Traktor 60-80 ks,nov koji?

O hatatu ne znam ništa osim da je iz Turske. Ako imate kakvog materijala, molim prosledite. A što se tiče Mahindre ili MTZ 820, nisam načisto jer je rus teži, jači i bolji za oranje, a Mahindra 7030 mi je nekako kompaktniji i čini mi se bolje odrađen traktor, pa bi mi, ako bi se izborio kako treba sa oranjem i spremanjem, lakše mogao iskoristiti malo i u voćnjaku, da pomogne malom i nejakom 539 DV.Mislim da bi rus u voćnjaku bio kao slon u staklarskoj radnji, ili možda grešim, međuredno rastojanje je 4 metra.
gresis za rusa,moj prijatelj sa 892 sve radi u vocnjaku...atomizer i ostale prikljucke sve sa 892 radi.
 
Pozdravljam sve koji su nešto predložili. :cao:.Šta mislite o Mahindri 7030?

I mene bas zanima stav o mahindri. Imam zetora 4718, i zbog prosirenja proizvodnje mi treba veci traktor 60-80 ks. I nalazim se u nedoumici oko kupovine novog modela... Video da ljudi imaju pozitvne komentare o mahindri.... za zetora nema pptrebe da pitam, samo je cena bas lepa...
 
Ima ih kod nas u selu sigurno 10-ak nisam jos cuo da se zali neko na te Mahindre a neki rade bas dosta sa njima.Recimo ima i kineza dosta al sa njima kako ko potrefi i cesto neke sitnice im fale.Ja bih uvek pre uzeo Mahindru.
 
Ja imam mahindru oko 4 godine, model 7030. Prve godine je spremao nekih 30 hektara za voćnjak, znači duboko oranje 2 puta, zatim je radio lakše poslove u voćnjaku. Polako mi postaje veliki za voćnjak i na leto ću ga menjati za manji, ali mi se baš ne prodaje. jednostavno, imam 4 traktora ali jedino u njega smem da se zakunem, da ću uvek odraditi ono po šta sam pošao, sa samo jednim kvarom u garantnom roku, a poslednje 3 godine samo gorivo i vozi, Izuzetno žilav traktor, vidi mu se svaki konjić kad krene da radi, dosta je kompaktan, kratak i izuzetno dobro se mota (možda nekom ne odgovara što je kratak zbog eventualno nekog propinjanja, ali meni je baš takav trebao). Hidraulika je ekstra precizna, nema hidro izvode, ne traži nikakvo posebno održavanje. Ima 8+8 brzina, ali su dosta dobro raspoređne, i možda jedina mana malo veća buka, ipak nije na nivou zapadnih traktora, mada kabina dobro greje i ventilira, teško se lepo sluša radio unutra, mada se nekako smiri na oko 1300 obrtaja, gde mahom i radim sa njom. Prednja vuča je mehanička, koči jako dobro, ima reverzer, i ono što je meni bilo jako bitno, ima nezavisno uključenje kardana, tako da u pokretu i uključuješ i isključuješ kardan, jer ima posebne lamele, i to radi kao u sir, a meni je to u prskanju bilo izuzetno potrebno. Sve u svemu za lakše radove dosta dobar traktor. E sad novi su, sa kabinom oko 23 000 eura, bili kad sam kupio, i sad su toliko, ja moj kad budem prodavao, verovatno ću tražiti oko 14 000, daću na kraju krajeva za 13 000, ako ima kupaca, ako ne ostaje kod mene sigurno. Zadnje gume se uopšte ne troše, ali prednje su mekše (good year), i moje su se , evo na oko 1300 sati pojele do pola. Što se tiče potrošnje, iznenadjen sam koliko malo može da potroši, naravno da se ne preteruje sa gasom. Recimo da može efektivno 10 sati da radi neki lakši posao i potroši 15-20 litara, ni gram preko. I može, kao i naši stariji traktori, da baš lake poslove radi na 700-800 obrtaja da se ne guši i ne pekmezi, u tom slučaju sam za 7-8 sati imao potrošnju 10-12 litara.
 
Pa bilo u oglasima 2 zetora 0d 80 i koji ks bila cena 5.5 i 6 hilj ali ih nema više.Sa prednjom vučom okolina Bg.

Video sam ih i pratio sam te oglase, spolja su izgledali super a kakvo li im je bilo stanje unutra to je pitanje. I bas im je bila niska cena 5 i nesto i 6 i nesto su bili ja mislim. Da se popravi i sigurno bi izaslo blizu desetke. A ako uspem da dobijem sredstva iz irpada mene ce toliko da izade nova mahindra.
 
Pre osam godina kada sam kupovao traktor razmišljao sam o mahindri 6030 ili 7030, išao gledao ih, ali sam se na kraju odlučio za case jx60. Kabina mi se svidela ali samo spolja, iznutra nije. Možda je to nekom nebitno, meni lično nije, jer na to gledam sa staništa da ću dosta vremena provoditi u njoj. A i cena mi je bila prejaka s obzirom na brend da tako kažem.

Moje neko mišljenje, nikada ne bih kupio traktor od 80 ks. Nekako mi je ta jačina ni tamo ni ovamo, kako bih se izrazio. Za dve brazde mnogo, za tri brazde malo, bar za moj kraj. Traktor od 60-ak ks je izuzetno univerzalan, pogotovo za manja gazdinstva. Od tri traktora koja imam, najviše poslova obavljam sa navedenim traktorom. Radi sa plugom imt757, tanjirača nošena V24, spremač 2.5m, rasipač 1000 lit sa dva diska, žitna sejalica 3 metra, berač zmaj 223, rotaciona termometal 165, presa johndeer 224t, transport... I to sve na površini od blizu 40 hektara. Valjao bi jači, ali o tom po tom. I jači kad budem kupovao biće oko 100 do 110 ks.

Opet kažem zavisi od površine koja se radi i za koji vid proizvodnje bi bio namenjen, ali dve opcije za ratarsko-stočarsku proizvodnju su dobre po meni: za mala gazdinstva traktor od 40-ak ks i jedan od 60 ks; za srednja jedan od 60-ak i jedan od 100 ks.
 
Poznanik pazari 7030 a posto nije dobio gornju poteznicu, napravi identicnu originalnoj i montira je na mesta gde trrba da se montira. Neki 6 ili 8 rupa sa navojem pozadi. Ucvrsti 8.8 vijcima m14 i sve lepo sedne. Prvom prilikom kad je zakacio prikolicu, navoji se iscupaju iz trupa. Toliko o kvalitetu odlivka.
Tako je mekan materijal da je kroz te rupe bez bilo kakvog busenja urezao m16. Ubaceni ponovo vijci u kvalitetu al ovaj put dodan lepak za navoj i sada drzi. Nije velkka zamerka al eto da napisem. Inace prezadovoljan traktorom. Puca od snage. Malo im je dizajn unutra minimalisticki i ofrlje uradjen kao na belarusu al ususkan
Po meni, hattat deluje solidno
 
Kod nas ima nekoliko (Mahindri), koliko znam imaju nešto slabiju podiznu moć, ovako su ok.
 
Nazad
Vrh