Cena goriva

Jos ovaj vikend vazi onaj agro popust na nisovim pumpama za Gu01, mozda nekome zatreba info
 
Bas glupo, mozda neko zimi kupuje po malo goriva koliko ima para, pa ne bi bilo lose da ostave tu akciju preko cele godine.
 
Sad sam naisao na Face-u na ovo i bas sam ostao zaprepascen! Koliko cemo jos sve ovo trpeti stvarno ne znam! Da smo svi normalni ne bi nam se deseilo sve ovo sto nam se desava!

12359861_1066387286728654_8738585189617124526_n.jpg


Ovaj komentar je bio uz sliku:


E pa draga gospodo pogledajte kako nas nasa drzava sa vladom otresa iz gaca. Cena eurodizela u BiH je 1,59 KM sto u prevodu doje 0,795 eurcenti iliti prevedeno u srpske pare 96,5 dinara a kod nas je ovo gorivo 136 dinara. Da jos gore bude u medjuvremenu je kod njih gorivo jos malo pojeftinilo a nasi nas ovde obavestavaju da nam uvode akcize. Ma majku mu **greška jel u toj Bosni nema akciza ili u cemu je stvar???? Lopine su nam na vlasti i pune svoje novcanike dok su tu i nemaju nameru da odustanu i da narod koncno malo odahne. Delite ovu sliku i pokazite svim svojim prijateljima kakvu naftnu mafiju imamo u drzavi.

Ova je trenutna cena barela u $:

z01f50f0az21e862e17d68417c9dc8a9a3a7edc546.png
 
Ne znam baš tačno ali otprike od cene goriva koje plaćamo na pumpama oko 80din su akcize i porezi a to je nekih 60% ukupne cene. Što je puno - mnogo je.
 
Cena nafte je pala bezmalo za 100 dolara po barelu od kada je dostigla maksimum a na pumpama kod nas sa 150 na 135 od tada.Lopovi ne daju.
 
Prema carinskim propisima, gorivo koje se prenosi preko granice u rezervoarima vozila ne podleze carinskom pregledu i tretmanu, odakle onda pomisao da se radi o svercu?
 
Ako to isto loz ulje sipa u rezervoar, u cemu je onda problem, to je stvar inspekcije u BIH da li ona radi svoj posao ili ne ,to mene kao potrosaca ne interesuje , platim robu, platim PDV u BiH . Takodje ako ga ne bude od 2016. godine?
 
Pozdrav. Bajina Basta je na granici sa Bosnom. Preko Drine su nam Skelani (2km od Baste). Cena plina je 0,88 centi (marka je 62dinara),sto mu dodje oko 54,5 dinara. A u Basti je plin 72-74 din. Benzin i nafta su jeftini u proseku za oko 15 dinara. S tim sto je dalje u Bosni jos jeftinije.
Jedino sto moram da platim zeleni karton 2000dinara,ali isplati se bas brzo. Jer pored goriva prelazim u Bosnu i zbog pecanja :)
 
Zeleni karton 2000 dinara? Kod nas je isti 10 maraka, ili 620 din.
Inace kod nas od prije par dana loza 1,20maraka, pa eto navalite ljudi. Mislim ko se grije na lozu :osmeh:.
 
Nazad
Vrh