Cena goriva

A što niste koristili? To je ukinuto pre jedno 5-6 godina, a pre toga je bilo. Ako je gazdinstvo već decenijama aktivno mogli ste to koristiti bez problema.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Ne znam kolega, možda i jesmo ali se ja zaista ne sećam. Možda i zbog toga jer mi u ovim krajevima nemamo velike površine zemljišta u posedu, pa to neko nije smatrao značajnom sumom. Možda i zbog nečije neažurnosti, itd...
Tema mi je slučajno privukla pažnju, pa sam eto pitao.
Što se tiče gazdinstva, nisam baš tačno siguran koiko dugo datira, ali znam da traje bez prekida duže od 30 godina.

- - - - - - - - - -

Hvala kolega @aca74
 
Pre bih rekao da je žvaka, kao i do sada, jer tu pomoć za gorivo obećavaju (a to ih ništa nekošta, sem par slina) odavno, sigurno im nešto treba pa nam zamazuju oči, a i sami znamo da i ako kojim slučajem odobre, to neće stići pre jeseni, a ne za ovo proleće.
Tako smo prošle jeseni sve čekali to jeftino gorivo, a na kraju smo ga platili još skuplje, i to dosta. I opet nikom ništa, ćutimo i dalje...
 
Pre bih rekao da je žvaka, kao i do sada, jer tu pomoć za gorivo obećavaju (a to ih ništa nekošta, sem par slina) odavno, sigurno im nešto treba pa nam zamazuju oči, a i sami znamo da i ako kojim slučajem odobre, to neće stići pre jeseni, a ne za ovo proleće.
Tako smo prošle jeseni sve čekali to jeftino gorivo, a na kraju smo ga platili još skuplje, i to dosta. I opet nikom ništa, ćutimo i dalje...

Ako budu izbori na proleće biće i goriva ,mogu da se kladim u bilo šta .Da podsetim samo ekspropacija za beograd na vodi,donešena je za manje od nedelju dana,kad oni nešto hoće to se veoma lako donese.
Svi oni rade na istu šemu, što bi rekli od iste majke su otpali.
 
Kanda će sutra inistar objaviti da će ići 60 litara po ha uz manju cenu za 25 dinara po litri.
 
To je smesno,kad uzimamo od kneza,taxi petrola itd. Bude nekad popust blizu 25 dinara. To vecini nece nista da znaci,tj. Ja ga necu sigurno iskoristiti,jer mi se ne isplati. A moguce je da ubace neke stare vojne rezerve ili slicno,kao one godine,pa nas je vecina radila pumpu i dizne.
 
Ako bude kako je bilo nekad, nema veze koliko ti platiš gorivo. Bitno da podneseš fiskalni sa tom litražom koju odrede i onda te litre x 25 dinara i toliko ti puste na račun. Može na fiskalnom pisati i 100 din/l, oni uplate 25 dinara za količinu goriva koja piše na računu...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Realno, tih 20din je smešna cifra, jos ako bude do 20ha, to vam je 24 000din po gazdinstvu. Smejurija. A pare će se verovatno čekati kao i u temi "subvencije za...."
 
A mozda ce da uplate na racun 25x60xbroj ha i mi uzmemo kes i kupimo gorivo
Kada si ti u zadnje vreme video da ti drzava za nešto da pare pa posle da pravdaš. Vidiš da sve sad ide prvo kupi a mi ćemo tebi vratiti deo JEDNOM...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Pa ja nesto mislim kazu nikad vise para u budzetu, a ovo je kad se sabere sve sitna para, sto da se zajebavaju sa racunima
 
Ma nece se oni petljati sada sa racunima.Bice ovako kao sto su uradili i prosle godine za djubrivo direktna davanja 2000+2000din+???za korivo koliko ce da izdvoju,ako su izdvojili za djubrivo 2000din/ha ne verujem da ce ni manje nit vise od 2000din/ha= 6000din/ha ukupno po mom misljenju a mislim da necu pogresiti.
 
Predaja zahteva za subvencije tek od 1. Maja. A prvi je sreda, drugi četvrtak neradni dani. Petak će verovatno spojiti sa 1. i 2. A u ponedeljak 6. Djurdjevdan. Znači tek od 7. predaja zahteva...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh