opterecenje za budzet sledece godine i neznaju kako ce to resiti.
E sad ovako ......ako je to tacna cifra onda to iznosi cca 42.370.000,00 evra.a to je samo 30 din popusta od njihovog kolaca,a po danasnjoj ceni goriva drzava jos uzima 50-55dinara dakle jos cca 70.000.000,00 evra im mi sunemo u kasu.I to nije sve jer koliko iima gazdinstva koja imaju vise i rade vise od prijavljenih 20Ha po gazdinstvu.?!?! EEEEJJJJJJJJJJJ breeeeeee
pa koja smo mi krava muzara a oni tako sa namaaaaaaaaa
 
Poslednja izmena:
Odlicno je to kad znamo i umemo da kalkulisemo kako nas oderu u svakom vidu i smislu a s druge strane ne znamo i ne umemo ni pola koraka ciniti ka tome da to sprecimo, vec kao magarci guramo dalje i nosimo sav drzavni teret na ledjima dok nas oni i dalje karaju kako znaju i umeju.
Sta bi tek bilo da ne znamo koliko nas kradu, na gorivu, djubrivu, semenima, porezima, odvodnjavanjma, struji, poljoprivrednim proizvodima itd. itd.
 
Sad slusam na RTS-u glavonju iz komiteta za bezbednost saobracaja, prica izmedju ostalog kako je skocila cena goriva i shodno tome mozemo ocekivati da poskupe usluge obuke u autoskolama, ej drzavo.
 
Al zanimljivo je kako se predstavlja kao da mi hocemo nesto da uzmemo regresiranim gorivom. Logika koja se plasira uzmemo vam 80 din, vratimo 60 din - nismo vam vratili vec dali 60 din

Za budzet Srbije 42 mil eur i nije neka cifra. Radi poredjenja stranim "investitorima" se daje najmanje 250 miliona godisnje, a ta cifra je verovatno i 3. puta veca s obzirom da su ugovori tajni.

Manje cena goriva -> veca proizvodnja, jeftiniji poljoprivredni proizvodi -> veci izvoz -> veca zarada poljoprivrednika -> poljoprivrednici trose pare na domacem trzistu i tako cela domaca ekonomija jaca.
ali to genijalci na vlasti ne mogu da shvate ili ne zele...

Smatram da dizel gorivo na radne masine i traktore mora biti potpuno oslobodjeno akciza. Akcize treba da sluze za odrzavanje puteva, dakle nema smisla placati akcize ako se gorivo ne koristi na putu. Dizel za radne masine bi trebalo da bude plav ili crven, a kazne za koriscenje istog u autu ili kamionu bi bile visoke.
 
jedino se gorivo placa za kes odma sve ostalo moze na odlozeno pare se odma ulivaju u budzet zato nece da se odreknu odnosno odlazu do sledeci izbora,mislim da bi trebali da regresiraju bar da izjednace sa cenom goriva u Bosni time bi zaustavili sverc ,nas bi postedili plasenja raznim kaznama i ponizenja jer zbog toga sto se ljudi snalaze ispadaju kriminalci a drzava bi bila na dobitku opet bi vise uzela poreza jer bi se taj deo goriva nabavljan u bosni vratio u legane tokove
 
Јел то код нас спала цена горива? Ако добро видим, за читав динар

Послато са IQ1019N уз помоћ плуга
 
U prevodu, oni neće samo da nam vrate, ono što su već uzeli, a komo li da nam još nešto idaju, kao što to rade ostale države u EU, ali kada to muvatori predstave u medijima, ispada da mi hoćemo da se obogatimo na račun budžeta :zli:.
A ovo za starne "investitore", to je ozakonjen način, kako izvući pare iz ove države, i upropastiti domaću ekonomiju.
 
koja je sad cena na pumpi, i koliki je popust na agro karticu?
SKroz nisam u toku sa ovim poskupljenjima , ko inflacija da je
 
A kod nas isti ovi protesti prošli sasvim mirno. I bez i jednog incidenta. Ali oni imaju demokratiju a mi smo divljaci. Ne znam da li će im uslišiti zahteve da padne cena goriva. Mada ni kod nas nije pala cena posle tih protesta (mada se kod nas tražila da bude manja akciza), a sad je pad uslovljen padom cene sirove nafte na svetskom tržištu.
 
Posle protesta kod nas pale su samo tužve ,i ja sam dobio poziv za sud...i ako je sve uredno bilo prijavljeno i odrađeno po propisu..toliko o našoj demokratiji..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Nisu oni tebe pozvali da bi te osudili, pogotovo ako je sve bilo prijavljeno kako kazes, vec da se sutra ne bi pojavio neki novi MarkoSreta.
 
Zuti-prsluci-protest-Francuska


Zuti prsluci nece na pregovore sa Vladom.Makron nece u Srbiju jer se izgleda plasi da napusti Pariz na dva dana.Ovi bi mogli za to vreme da zauzmu Jelisejsku palatu,a Makron bi mogao da zatrazi politicki azil kod naseg Alevua....
 
Nazad
Vrh