Cena goriva

To nije smrad već katakterističan miris.Smrad je kada miriše na sumpor i slično.
 
Ajd malo objasni......3x vise trosi? ili 3xslabije vuce? ili........
Jesi probao na traktoru ili autu koji nije krs ili kanta???
Smrad??? Ja kad otvorim flasu zejtina on ima miris na zejtin ne smrdi ni na ribu ni na muckove......

I trosi vise i nema snage,nema tu mnogo filozofije litar suncelrerovog ulja nema ni promil onoga sto ima litar ed.Mislis da se niko do sad nije dosetio da mu auto ide na suncoktetovo ulje i to omasovi?

Ako hoces da ustedis kupi kanister baznog ulja i sipaj ga 70% i 30%ed i eto ti gorivo koje prodaju razni privatnici a bice ti jeftinije od zejtina, a kvalitet ti je kao sto rekoh u rangu privatnih pumpadzija.

Ili jednostavno sipaj u serpu litar zejtina, a u drugu litar ed zapali to pa vidi sta ce da ti ostane i dal bi voleo to u motoru.

Mada svako u svoje moze da sipa sta mu se prohte :osmeh:
 
Marko ako su slagali mene i ja lažem vas (mn.). Skidaju popust na 11-12din. E sad da li će možda i cenu dizla....
 
Ma to je cist ed, nego nisu opali cisterne od baznog ulja pa malo povuklo :haha: Samo NIS i to na sto prometnijoj pumpi ili Mol oni jedino ne vuku NIS ov dizel.
 
Ja sam u moj 5106 sipao celu jednu jesenju sezonu pola-pola zeljtin i ed potrosio sam bio preko 1000l takve mesavine cak mi je i smanjio potrosnju u zimskom oranju sa 14 l na 12l/kj i jedino sta sam primeto da je ulje u motoru postalo cisto zuto kao med.Za snagu ne mogu da tvrdim ali kod mene je traktor imao snage isto kao i sa cistim ED-om i cak zimi nje imao problem pri paljenju palio normalno kao i uvek.
 
Za sve kolege koje sipaju gorivo na NIS pumpi u Žitištu, informacija koju sam dobio je da je ta pumpa izdata nekom (kao franšiza), pored nje su još neke NIS pumpe tako izdate ali ne znam koje, uglavnom kvalitet goriva nije isti kao na ostalim NIS-ovim pumpama koje su i dalje pod NIS-om. Problem sa gorivom smo primetili u firmi pošto su nam 2 Toyote Hilux izbacile grešku sa motorom a na Land Rover Defenderu je motor počeo loše raditi. Čim je gorivo promenjeno sve je bilo u redu. Posle je jedan od kolega iz firme bio tamo da se žali i radnica mu je rekla da ona lično nije videla da se gorivo "krsti" ali da joj se dosta ljudi žalilo na isti problem.
 
Najčešći uzrok lošeg goriva u rezervoaru službenog vozila je upravo vozač ... dokazano više puta. Kad krenu problemi, malo se smire i viču na sva usta o prevarantima na pumpama.
 
Najčešći uzrok lošeg goriva u rezervoaru službenog vozila je upravo vozač ... dokazano više puta. Kad krenu problemi, malo se smire i viču na sva usta o prevarantima na pumpama.

Postoje i takvi slučajevi sigurno, ali ovde to nije bio slučaj. Na toj pumpi se gorivo sipa od 2013te godine (možda i od ranije ali to ne znam jer sam 2013te krenuo tu da radim) i sve do 2018te nije bilo nikakvih problema, posle toga "gle čuda" pojavili se problemi. Neverovatna koincidencija da je baš početkom 2018te pumpa izdata. Interesantno je i da na sva 3 automobila u istoj nedelji nastanu problemi baš kad je sipano gorivo. Zaista velika koincidencija.
 
Nazad
Vrh